Okolo Švýcarska se šesti Čechy včetně uzdraveného Königa!

Okolo Švýcarska se šesti Čechy včetně uzdraveného Königa!

Datum vydání: 08.06.2016

80. ročník závodu Okolo Švýcarska přivítá v sobotu 11. června hned šestici českých cyklistů, včetně lídra stáje Etixx - Quick-Step Zdeňka Štybara a uzdraveného Leopolda Königa (Sky), který bude závodit poprvé od 7. února! 

Kromě pro tento závod určeného lídra belgické stáje, Štybara, a rozjíždějícího se Königa, se může český fanoušek těšit na čtveřici jezdců z polských stájí CCC Sprandi Polkowice - Jana Hirta  a Josefa Černého (oba CCC), a VERVA ActiveJet - Karla Hníka a Jiřího Polnického. 

Při představování světových es nemusíme chodit daleko, jednou z hlavních hvězd bude Peter Sagan (Tinkoff), kterému ve sprintech bude konkurovat například Michael Matthews (Orica GreenEdge). Mezi favority na celkové vítězství bude určitě Simon Špilak z Kaťuši - obhájce titulu z loňska, kdy porazil druhého Gerainta Thomase (Sky) a třetího Toma Dumoulina (Giant-Alpecin) a narušil tak tříleté panování Ruie Costy (Lampre-Merida). Jak Thomas, tak Costa na startu taktéž nebudou chybět, Dumoulin si dává závodní pohov po Giru před Tour de France.
 
 
V rámci závodu bude na cyklisty čekat 9 zkoušek. Začíná se v sobotu 6,4 kilometru dlouhým prologem a v neděli se bude finišovat čtyřmi okruhy kolem města Baar, kde se den předtím pojede prolog. Jezdci budou muset pokaždé zdolat stoupání 2. kategorie. Taková etapa by mohla vyhovovat borcům typu domácího favorita Michaela Albasiniho (Orica GreenEdge) či Štybara. Třetí závodní den přes 6 stoupání druhé a třetí kategorie budou pravděpodobně chtít urvat sprinteři, kteří si o den později svoji de facto poslední šanci v závodě prostě nemůžou nechat ujít. V 5. etapě přijde na řadu jedna z rozhodujících zkoušek - cílové stoupání do Carí je dlouhé 11 kilometrů. 
 
Šestá etapa opět končí na vrcholu stoupání - v Amdenu, těžší však bude možná kopec předtím, když cyklisté budou šlapat do průsmyku Klausenpass ve výšce 1952 metrů nad mořem. Následující den je v plánu královská etapa, jejíž větší část stráví peloton v Rakousku, kde se bude finišovat po těžkém stoupání v Söldenu. Předposlední den bude ve znamení v pořadí již druhé individuální časovky, která díky své délce a profilu - 17 kopcovitých kilometrů - nabídne prostor opět výrazně zahýbat celkovým pořadím. A ani v poslední etapě si borci neodpočnou, opět zavítají do hor. Krátká etapa, ale se dvěma kopci v extrémní nadmořské výšce 2315 respektive 2383 metrů nad mořem, bude jistě zajímavou tečkou. 

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 
Reklama ► 

Reklama 
► 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Nejvzácnější produkt od Shimano míří na eBay. Karbonové kliky Dura-Ace FC-7800-C šokují cenou
03.11.2025 | Kategorie:

Tohle není obyčejný komponent pro kolo, ale kousek cyklistické historie.

Bývalý mistr světa Costa ukončil profesionální kariéru
02.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistr světa z roku 2013 Rui Costa oznámil konec kariéry a po sedmnácti letech opouští profesionální peloton.
Adolf Silva spustil videosérii o své léčbě
01.11.2025 | Kategorie: MTB
Elkov Kasper posiluje! Vrací se Kukrle, přichází Bittner, Ježek i mladý Rejzek
01.11.2025 | Kategorie: cyklokros, silniční
Hradecký tým Elkov Kasper odhalil posily pro sezonu 2026.
Bosch opouští Eurobike. Budoucnost cyklistického veletrhu je nejistá
31.10.2025 | Kategorie: ostatní
Napětí kolem budoucnosti veletrhu Eurobike dál roste.
Colnago se vrací na dráhu. Nový T1Rs je „nejvíce aerodynamické kolo v historii značky“
31.10.2025 | Kategorie: dráha, silniční
Po sedmi letech se Colnago vrací do světa dráhové cyklistiky s novinkou T1Rs, kterou označuje za nejvíce aerodynamické kolo, jaké kdy vyrobilo.
Izrael chce hostit Grand Départ Tour de France. „Všechno je možné,“ říká šéfka svazu
30.10.2025 | Kategorie: silniční
Prezidentka izraelské cyklistické federace Dafna Lang uvedla, že země je připravena přivítat největší cyklistický závod světa.
Budoucnost veletrhu Eurobike je nejistá. Dva klíčoví partneři se stahují
30.10.2025 | Kategorie: ostatní
Největší světový cyklistický veletrh Eurobike čelí zásadní krizi.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27. 10. - 02. 11. 2025)
26.10.2025 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Připravili jsme pro vás přehled nejlepších slevových akcí, které tento týden cyklistika nabízí!
Češi září na MS na dráze: Peterka sedmý, Ševčíková devátá v omniu
25.10.2025 | Kategorie: silniční

Čeští dráhoví reprezentanti předvádějí na mistrovství světa v Santiago de Chile velmi solidní formu.

» více novinek a videí