On-line závodu La Vuelta Virtual se zúčastnilo na 7 tisíc závodníků z celého světa, zvítězil Ward Si

On-line závodu La Vuelta Virtual se zúčastnilo na 7 tisíc závodníků z celého světa, zvítězil Ward Simons z Belgie

Datum vydání: 16.09.2022

Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se  stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků.
 

Do finále k osobní účasti bylo vybráno 10 jezdců z celého světa a soutěžili  po boku hvězd jako jsou bývalý olympionik a mistr světa v MTB José Hermida nebo cyklista a video blogger Cameron Jeffers. Závodníci pocházeli z 6 zemí. Všichni měli stejné podmínky – trenažéry Zycle Smart ZBike a aplikaci ROUVY s kratší verzí poslední Stage 21 La Vuelta 2022. Mezi účastníky nechyběl za Česko Karel Soušek z cyklistického klubu Vinohradské šlapky nebo slovenský triatlonista Matúš Kočka.
 

 

Vítěz LVV Ward Simons (Belgie) stál poprvé na stupních vítězů hned vedle Daniela Pinka (UK) a Andrewa Emmericha (Švédsko). Simonse však čekalo ještě jedno překvapení. Když Remco Evenepoel potvrdil svůj první titul na Grand Tour La Vuelty a postavil se na hlavní pódium, Ward Simons byl pozván, aby se postavil vedle něj a vítězství oslavili společně. Situaci Simons okomentoval:

Dnes byl den, kdy jsem byl nejblíže tomu, abych se stal skutečným cyklistou."

Máme obrovskou radost z hojné účasti závodníků z celého světa a radosti a zážitků, které tato akce přináší. Jako obvykle, i tentokrát pro nás měl tento cyklistický svátek charitativní podtext. Rozhodli jsme se podpořit místní komunitu se zdravotním postižením a darovat lokální charitě Fundación También za každého finalistu LVV Grand Final 10 EUR. Nakonec finální jízdu zvládlo 187 jezdců, darovanou částku jsme ale navýšili na rovných 5 000 EUR,,” uvedl Petr Samek, generální ředitel ROUVY, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital.

A prezidentka Fundación También Teresa Silva Fernandez doplnila:

Bylo nám potěšením zúčastnit se virtuální akce La Vuelta pořádané Rouvy. Bylo to pro nás privilegium a velmi vzrušující událost vidět naživo nejlepší amatérské jezdce na světě. Pevně doufáme, že by přizpůsobená cyklistika mohla být součástí této iniciativy v příštím roce. Cílem je spolupracovat na zvyšování povědomí o inkluzivní cyklistice pro lidi s postižením na celém světě."

Závod v číslech:

  • 15 závodních dnů, 60 závodů a 3 skupinové jízdy s profesionály
  • 10 finalistů ze 6 zemí 
  • téměř 7 000 registrovaných jezdců LVV ze 73 zemí
  • závodníci najeli 1 milion kilometrů
  • do finálového závodu bylo registrováno 396 jezdců
  • ve 21. etapě bylo registrováno 862 jezdců

La Vuelta je u konce, ale s ROUVY se každý může stát jezdcem World Tour a španělské trasy si vyzkoušet kdykoli z pohodlí domova.
 
Zdroj a foto: TZ
 Group Communication Director / Patricie Šedivá

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje závodem ve Kbelích!
29.04.2025 | Kategorie: MTB
Pět dílů má letošní seriál ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 v olympijském cross-country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. V pořadí třetí závod se uskuteční ve čtvrtek 1.5. v Lesoparku Letňany – Kbely pod názvem „Velká cena Prahy 19 – Kbely“.
Jarní klasiky 2025: Pogačarova dominance a české stopy
28.04.2025 | Kategorie: silniční
Jarní cyklistické klasiky roku 2025 přinesly očekávané triumfy i překvapení.
19. ročník Tour de Brdy startuje 1. května
27.04.2025 | Kategorie: ostatní, silniční
První závod Galaxy série 2025 Tour de Brdy - Velká cena Strašic startuje 1. května 2025 ve 12:00 hodin ve Strašicích u Rokycan.
Nejkrásnější závod seriálu Prima CUP už 11. května!
23.04.2025 | Kategorie: MTB
Přijďte si vychutnat jeden z nejmalebnějších závodů seriálu Prima CUP, který se uskuteční v neděli 11. května v kouzelné krajině Stolových hor. Druhý podnik letošní série slibuje jedinečné cyklistické zážitky v nádherném prostředí.
Remco Evenepoel zpět ve světové špičce!
19.04.2025 | Kategorie: silniční
Remco Evenepoel se po dlouhé rekonvalescenci z těžkého zranění vrátil mezi absolutní cyklistickou elitu.
Finiš Remca Evenepoela na Brabantse Pijl Final 2025 KM's
18.04.2025 | Kategorie:
Prague Bike Fest 2025: Adrenalin, technologie a zábava pro celou rodinu
18.04.2025 | Kategorie: ostatní
Třetí ročník největšího cyklistického svátku u nás Prague Bike Fest se uskuteční 26. a 27. dubna 2025.
Colnago V5Rs nastavuje nový standard závodních kol
17.04.2025 | Kategorie: silniční
Colnago V5Rs je nejnovější závodní silniční kolo z dílny legendární italské značky, které vzniklo ve spolupráci s týmem UAE Team Emirates.
První letošní reportáž seriálu Prima CUP je venku!
16.04.2025 | Kategorie:
V sobotu 12. dubna jsme odstartovali sezónu na skvělém závodě Decathlon Hradec Králové, který přilákal neuvěřitelnou tisícovku nadšených účastníků!
Tisícovka závodníků si užila úvodní závod Prima CUPu
15.04.2025 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP odstartoval letošní bikovou sezónu ve velkém stylu! První závod, který se uskutečnil v sobotu 12. dubna v Hradci Králové, přilákal tisícovku nadšených závodníků všech věkových kategorií.
» více novinek a videí