O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018

O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018

Datum vydání: 20. 9. 2018

Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na s​ilnici. KALAS CUP 2018 pro elitní muže, ženy a mládež vyvrcholí závodem v Židovicích.

Víkendový program začne sobotními závody mládežnických kategorií a žen. Pod záštitou starosty obce Židovice a pořadatelskou taktovkou CK Slavoje Terezín zahájí sobotní program kadeti startem v jedenáct hodin. Ve stejnou hodinu pak odstartují v neděli do posledního závodu seriálu také muži.                                                                                                                                                                  
Na startu by se měli představit téměř všichni vedoucí závodníci jednotlivých kategorií s výjimkou reprezentantů startujících na mistrovství světa. Někteří z nich navíc mají takový bodový náskok, že už je nikdo ze soupeřů nemůže ohrozit. Je tomu tak v případě Nikoly Bajgerové (Dukla Praha) v kategorii žen, Pavla Bittnera (Mapei Merida Kaňkovský), kterému už nikdo nesebere celkové vítězství mezi kadety nebo Matěje Zahálky (Elkov Author) v mužích.Matěj Zahálka, vedoucí závodník v elitní kategorii mužů, bude navíc na domácí půdě a už od prvního závodu poháru pomýšlí na to, že by právě v Židovicích rád projel cílem ve žlutém dresu.
 
Letos suverénní Elkov Author, který má jisté vítězství v soutěži týmů, bude mít na startu jen tři zástupce. V silné sestavě se ale naopak představí průběžně druhý a třetí tým soutěže CK Příbram-Fany Gastro a Toprofex-Lapierre. Startovní listina mužů čítá celkem 95 jmen a nechybí v ní ani zahraniční jména.

„Přihlášený je polský tým Wibatech Merx v čele s Paterskim, který zvítězil ve Velké Bítěši. České týmy budou startovat v silných sestavách, jediný Elkov bude oslaben, na druhou stranu ale kvůli velmi milé povinnosti, kterou je start na mistrovství světa v týmové časovce, kam si vybojovali nominaci. Pro start v kategorii mužů se rozhodli také někteří junioři, pro které to bude velká zkušenost. Závod je tak velmi otevřený a těžko se dá odhadnout jeho vývoj. Doufám ale, že závodníci nám připraví zajímavou podívanou a uvidíme cyklistiku se vším všudy,“ vzkazuje před posledním závodem poháru ředitel seriálu Jakub Edr.

Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Pavel Kopecký

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Výjimečná sezóna mládežnických kategorií Favoritu Brno
23. 10. 2018 | Kategorie:
Favorit Brno sbíral v uplynulé sezóně úspěchy nejen mezi muži, ale ve skvělém světle se představili závodníci ve všech mládežnických kategoriích.
XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
» více novinek a videí

 
Reklama