Ohlédnutí za 23. ročníkem World Games of Mountainbiking

Ohlédnutí za 23. ročníkem World Games of Mountainbiking

Datum vydání: 1. 10. 2022

Jak je u tohoto fenomenálního cyklistického festivalu zvykem, uskutečnil se druhý zářijový víkend od 8. do 11. v rakouském Saalbach-Hinterglemm. Podzim na sebe nenechal dlouho čekat, účastníci si během víkendu vychutnali sluneční paprsky i průtrže mračen. 

Disciplíny


Malebné rakouské středisko rozezvučely tisíce nadšených cyklistů se společným cílem užít si nadupaný program této letité akce. Na věku ani kondici nezáleželo. Na své si přišli jak profesionálové, tak hobby jezdci napříč všemi věkovými kategoriemi z různých koutů světa, kteří se zúčastnili disciplín Cross Country nebo Maraton. Nezapomnělo se ani na nejmenší elitu, která se utkala o pódiová umístění při nedělním Junior Trophy.
 


Při sobotním závodě bylo na výběr z celkem šesti maratonských tras na 21, 31, 42, 58, 80 kilometrů. Letos pořadatelé mysleli i na e-bikery, kteří absolvovali trasu na 33 kilometrů. 

Startovní balíček


Startovné zahrnovalo účast ve zvolené disciplíně a voucher na dříve zmiňovanou Pasta party. Letos se volilo z nabízených partnerských restaurací, z menu ušitého na míru každému návštěvníkovi. Fádnost šla stranou, podávaly se steaky i dobroty pro vegetariány, protože špičkovou gastronomii si zaslouží i cyklisté. 
 

Startovné mimo jiné zahrnovalo triko s originálním potiskem i přehledné, kontinuální, stabilní a přesné značení tratě. Na občerstvovacích stanicích, kterých bylo na trati hojné množství, byla neomezená možnost čerpání tekutin od Coca-Coly, vody, po iontové nápoje až po čokoládu, banány, gely či tyčinky od jedné z nejlepších sportovních značek na trhu Power Bar.
 

Turisticky vyhledávané středisko


Saalbach-Hinterglemm byl na návštěvníky jak jinak než dokonale připraven. Na poměrně malou lokalitu je zde dostatek ubytovacích zařízení s místem na parkování vozidel např. v centrální parkovací garáži v centru města Hinterglemm. Místní služby plní všechny požadavky klientů. Za standard se považuje už i tzv. Joker Card, kterou vám vyhotoví recepční a má platnost po celou dobu vašeho pobytu. Lze s ní neomezeně využívat služeb lanové přepravy a dalších partnerských služeb a slev. 
 

MS v alpském lyžování 2025 v Saalbach-Hinterglemm 


Cyklistický festival v Saalbach-Hinterglemm lákal závodníky nejen na kvalitní tratě a disciplíny. Malebná destinace obklopená dvoutisícovými vrcholy s dechberoucími výhledy na ledovce přitahují rodiny s dětmi a nadšené turisty, cyklisty či lyžaře, kteří mohou využít kromě lanovek i širších služeb od lanového centra, aquaparku, po návštěvu muzeí a útulných horských restaurací nabízející místní speciality.
 

 
Díky geografickým dispozicím jsou zde ideální podmínky k pořádání jak letních, tak zimních sportovních akcí. Proto není překvapením, že se v této lokalitě uskuteční mistrovství světa v alpském lyžování pro rok 2025, které se zde konalo naposledy v roce 1991. 
 
Foto: Facebook/
World Games of Mountainbiking Saalbach Hinterglemm


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►