Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!

Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!

Datum vydání: 27. 7. 2022

Jan Zatloukal a Filip Konečný z týmu NUTREND SPECIALIZED Racing dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě. 

Jejich týmový kolega, handbiker Patrik Jahoda pak získal mistrovský titul na společném českém a slovenském Mistrovství republiky handicapovaných cyklistů v Jeseníku. Jan Zatloukal dále vede i před finálovým závodem v Harrachově, celkové pořadí Českého poháru MTB jak v kategorii mužů Elite, tak v kategorii jezdců do 23 let.   

Jan Zatloukal jezdil až do juniorského věku většinou v dresu Mistra České republiky. V důsledku komplikovaného zranění neměl možnost mistrovský titul získat a obhájit v průběhu juniorské kariéry a minulý rok v Harrachově se po vlastních chybách musel sklonit před výborně jedoucím Janem Sáskou. Tím větší byla motivace Honzy Zatloukala, znovu vybojovat mistrovský titul a na jeho výkonu to bylo znát od úvodního metru závodu. Honza se ihned po startu zařadil na čelo závodu, už během zaváděcího kola se svým tempem postaral o rozdělení závodu a postupně si vybudoval nedostižitelný náskok před dalšími třiadvacítkáři na pódiu, Janem Sáskou a Filipem Konečným. 

Filip, jako nejmladší ze skupiny třiadvacítkářů sice neměl ve Stupně úplně svůj den, bojoval sám se sebou, vedrem i prašnou tratí, ale třetí místo je splněním povinného výkonnostního cíle této talentované dvojice, která měla v plánu získat z republikového šampionátu dvě pódiová umístění. 
 
Honza Zatloukal předvedl výborný výkon i v kategorii Elite, po celý závod se pohyboval za vítězem Ondřejem Cinkem a o pomyslnou medaili přišel až v posledním kole, kdy ho nejdříve předjel jeho občasný tréninkový kolega, legendární Jaroslav Kulhavý a v závěrečném spurtu také Lukáš Kobes. Nicméně čtvrté místo zaručuje Honzovi vedení v celkovém pořadí Českého poháru horských kol i před závěrečným finálovým závodem v Harrachově.
 
Člen týmu NUTREND SPECIALIZED Racing a český paralympionik Patrik Jahoda si v Jeseníku přijel pro „povinný“ mistrovský titul ve své kategorii handikerů a v novém Mistrovském dresu se objeví už o víkendu na startu světového poháru v kanadském Quebecku, odkud se přesune do nedalekého Baie Comeau, kde se uskuteční Mistrovství světa handicapovaných cyklistů.


Zdroj: TZ Nutrend Specialized Racing, foto: Pavel Křikava

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►