Obrazem: Muzeum velocipedů v Brně

Obrazem: Muzeum velocipedů v Brně

Datum vydání: 19.07.2016

Počátkem léta 2016 ​otevřel ve své prodejně s cyklistickým materiálem bývalý reprezentant Bořivoj Nakládal cyklistické muzeum.

Za třiatřicet let usilovné práce zde postupně nashromáždil řadu exponátů od počátku cyklistického sportu až po současnost. Mezi vystavenými předměty nechybí silniční a dráhová kola takových mistrů, jako například kolo Jiřího Opavského z OH 1956 v Melbourne, speciály Jiřího Dalera, Jana Smolíka, Jiřího Škody, Ivana Kučírka, Igora Slámy, Pavla Kelemena, Michala Klasy, Pavla Padrnose nebo Ivy Zajíčkové.
 
Muzeum otevřeli přestřižením pásky a v záři reflektorů ČT osobnosti naší cyklistiky František Jursa a Miroslav Černohlávek.  
 
Muzeum je možné navštívit celoročně po předchozí telefonické domluvě na č. 545574829 nebo e-mailu  nsm@volny.cz   
 
Zdroj a foto: Vlastimil Homola
 

 

 
 
  

 

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí