Odchovanci Favoritu Brno reprezentují českou cyklistiku na Giro d'Italia

Odchovanci Favoritu Brno reprezentují českou cyklistiku na Giro d'Italia

Datum vydání: 24. 5. 2019

Josef Černý a Jan Hi​rt jsou českými zástupci na slavném závodě Giro d'Italia. Černý a Hirt mají společné začátky, oba prošli oddílem TJ Favorit Brno. 

Osmadvacetiletý Jan Hirt a o dva roky mladší Josef Černý závodili za TJ Favorit Brno především v mládežnických kategoriích.


Jan Hirt se ve Favoritu stal juniorským mistrem republiky a vyhrál také etapu významného závodu Tour du Pays de Vaud ve Švýcarsku a celkové pořadí GP General Patton v Lucembursku a byl považován za výjimečný vrchařský talent, což se v profesionální cyklistice potvrdilo.  


Josef Černý také v letech 2010 a 2011 patřil k nejlepším českým juniorům a reprezentoval Českou republiku na mezinárodních akcích. Po přestupu do kategorie U23 se stěhoval do polské sestavy Wibatech.

Zatímco Jan Hirt jede svou už čtvrtou Grand Tour a třetí Giro v řadě za sebou, pro Josefa Černého je účast na 102. Giro d'Italia debutem na třítýdenních závodech. Český mistr republiky v silničním závodě s hromadným startem i v individuální časovce působí prvním rokem ve World Tour sestavě CCC. Pátou etapu dokázal dokončit na 12. místě a desátou etapu na 16. příčce, především se však předvedl dlouhým únikem ve dvanácté etapě, první horské. Ve velmi rychlé a náročné etapě s přejezdem stoupání Montoso dokončil na 11. příčce.  Právě kvůli horám je na Giru Jan Hirt. Tým Astana musí v horách útočit, protože Miguel Angel Lopez, lídr kazašského celku, ztrácí čtyři minuty na favorizovaného Primože Rogliče. Hirt připravil útok Miguela Angela Lopeze ve stoupání Montoso ve dvanácté etapě a stejné úkoly bude mít i v dalších vysokohorských etapách.  

Favorit Brno pomohl ke kariéře v profesionální cyklistice i Danielu Turkovi, závodníkovi celku Israel Cycling Academy. Daniel Turek se neprosadil do sestavy izraelského týmu na Giro d'Italia, ale nedávno byl vyhlášen nejlepším vrchařem etapového závodu Kolem Asturie a nyní se připravuje na Kolem Norska.   
 
Foto: Josef Vaishar/cycling.photography, zdroj: TZ PressCoursePoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking
15. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking v rakouském Saalbach-Hinterglemm
ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu
15. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9. vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.
KoloFogo: Jedna stopa rovná se mnohem víc legrace
11. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
S ideou jednostopého vozíku za kolo přišel v roce 2001 německý rámař Florian Weismann.
V Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
10. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v XCO pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.
Zlínská 50 zůstává v lesích nad Zlínem
9. 9. 2019 | Kategorie: MTB
V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.
Bábek míří do Tokia s Flowmonem
4. 9. 2019 | Kategorie: dráha
Flowmon Networks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.
To nejlepší z Krkonoš! NOVA CUP v Harrachově startuje 14. září
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Finálové závody TOMKET Pražského MTB poháru 2019 v Libuši a na Zličíně!
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019.
Cink na MS v Kanadě šestý, Čábelická dvacátá!
1. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtý den světového šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne pokračoval závodem žen U23 a elitními kategoriemi žen a mužů.
Stevens Jura ES: I po letech jedinečný univerzál
31. 8. 2019 | Kategorie:
Stevens Jura si v naší kotlině za těch pár let své existence vypracoval pověst dokonalého univerzála, který zvládne náročný maraton i příkrý trail. Doba ale běží a s ní přichází i nové nároky. Jak je na tom letošní verze ES?
Dramatický závod mužů kategorie U23!
31. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant David Zadák vybojoval na světovém šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne 37. místo v závodě mužů kategorie U23.
Brněnský rok sportu pokračuje
30. 8. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
III. ČESKOSLOVENSKÉ VŠECYKLISTICKÉ HRY jako pocta 150. výročí prvních cyklistických závodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►