Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!

Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!

Datum vydání: 27. 7. 2022

Jan Zatloukal a Filip Konečný z týmu NUTREND SPECIALIZED Racing dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě. 

Jejich týmový kolega, handbiker Patrik Jahoda pak získal mistrovský titul na společném českém a slovenském Mistrovství republiky handicapovaných cyklistů v Jeseníku. Jan Zatloukal dále vede i před finálovým závodem v Harrachově, celkové pořadí Českého poháru MTB jak v kategorii mužů Elite, tak v kategorii jezdců do 23 let.   

Jan Zatloukal jezdil až do juniorského věku většinou v dresu Mistra České republiky. V důsledku komplikovaného zranění neměl možnost mistrovský titul získat a obhájit v průběhu juniorské kariéry a minulý rok v Harrachově se po vlastních chybách musel sklonit před výborně jedoucím Janem Sáskou. Tím větší byla motivace Honzy Zatloukala, znovu vybojovat mistrovský titul a na jeho výkonu to bylo znát od úvodního metru závodu. Honza se ihned po startu zařadil na čelo závodu, už během zaváděcího kola se svým tempem postaral o rozdělení závodu a postupně si vybudoval nedostižitelný náskok před dalšími třiadvacítkáři na pódiu, Janem Sáskou a Filipem Konečným. 

Filip, jako nejmladší ze skupiny třiadvacítkářů sice neměl ve Stupně úplně svůj den, bojoval sám se sebou, vedrem i prašnou tratí, ale třetí místo je splněním povinného výkonnostního cíle této talentované dvojice, která měla v plánu získat z republikového šampionátu dvě pódiová umístění. 
 
Honza Zatloukal předvedl výborný výkon i v kategorii Elite, po celý závod se pohyboval za vítězem Ondřejem Cinkem a o pomyslnou medaili přišel až v posledním kole, kdy ho nejdříve předjel jeho občasný tréninkový kolega, legendární Jaroslav Kulhavý a v závěrečném spurtu také Lukáš Kobes. Nicméně čtvrté místo zaručuje Honzovi vedení v celkovém pořadí Českého poháru horských kol i před závěrečným finálovým závodem v Harrachově.
 
Člen týmu NUTREND SPECIALIZED Racing a český paralympionik Patrik Jahoda si v Jeseníku přijel pro „povinný“ mistrovský titul ve své kategorii handikerů a v novém Mistrovském dresu se objeví už o víkendu na startu světového poháru v kanadském Quebecku, odkud se přesune do nedalekého Baie Comeau, kde se uskuteční Mistrovství světa handicapovaných cyklistů.


Zdroj: TZ Nutrend Specialized Racing, foto: Pavel Křikava

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen
27. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v něděli 26.3. ve Velké Bíteši.
Středočeský kraj buduje rozsáhlou síť cyklostezek
23. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Řada turisticky atraktivních míst ve Středočeském kraji je dostupná, díky rozšiřující se síti cyklotras, i z nádraží.  Kraj navíc, historicky poprvé, podpoří budování cyklistické infrastruktury – chce nechat postavit cyklověže a cykloboxy. Co dalšího chystá?
Dosáhnete v předklonu na zem? Zkrácené svaly stojí za mnoha problémy v těle
21. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Nedosáhnete v předklonu rukama na zem? Na vině jsou zkrácené svaly na zadní straně stehen – tzv. hamstringy. Problému si většina sedící populace všimne až ve chvíli, kdy se zřetězí do bolesti zad a hlavy.
Čábelická a Cink vítězi 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!
20. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Jitka Čábelická a Ondřej Cink ovládli v hlavních kategoriích úvodní kolo ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v lokalitě Traily Motol - „Jízda pod napětím“.
Vše pro profesionály, rodiny s dětmi i začínající cyklisty: Cyklistickou sezónu zahájí veletrh FOR BIKES 2023
15. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Veletrh cyklistiky FOR BIKES bude už potřinácté unikátní přehlídkou nových modelů kol i kompletního cyklo sortimentu tuzemských a zahraničních značek.
Okolo jižních Čech 2022
14. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Okolo jižních Čech je mezinárodní cyklistický etapový závod, který je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2.
ŠKODA Pražský MTB pohár startuje v neděli 19. března
13. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Je nepsaným pravidlem české bikové scény, že úvodní podnik ŠKODA Pražského MTB poháru každoročně zahajuje tuzemskou závodní sezónu v olympijském XCO.
Přihlas se včas na mistrovství ČR v maratonu!
10. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Maratonský šampionát se uskuteční 30. dubna ve Stolových horách. Přihlas se na závod ČEZ Stolové hory již teď a nepromeškej jednu z nejsledovanějších bikových událostí u nás.   
ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových
7. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP bude mít v letošní sezoně sedm závodů, přičemž tři pořadatelé jsou úplně noví. Seriál začne tradiční klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš 26.3. a vyvrcholí finálovým kláním 24.9. v Lovosicích.
V Praze se uskutečnil kongres Evropské cyklistické federace!
5. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Český svaz cyklistiky o tomto víkendu (3.3. až 5.3.2023) přivítal kongres Evropské cyklistické unie (UEC) v OREA Hotels Pyramida. Kongresu se zúčastnili vrchní zástupci 45 evropských cyklistických federací včetně vedení Evropské a Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
Stevens San Remo - velmi solidní základ
5. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Základní silniční model v nabídce hamburské značky - SAN REMO rozhodně neznamená, že by se měl za něco stydět. P
Prima CUP odstartuje v Hradci Králové 15. dubna
28. 2. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Město Hradec Králové se stane již po několikáté místem, kde 15. dubna odstartují stovky účastníků z celé České republiky cyklistickou sezonu závodem Decathlon Hradec Králové.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►