Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy

Datum vydání: 22.02.2024

Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model několika změnami, které mají zvýšit jeho univerzálnost, zábavnost a praktičnost. Co tedy nový Canyon Spectral 2024 přináší?Za prvé, nový rám je vyroben z karbonu, který je lehčí, tužší a odolnější než předchozí verze. Canyon také upravil karbonovou vrstvu tak, aby dosáhl optimálního poměru tuhosti mezi hlavním rámem a zadní stavbou. To znamená, že předek je pevnější a přesnější, zatímco zadní stavba je pružnější a pohlcuje nerovnosti. Nový rám také disponuje vnitřním úložným prostorem v dolní rámové trubce, který se otevírá pomocí páčky na kolenu. Zde si můžete uložit nářadí, duši, plášť nebo jiné potřebné věci. Na rám se také vejde standardní láhev na vodu, nebo si můžete pořídit speciální láhev Canyon, která zaplňuje celý prostor.Za druhé, nový Canyon Spectral 2024 má méně zdvihu než předchozí model. Zatímco dříve měl 160/150 mm (přední/zadní), nyní má 150/140 mm. To by mělo zlepšit jeho ovladatelnost, akceleraci a efektivitu na stoupáních, aniž by to příliš ovlivnilo jeho schopnost zvládat technické sjezdy. Canyon také chtěl odlišit Spectral od svého endurového modelu Strive, který má 170/150 mm zdvihu. Nový Spectral je tedy určen pro jezdce, kteří hledají univerzální a zábavný trailbike, který zvládne všechno, ale nevyžaduje extrémní terén.Za třetí, nový Canyon Spectral 2024 je vybaven systémem K.I.S. (Keep It Steady), který stabilizuje řízení a zabraňuje jeho kmitání. Tento systém byl vyvinut ve spolupráci se společností Syntace a je integrován do hlavové trubky. Jedná se o malou pružinu, která je napojena na řídítka a udržuje je v neutrální poloze. To má několik výhod: zlepšuje stabilitu a kontrolu v zatáčkách na volném povrchu, snižuje klopení řídítek při stoupáních a zjednodušuje manipulaci s kolem při skocích a trikách. Systém K.I.S. je také nastavitelný pomocí posuvníku, který umožňuje zvolit si míru zpevnění řízení podle terénu a osobních preferencí.Nový Canyon Spectral 2024 je k dispozici ve čtyřech velikostech (S, M, L, XL) a ve čtyřech variantách vybavení (CF 4, CF 5, CF 6, CF LTD). Všechny modely jsou osazeny 29" koly, ale rám je kompatibilní i s 27,5" zadním kolem, pokud byste chtěli vyzkoušet tzv. mullet konfiguraci. Ceny se pohybují od 2 999 € za základní model CF 4 až po 6 999 € za vrcholný model CF LTD. Všechny modely jsou již k dostání na webu Canyon.Nový Canyon Spectral 2024 je tedy trailbike, který si zachovává svou osvědčenou koncepci, ale zároveň přináší několik inovací, které ho činí ještě univerzálnějším, zábavnějším a praktičtějším. Jestliže hledáte kolo, které vám umožní užít si jakékoli traily, ať už jsou jednoduché nebo náročné, a které vás nezklame ani na stoupáních, ani na sjezdech, pak byste měli zvážit nový Canyon Spectral 2024.
Foto: Canyon
Autor: Tým CykloRepublic
 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí