Ondřej Cink je cyklistickým králem!

Ondřej Cink je cyklistickým králem!

Datum vydání: 4. 2. 2022

Ondřej Cink, jednatřicetiletý biker polské stáje Kross Orlen Cycling Team, byl vyhlášen Králem české cyklistiky za rok 2021.

V anketě Českého svazu cyklistiky, jejímž generálním partnerem je společnost ČEZ, porazil fourcrossaře Tomáše Slavíka a silničáře Zdeňka Štybara.

„Je to krásné ocenění a moc si ho vážím,“ řekl Cink, který se stal 57. Králem české cyklistiky a anketu vyhrál poprvé v kariéře.

Posledním zástupcem disciplíny cross country, jenž získal korunu pro krále, byl v roce 2016 Jaroslav Kulhavý.

Cink měl letos sezonu dvou pohledů. Zářil ve Světovém poháru, kde byl dvakrát druhý a jednou třetí. V celkovém hodnocení prestižního seriálu obsadil třetí místo, ale od druhé příčky ho dělil pouhý bod. Doma získal popáté v kariéře titul mistra republiky.

Na největších závodech roku ho však provázela smůla. Na olympiádě v Tokiu ho ze hry o medaili vyřadil prasklý ráfek v době, kdy jel na třetí pozici, na mistrovství světa ho o lepší umístění připravily problémy s přehazovačkou.

„I tak musím sezónu hodnotit jako hodně úspěšnou. Ve svěťáku mi chyběl bod k celkovému druhému místu. Držel jsem si stabilní výkonnost během celého roku. Škoda té smůly na olympiádě a mistrovství světa, v Tokiu mě problémy s materiálem asi stály medaili,“ přiznal Cink.

Nový král cyklistiky doufá, že ta nejlepší sezona kariéry ho teprve čeká.

„Chci ještě výkonnost posunout a k úspěchům ve Světovém poháru přidat medaili z mistrovství světa,“ prozradil Cink, jenž v uplynulých dnech prodloužil s polským týmem Kross Orlen smlouvu až do konce olympijské sezóny 2024.

Kromě koruny pro krále se Cink může těšit i na nový automobil. Generální partner Českého svazu cyklistiky, společnost ŠKODA AUTO, mu zapůjčí k užívání plně elektrický model Enyaq iV. Aquapalace Praha jej navíc obdaruje VIP členstvím v hodnotě 100 000 korun.

Druhé místo v anketě ČEZ Král cyklistiky 2021 obsadil úřadující mistr světa ve fourcrossu Tomáš Slavík, třetí skončil silničář Zdeněk Štybar, jenž dojel sedmý v silničním závodě na mistrovství světa v Belgii.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v Kongresovém sále PVA EXPO PRAHA Letňany, diváci ho mohli sledovat v přímém přenosu na kanálu ČT Sport. Pořadatelem akce byl cyklistický veletrh FOR BIKES.

V anketě ČEZ Král cyklistiky 2021 byli vyhlášeni i vítězové za jednotlivé disciplíny: silnice, dráha, MTB, BMX, cyklokros, sálová cyklistika, nejlepší handicapovaní cyklisté a nejlepší junioři.

Do Síně slávy byl uveden bývalý cyklista a trenér Čestmír Kalaš, později také úspěšný cyklistický činovník a organizátor závodů zejména na poli cyklokrosu. Je rovněž zakladatelem renomované firmy na výrobu cyklistických dresů KALAS Sportswear, která už má dnes světový věhlas, protože obléká kromě českých reprezentací i národní tým Velké Británie nebo silniční stáj Alpecin-Fenix s hvězdou Mathieu van der Poelem.

Výsledky – ČEZ Král cyklistiky 2021:
1. Ondřej Cink (MTB – cross country)
2. Tomáš Slavík (MTB – fourcross)
3. Zdeněk Štybar (silnice)

Absolutní vítězové jednotlivých disciplín:
Silnice: Zdeněk Štybar
MTB: Tomáš Slavík
Dráha: Radovan Štec

CyklokrosKristýna Zemanová
BMX: Eliška Bartuňková
Trial: Tomáš Vepřek
Sálová cyklistika: Jakub Mašek
Handicapovaní cyklisté: Patrik Jahoda
Junior roku: Radovan Štec

Juniorka roku: Gabriela Bártová Síň slávy: Čestmír Kalas

Zdroj a foto: pořadatelé TZ PVA ExpoPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►