Okolo Švýcarska: 3. etapa pro Colbrelliho, Sagan 3.

Okolo Švýcarska: 3. etapa pro Colbrelliho, Sagan 3.

Datum vydání: 11. 6. 2018

Peter Sagan nedokázal navázat na své včerejší vítězství, dnes v deštivém finále dospurtov​al těsně třetí za vítězným Italem Sonny Colbrellim a druhým Fernandem Gaviriou. 

Oproti minulým dnům chladnější počasí a kapky deště přinesly ve třetí etapě štěstí italskému rychlíkovi Sonny Colbrellimu (Bahrain-Merida). Osmadvacetiletý borec přespurtoval v těsném souboji největší soupeře a hvězdy nejvyššího kalibru - druhého Fernanda Gaviriu (Quick-Step Floors) a třetího Petra Sagana (Bora-Hansgrohe). Vedení v závodě bez problémů udržel člen vítězného výběru z úvodní týmové časovky, Švýcar Stefan Küng z BMC.
 
Italský sprinter slaví teprve druhé vítěztví v sezoně, ale o skalpy velkých jmen sladčí. Gaviria stále čeká na své první letošní vítězství na evropském kontinentu, zatímco trojnásobný mistr světa už vyhlíží nové příležitosti!
 
Peter Sagan:
"Třetí etapa závodu Okolo Švýcarska byla dalším pěkným závodním dnem a opět jsme do toho dali všechno. Všichni v týmu makali naplno, abychom si udrželi co nejlepší pozice do závěru. V posledním kopci jsem zkusil zaútočit, ale soupeři to přečetli a dojeli mě. Právě díky takovým okamžikům jsou závody pro diváky zajímavější. Ještě nekončíme, máme před sebou dalších šest etap na to, abychom zkusili štěstí."

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
Danny MacAskill a Endura MT500. To je zážitek
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Pořádný #DownrightDirty s Dannym MacAskillem.
Smolný silniční závod pro český tým na YOG
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Velkou dávku sportovní smůly si vybrala česká reprezentační dvojice v silničním závodě na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Němci daňově zvýhodní hybridní auta, na cyklisty zapomněli
14. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Německá cyklistická veřejnost se bouří, vláda schválila daňové zvýhodnění firemních hybridních vozů, na dojíždějící do práce na kole však nemyslela.
» více novinek a videí

 
Reklama