Ohlédnutí za 23. ročníkem World Games of Mountainbiking

Ohlédnutí za 23. ročníkem World Games of Mountainbiking

Datum vydání: 01.10.2022

Jak je u tohoto fenomenálního cyklistického festivalu zvykem, uskutečnil se druhý zářijový víkend od 8. do 11. v rakouském Saalbach-Hinterglemm. Podzim na sebe nenechal dlouho čekat, účastníci si během víkendu vychutnali sluneční paprsky i průtrže mračen. 

Disciplíny


Malebné rakouské středisko rozezvučely tisíce nadšených cyklistů se společným cílem užít si nadupaný program této letité akce. Na věku ani kondici nezáleželo. Na své si přišli jak profesionálové, tak hobby jezdci napříč všemi věkovými kategoriemi z různých koutů světa, kteří se zúčastnili disciplín Cross Country nebo Maraton. Nezapomnělo se ani na nejmenší elitu, která se utkala o pódiová umístění při nedělním Junior Trophy.
 


Při sobotním závodě bylo na výběr z celkem šesti maratonských tras na 21, 31, 42, 58, 80 kilometrů. Letos pořadatelé mysleli i na e-bikery, kteří absolvovali trasu na 33 kilometrů. 

Startovní balíček


Startovné zahrnovalo účast ve zvolené disciplíně a voucher na dříve zmiňovanou Pasta party. Letos se volilo z nabízených partnerských restaurací, z menu ušitého na míru každému návštěvníkovi. Fádnost šla stranou, podávaly se steaky i dobroty pro vegetariány, protože špičkovou gastronomii si zaslouží i cyklisté. 
 

Startovné mimo jiné zahrnovalo triko s originálním potiskem i přehledné, kontinuální, stabilní a přesné značení tratě. Na občerstvovacích stanicích, kterých bylo na trati hojné množství, byla neomezená možnost čerpání tekutin od Coca-Coly, vody, po iontové nápoje až po čokoládu, banány, gely či tyčinky od jedné z nejlepších sportovních značek na trhu Power Bar.
 

Turisticky vyhledávané středisko


Saalbach-Hinterglemm byl na návštěvníky jak jinak než dokonale připraven. Na poměrně malou lokalitu je zde dostatek ubytovacích zařízení s místem na parkování vozidel např. v centrální parkovací garáži v centru města Hinterglemm. Místní služby plní všechny požadavky klientů. Za standard se považuje už i tzv. Joker Card, kterou vám vyhotoví recepční a má platnost po celou dobu vašeho pobytu. Lze s ní neomezeně využívat služeb lanové přepravy a dalších partnerských služeb a slev. 
 

MS v alpském lyžování 2025 v Saalbach-Hinterglemm 


Cyklistický festival v Saalbach-Hinterglemm lákal závodníky nejen na kvalitní tratě a disciplíny. Malebná destinace obklopená dvoutisícovými vrcholy s dechberoucími výhledy na ledovce přitahují rodiny s dětmi a nadšené turisty, cyklisty či lyžaře, kteří mohou využít kromě lanovek i širších služeb od lanového centra, aquaparku, po návštěvu muzeí a útulných horských restaurací nabízející místní speciality.
 

 
Díky geografickým dispozicím jsou zde ideální podmínky k pořádání jak letních, tak zimních sportovních akcí. Proto není překvapením, že se v této lokalitě uskuteční mistrovství světa v alpském lyžování pro rok 2025, které se zde konalo naposledy v roce 1991. 
 
Foto: Facebook/
World Games of Mountainbiking Saalbach Hinterglemm


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (12. 2. -18. 2. 2024)
12.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Nový týden přináší opět novou várku slev! Prozkoumejte s námi čerstvé výhody a jedinečné příležitosti. Bez ohledu na Vaše přání vám naše výběry pomohou najít skvělé produkty a ušetřit peníze.
» více novinek a videí