O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018

O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018

Datum vydání: 20. 9. 2018

Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na s​ilnici. KALAS CUP 2018 pro elitní muže, ženy a mládež vyvrcholí závodem v Židovicích.

Víkendový program začne sobotními závody mládežnických kategorií a žen. Pod záštitou starosty obce Židovice a pořadatelskou taktovkou CK Slavoje Terezín zahájí sobotní program kadeti startem v jedenáct hodin. Ve stejnou hodinu pak odstartují v neděli do posledního závodu seriálu také muži.                                                                                                                                                                  
Na startu by se měli představit téměř všichni vedoucí závodníci jednotlivých kategorií s výjimkou reprezentantů startujících na mistrovství světa. Někteří z nich navíc mají takový bodový náskok, že už je nikdo ze soupeřů nemůže ohrozit. Je tomu tak v případě Nikoly Bajgerové (Dukla Praha) v kategorii žen, Pavla Bittnera (Mapei Merida Kaňkovský), kterému už nikdo nesebere celkové vítězství mezi kadety nebo Matěje Zahálky (Elkov Author) v mužích.Matěj Zahálka, vedoucí závodník v elitní kategorii mužů, bude navíc na domácí půdě a už od prvního závodu poháru pomýšlí na to, že by právě v Židovicích rád projel cílem ve žlutém dresu.
 
Letos suverénní Elkov Author, který má jisté vítězství v soutěži týmů, bude mít na startu jen tři zástupce. V silné sestavě se ale naopak představí průběžně druhý a třetí tým soutěže CK Příbram-Fany Gastro a Toprofex-Lapierre. Startovní listina mužů čítá celkem 95 jmen a nechybí v ní ani zahraniční jména.

„Přihlášený je polský tým Wibatech Merx v čele s Paterskim, který zvítězil ve Velké Bítěši. České týmy budou startovat v silných sestavách, jediný Elkov bude oslaben, na druhou stranu ale kvůli velmi milé povinnosti, kterou je start na mistrovství světa v týmové časovce, kam si vybojovali nominaci. Pro start v kategorii mužů se rozhodli také někteří junioři, pro které to bude velká zkušenost. Závod je tak velmi otevřený a těžko se dá odhadnout jeho vývoj. Doufám ale, že závodníci nám připraví zajímavou podívanou a uvidíme cyklistiku se vším všudy,“ vzkazuje před posledním závodem poháru ředitel seriálu Jakub Edr.

Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Pavel Kopecký

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
Chlap chtěl zablokovat Giro
31. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
"Nepřítel" italského Gira chtěl zablokovat cestu položením rozpadlého kola přímo do trasy. Kolo na silnici zanesl přímo po průjezdu policie.
Foto: 500+1 kolo
31. 5. 2019 | Kategorie: dráha
Dosavadní suverenitu Poláků letošního ročníku 500+1kolo přerušil až v závěrečné etapě italský cyklista Matteo Donega, když porazil Daniela Staniszewského o 20 bodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►