Obrovský úspěch Františka Sisra v Holandsku!

Datum vydání: 11. 3. 2018

Fran​tišek Sisr zaznamenal největší úspěch kariéry, když vyhrál Ronde van Drenthe - jeden z nejprestižnějších závodů v Nizozemsku.

Čtyřiadvacetiletý český cyklista František Sisr dnes oslavil velké vítězství, které je shodou okolností vůbec první v sezoně pro polskou prokontinentální stáj CCC Sprandi Polkowice. Sisr po 192 kilometrech náročného a větrného závodu, který se jel místy po kostkách, ve sprinterském souboji nedal šanci svým soupeřům v dvanáctičlenné skupině uprchlíků. 

Borec, pro kterého byla dnešní akce letos teprve třetím závodním dnem, přerušil dlouhé měsíce čekání české cyklistiky na vítězství v závodě vyšší kategorie. 

"Považuji se za rychlého závodníka, takže jsem čekal na sprint. Když ostatní jezdci z úniku zkoušeli ujet, tak jsem jejich nástupy jenom sjížděl. Na konci závodu jsem si dost věřil, protože jsem si vědom svých předností. Věděl jsem taky, jak daleko za námi je peloton, takže jsem si mohl ideálně naplánovat strategii. Byl to hodně těžký závod, v jehož počátku jsem se necítil příliš dobře. Naštěstí jsem se ale dostal do správného tempa a podařilo se mi dostat do pozice, ze které jsem mohl bojovat o vítězství. Po loňském desátém místě v Drenthe jsem věděl, že mi tenhle závod vyhovuje a těšil jsem se na něj. Je to důležité vítězství nejen pro mě, ale taky pro CCC Sprandi Polkowice. Je první v sezoně a já věřím, že je to pro nás pouze začátek skvělého roku."Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Eddy Merckxova klasika v rakouském Fuschl am See je oslavou cyklistiky
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Již dvanáctému ročníku Eddy Merckx Classic 2018 v kouzelném regionu salburckých jezer a Solné komory předcházela charitativní vyjížďka, které se účastnila i slavná sportovní jména. Rakušané cyklistiku milují.
MS Innsbruck, den třetí – časovky juniorů a žen
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Petr Kelemen a Tereza Korvasová dnes reprezentovali českou výpravu v individuální časovce. Obě kategorie absolvovaly stejnou, téměř dvacet osm kilometrů dlouhou trasu, jako včera muži do 23 let.
TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama