Odchovanci Favoritu Brno reprezentují českou cyklistiku na Giro d'Italia

Odchovanci Favoritu Brno reprezentují českou cyklistiku na Giro d'Italia

Datum vydání: 24. 5. 2019

Josef Černý a Jan Hi​rt jsou českými zástupci na slavném závodě Giro d'Italia. Černý a Hirt mají společné začátky, oba prošli oddílem TJ Favorit Brno. 

Osmadvacetiletý Jan Hirt a o dva roky mladší Josef Černý závodili za TJ Favorit Brno především v mládežnických kategoriích.


Jan Hirt se ve Favoritu stal juniorským mistrem republiky a vyhrál také etapu významného závodu Tour du Pays de Vaud ve Švýcarsku a celkové pořadí GP General Patton v Lucembursku a byl považován za výjimečný vrchařský talent, což se v profesionální cyklistice potvrdilo.  


Josef Černý také v letech 2010 a 2011 patřil k nejlepším českým juniorům a reprezentoval Českou republiku na mezinárodních akcích. Po přestupu do kategorie U23 se stěhoval do polské sestavy Wibatech.

Zatímco Jan Hirt jede svou už čtvrtou Grand Tour a třetí Giro v řadě za sebou, pro Josefa Černého je účast na 102. Giro d'Italia debutem na třítýdenních závodech. Český mistr republiky v silničním závodě s hromadným startem i v individuální časovce působí prvním rokem ve World Tour sestavě CCC. Pátou etapu dokázal dokončit na 12. místě a desátou etapu na 16. příčce, především se však předvedl dlouhým únikem ve dvanácté etapě, první horské. Ve velmi rychlé a náročné etapě s přejezdem stoupání Montoso dokončil na 11. příčce.  Právě kvůli horám je na Giru Jan Hirt. Tým Astana musí v horách útočit, protože Miguel Angel Lopez, lídr kazašského celku, ztrácí čtyři minuty na favorizovaného Primože Rogliče. Hirt připravil útok Miguela Angela Lopeze ve stoupání Montoso ve dvanácté etapě a stejné úkoly bude mít i v dalších vysokohorských etapách.  

Favorit Brno pomohl ke kariéře v profesionální cyklistice i Danielu Turkovi, závodníkovi celku Israel Cycling Academy. Daniel Turek se neprosadil do sestavy izraelského týmu na Giro d'Italia, ale nedávno byl vyhlášen nejlepším vrchařem etapového závodu Kolem Asturie a nyní se připravuje na Kolem Norska.   
 
Foto: Josef Vaishar/cycling.photography, zdroj: TZ PressCoursePoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Tropický závod ŠKODA AUTO Sázava vyhrál Rauchfuss a Fridrichová
18. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Tropické letní teploty přivítaly v sobotu 15. června stovky cyklistů na závodě ŠKODA AUTO Sázava, pro něž byly připraveny tři trasy. Ta nejnáročnější měřila 80 kilometrů, střední 40 a rodinná Nova jízda 16 kilometrů.
Cykloměstem roku 2019 je Rožnov pod Radhoštěm
17. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Soutěž o město nejpřátelštější k cyklistům roku 2019 vyhrál Rožnov pod Radhoštěm.
Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►