Okolo Švýcarska: 3. etapa pro Colbrelliho, Sagan 3.

Okolo Švýcarska: 3. etapa pro Colbrelliho, Sagan 3.

Datum vydání: 11. 6. 2018

Peter Sagan nedokázal navázat na své včerejší vítězství, dnes v deštivém finále dospurtov​al těsně třetí za vítězným Italem Sonny Colbrellim a druhým Fernandem Gaviriou. 

Oproti minulým dnům chladnější počasí a kapky deště přinesly ve třetí etapě štěstí italskému rychlíkovi Sonny Colbrellimu (Bahrain-Merida). Osmadvacetiletý borec přespurtoval v těsném souboji největší soupeře a hvězdy nejvyššího kalibru - druhého Fernanda Gaviriu (Quick-Step Floors) a třetího Petra Sagana (Bora-Hansgrohe). Vedení v závodě bez problémů udržel člen vítězného výběru z úvodní týmové časovky, Švýcar Stefan Küng z BMC.
 
Italský sprinter slaví teprve druhé vítěztví v sezoně, ale o skalpy velkých jmen sladčí. Gaviria stále čeká na své první letošní vítězství na evropském kontinentu, zatímco trojnásobný mistr světa už vyhlíží nové příležitosti!
 
Peter Sagan:
"Třetí etapa závodu Okolo Švýcarska byla dalším pěkným závodním dnem a opět jsme do toho dali všechno. Všichni v týmu makali naplno, abychom si udrželi co nejlepší pozice do závěru. V posledním kopci jsem zkusil zaútočit, ale soupeři to přečetli a dojeli mě. Právě díky takovým okamžikům jsou závody pro diváky zajímavější. Ještě nekončíme, máme před sebou dalších šest etap na to, abychom zkusili štěstí."

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
Šestou etapu ve Švýcarsku vyhrál další Dán
15. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Na úterní triumf krajana Juul-Jensena navázal ve čtvrtek Søren Kragh Andersen, který vyhrál těžkou horskou etapu po útoku ze skupiny uprchlíků.
Řidiči a cyklisté: Bezpečnost na silnici
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Řidiči vs. cyklisté? Nemusí to tak být! Důležitý je respekt.
Bývalý kontroverzní lékař týmu Sky napsal knihu o medicíně ve sportu, vyjde týden před Tour
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Doktor Richard Freeman sice odmítl vypovídat před vyšetřovací komisí v otázce podezřelých praktik týmu Sky, pouhý týden před Tour de France ale bude vydávat jako již nečlen týmu svou knihu o pozitivním přínosu medicinských praktik ve sportu.
V Blatné odstartuje pátý díl Kalas Cupu 2018
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici Kalas Cup 2018.
První horskou etapu ve Švýcarsku vyhrál Ulissi
13. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál poprvé v sezoně, když se radoval v cíli první horské etapy závodu Okolo Švýcarska.
V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán
12. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Osmadvacetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže.
Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to
12. 6. 2018 | Kategorie: MTB, silniční
Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama