Novoroční jízda brněnských cyklistů 2018

Novoroční jízda brněnských cyklistů 2018

Datum vydání: 01.01.2018

Zatímco​ loni pořádně mrzlo, letošní Nový rok 2018 přivítal cyklisty takřka jarním počasím.

Pořadatel TJ Favorit Brno přivítal již na 67. ročníku na brněnském náměstí Svobody bezmála 300 cyklistů a příznivců tohoto zdravého sportu. Co do počtu to byl nejvydařenější ročník v historii novoročních jízd. Přijeli i mimobrněnští cyklisté, kteří v minulých letech reprezentovali TJ Favorit Brno. Nechyběly osobnosti minulých let, jako například Jiří Daler, a nebo letos 94 letý Vlastimil Bartoš, který absolvoval všechny ročníky. Naopak jsme postrádali ze zdravotních nebo jiných důvodů Františka Jursu či Ferdinanda Duchoně.

Tradičně se z náměstí odjelo na brněnský velodrom a odtamtud se po ostrém startu již závodilo na brněnskou přehradu, kde byl cíl u restaurace "U lva".

Nejrychlejší byl letos Libor Meisner z Ráfkárny, druhý Petr Vimola z Cyklotreninku a třetí kolega vítězného Meisnera, David Gotthard. V ženách zvítězila Dáša Hejhalová z Dukly Praha (dcera někdejšího vynikajícího silničáře Dukly Brno). O občerstvení se pořadatel postaral horkým čajem, a kdo chtěl, mohl si čaj přilepšit kapkou rumu.

Zdroj a foto: Vlastimil Homola

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 
Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

UAE Team Emirates XRG může přepsat historii! Stačí jediný triumf navíc
16.09.2025 | Kategorie: silniční
Američan Brandon McNulty ovládl Grand Prix Cycliste de Montréal a zajistil týmu UAE Team Emirates-XRG 85. vítězství v sezóně.
Dominik Neuman ovládl Škoda Cup 2025 a stal se novým českým šampionem
16.09.2025 | Kategorie: silniční
Devětadvacetiletý Dominik Neuman z týmu ATT Investments se stal vítězem letošního seriálu Škoda Cup.
Van der Poel po zklamání na mistrovství světa končí letošní sezonu
16.09.2025 | Kategorie: MTB
Nizozemská hvězda vstupovala do světového šampionátu horských kol s ambicí přidat čtvrtý titul mistra světa v kariéře v další disciplíně.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (15. 9. - 21. 9. 2025)
15.09.2025 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Připravili jsme pro vás přehled nejlepších slevových akcí, které tento týden cyklistika nabízí!
Jonas Vingegaard vyhrál Vueltu bez korunovace v Madridu. Poslední etapa Vuelty byla ukončena předčasně
14.09.2025 | Kategorie: silniční
Poslední etapa španělské Grand Tour byla předčasně ukončena poté, co trasu v centru metropole zablokovali propalestinští demonstranti.
Tadej Pogačar se vrací po volnu s dětskou knihou a velkou motivací pro MS
14.09.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský fenomén Tadej Pogačar si po čtvrtém triumfu na Tour de France dopřál téměř dvouměsíční volno, které využil k odpočinku i napsání pohádkové knihy pro děti.
Jakub Otruba zazářil v úniku na Vueltě, odměnou mu byla i tučná pokuta
13.09.2025 | Kategorie: silniční
Český cyklista Jakub Otruba předvedl v 19. etapě Vuelty dlouhé sólo, za které získal ocenění pro největšího bojovníka dne.
Vuelta 2025 - Výsledky 20. etapy
13.09.2025 | Kategorie: silniční
Vuelta 2025 - Výsledky 19. etapy
12.09.2025 | Kategorie: silniční
Šestnáctiletá Barbora Bukovská získala na MS juniorek bronzovou medaili
12.09.2025 | Kategorie: MTB
Šestnáctiletá česká bikerka Barbora Bukovská získala na mistrovství světa horských kol bronzovou medaili.
» více novinek a videí