Obrovský úspěch Františka Sisra v Holandsku!

Datum vydání: 11. 3. 2018

Fran​tišek Sisr zaznamenal největší úspěch kariéry, když vyhrál Ronde van Drenthe - jeden z nejprestižnějších závodů v Nizozemsku.

Čtyřiadvacetiletý český cyklista František Sisr dnes oslavil velké vítězství, které je shodou okolností vůbec první v sezoně pro polskou prokontinentální stáj CCC Sprandi Polkowice. Sisr po 192 kilometrech náročného a větrného závodu, který se jel místy po kostkách, ve sprinterském souboji nedal šanci svým soupeřům v dvanáctičlenné skupině uprchlíků. 

Borec, pro kterého byla dnešní akce letos teprve třetím závodním dnem, přerušil dlouhé měsíce čekání české cyklistiky na vítězství v závodě vyšší kategorie. 

"Považuji se za rychlého závodníka, takže jsem čekal na sprint. Když ostatní jezdci z úniku zkoušeli ujet, tak jsem jejich nástupy jenom sjížděl. Na konci závodu jsem si dost věřil, protože jsem si vědom svých předností. Věděl jsem taky, jak daleko za námi je peloton, takže jsem si mohl ideálně naplánovat strategii. Byl to hodně těžký závod, v jehož počátku jsem se necítil příliš dobře. Naštěstí jsem se ale dostal do správného tempa a podařilo se mi dostat do pozice, ze které jsem mohl bojovat o vítězství. Po loňském desátém místě v Drenthe jsem věděl, že mi tenhle závod vyhovuje a těšil jsem se na něj. Je to důležité vítězství nejen pro mě, ale taky pro CCC Sprandi Polkowice. Je první v sezoně a já věřím, že je to pro nás pouze začátek skvělého roku."Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
Šestou etapu ve Švýcarsku vyhrál další Dán
15. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Na úterní triumf krajana Juul-Jensena navázal ve čtvrtek Søren Kragh Andersen, který vyhrál těžkou horskou etapu po útoku ze skupiny uprchlíků.
Řidiči a cyklisté: Bezpečnost na silnici
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Řidiči vs. cyklisté? Nemusí to tak být! Důležitý je respekt.
Bývalý kontroverzní lékař týmu Sky napsal knihu o medicíně ve sportu, vyjde týden před Tour
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Doktor Richard Freeman sice odmítl vypovídat před vyšetřovací komisí v otázce podezřelých praktik týmu Sky, pouhý týden před Tour de France ale bude vydávat jako již nečlen týmu svou knihu o pozitivním přínosu medicinských praktik ve sportu.
V Blatné odstartuje pátý díl Kalas Cupu 2018
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici Kalas Cup 2018.
První horskou etapu ve Švýcarsku vyhrál Ulissi
13. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál poprvé v sezoně, když se radoval v cíli první horské etapy závodu Okolo Švýcarska.
V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán
12. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Osmadvacetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže.
Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to
12. 6. 2018 | Kategorie: MTB, silniční
Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama