Ondřej Cink na evropském šampionátu v TOP 10!

Datum vydání: 7. 8. 2018

Nejlep​ším českých reprezentantem na evropském šampionátu v Glasgow byl Ondřej Cink, který skončil na desátém místě.

O úvod závodu, jenž se odehrál na 5,5 km dlouhém okruhu v parku Cathkin Braes, se postarala pětice švýcarských reprezentantů, s níž dokázal držet krok pouze jediný, a to Čech Jaroslav Kulhavý.

Později vedoucí skupinku dojeli pronásledující Italští reprezentanti Luca Braidot a Marco Fontana a tempo se začalo zvyšovat. Při nájezdu do třetího kola začínalo být o závodě jasno. Na čele zůstali pouze Švýcaři Forster a Rohrbach. Kulhavému patřila osmá pozice. Na konci třetího okruhu vedoucí skupinka pokračovala společně s Italem Lucou Braidotem. Kulhavý při nájezdu do čtvrtého kola dál stíhal jako osmý vedoucí skupinu s mankem 22 sekund.

Po hodině závodu pokračoval ve vedení pouze Švýcar Forster a Ital Braidot. Kulhavý držel 8. místo, Ondřej Cink se posouval stále pozičně vpřed, když byl již na 16. místě a Jan Škarnitzl 20.

Později se ale v elitní desítce neudržel Kulhavý, který se propadal polem kvůli technickým problémům.

V závěrečném kole měla vedoucí dvojice dostatečný náskok, když se svedl souboj o první místo. V něm byl dominantní Švýcar Forster, který si s náskokem dojel pro titul evropského šampiona. Stříbro bral Ital Braidot. Za nimi předvedl skvělou jízdu Španěl David Valero, jenž si dojel pro bronz.

Mezi českými reprezentanty ukázal super stíhací jízdu Ondřej Cink, který se prosadil v TOP 10 na desátém místě. Poté z českých reprezentantů skončil 27. Jan Škarnitzl a 28. Jan Vastl. Jaroslav Kulhavý po technických problémech dojel 42.

Mezi ženami potvrdila svojí dominanci Švýcarka Jolanda Neff, která o více jak dvě minuty zvítězila před Francouzkou Pauline Ferrand-Prévot. Z bronzu se radovala Belgičanka Githa Michiels. Z českých žen nejlépe skončila 17. Jitka Škarnitzlová, 19. finišovala Karla Štěpánová a 24. místo obsadila Hana Ježková.

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Štybar znovu třetí v etapě na Binck Bank Tour
18. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar dojel třetí v šesté etapě Binck Bank Tour.
Sagan jede na Vueltu!
Tým Bora-Hansgrohe míří na závěrečnou Grand Tour sezóny s Petrem Saganem.
17 bikerů pojede na MS v Lenzerheide
18. 8. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmnáctka českých bikerů se představí na světovém šampionátu ve švýcarském Lenzerheide.
Handbiker Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí
17. 8. 2018 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí a dojel si pro stříbro v časovce ve finálovém závodě světového poháru v Baie Comeau.
Jakub Šťastný mistrem světa v keirinu!
17. 8. 2018 | Kategorie: dráha
Po dvou letech kdy získala juni​orský světový titul v keirinu Sára Kaňkovská ji včera napodobil Jakub Šťastný a pro Duklu Brno vybojoval další titul juniorského mistra světa.
Binck Bank Tour: Štybar třetí ve čtvrté etapě!
16. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý den v řadě se povedlo unikajícímu jezdci zkazit radost sprinterům, z vítězství se raduje Belgičan Jasper Stuyven, Zdeněk Štybar dosprintoval pro pěkné třetí místo!
Jak probíhá škola jízdy na horském kole
16. 8. 2018 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede školou jízdy na horském kole.
Rakouský Leogang láká na podzim cyklisty, milovníky ferrat i dobrého jídla
16. 8. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Rakouský region Saalfelden Leogang je rájem všech sportovců a zejména na podzim má zdejší romantická příroda na úpatí Alp neodolatelné kouzlo.
Binck Bank Tour: Třetí etapa přinesla obrovské překvapení
15. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Třetí etapu nizozemsko-belgického etapového závodu si pro sebe zarezervovali uprchlíci.
Mistr světa v keirinu pozitivní na anabolický steroid
15. 8. 2018 | Kategorie: dráha
Fabian Hernando Puerto Zapata byl při mimosoutěžním testu pozitivní na anabolický steroid boldenon.
Švýcarský šampion prolétl nejrychleji časovkou na Binck Bank Tour
14. 8. 2018 | Kategorie:
Nizozemsko-belgický etapák dnes pokračoval třináctikilometrovou individuální časovkou, kterou suverénně nejrychleji zvládnul Stefan Küng a oblékl si rovnou i trikot lídra závodu.