Objevte kouzlo cyklistiky na závodě ČEZ Sázava

Objevte kouzlo cyklistiky na závodě ČEZ Sázava

Datum vydání: 13.05.2024

15. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, aby společně odstartovali 24. ročník závodu ČEZ Sázava.

Jeden z nejznámějších MTB závodů u nás nabízí osvědčené trasy, které baví nejen sportovním zážitkem, ale i nezapomenutelnými výhledy.

 

 

Stará dáma, jak by se dal také sázavský závod seriálu Prima CUP nazvat, nabízí tři různorodé trasy po stopách řeky Sázavy, ze kterých si může vybrat začínající jezdec, rodiny s dětmi ale i zdatný biker. 

 

Účastníci se mohou těšit na 16 kilometrovou Prima jízdu, středně náročnou 40 kilometrovou trasu B a nejnáročnější 80 kilometrovou trasu A.
 

 

Všechny trasy vedou po stráních od řeky Sázavy vzhůru, aby se ve sjezdech vracely zpět. Chybět nebudou atraktivní místa jako jsou hradiště Bělokozly nebo zřícenina hradu Talmberk. Zpestřením budou známá vyhlídková místa podél břehu Sázavy, v Ratajích nad Sázavou či Krkavčí skály.
 

 

Cesty jsou prošpikovány několika brody, sázavskými přítoky, pěšinkami, lesními cestami a tu a tam nějakým asfaltem. Kdo má dost sil, užije si krásný výhled po krajině. V závěru trasy nebude chybět ani atraktivní přejezd brodu přes řeku, který je příjemným osvěžením těsně před samotným závěrem. 

 

Účast v závodě potvrdila také dvacátá žena maratonu na mistrovství světa 2019 v Dauhá a účastnice Olympijských her v Tokiu, Marcela Joglová. Česká reprezentantka v běhu před pár týdny ukončila svojí profesionální kariéru a kolo pro ní bude zajímavým zpestřením. 
 

 

Zazávodí si i ti nejmenší do deseti let. Osm dětských kategorií se současně může těšit na pozávodní tombolu. 

 

Stejně jako na předchozích akcích nabídne závod nezapomenutelné sportovní zážitky, veškerý potřebný komfort a zázemí s výhledem na hlavní dominantu města, na jeden z nejstarších benediktinských klášterů v Čechách. Sázava je také proslulá sklářským řemeslem, které se více než sto let prezentuje pod značkou Simax doma i ve světě.

 

Účastníci se kromě jiného mohou těšit na atraktivní tombolu, v níž je hlavní cenou horské kolo značky Merida a dva rodinné vouchery do Aquaparku Čestlice. 

 

Informace o závodě naleznete na stránce ČEZ Sázava, kde nyní probíhají výhodné online registrace.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí