Nová technologie přileb Trek a Bontrager představuje revoluční změnu

Nová technologie přileb Trek a Bontrager představuje revoluční změnu

Datum vydání: 23. 3. 2019

Společnosti Trek a Bontrager o​dhalily průkopnickou technologii přileb nazvanou WaveCel, která je prokazatelně až 48krát účinnější při ochraně proti otřesu mozku v důsledku běžných cyklistických nehod oproti standardní pěně EPS.

WaveCel je skládací buněčná vrstva, kterou je vystlán vnitřek přileb WaveCel Bontrager. Je výsledkem pětadvacetileté spolupráce ortopedického chirurga Stevea Madeyho s biomechanickým inženýrem Michaelem Bottlangem, která vedla k průkopnickým objevům v oblasti léčby zlomenin, zranění hrudníku a pánve a také předcházení zraněním hlavy.

Přilby Bontrager s technologií WaveCel byly vyvinuty v rámci čtyřleté intenzivní spolupráce doktorů Madeyho a Bottlanga s týmy konstruktérů a vývojářů společností Trek and Bontrager.Na rozdíl od standardních pěnových přileb, které chrání hlavu před přímými nárazy, poskytuje materiál WaveCel ochranu při skutečných cyklistických nehodách, které jsou komplikované a zpravidla během nich dochází k úderům hlavy z různých úhlů.

WaveCel absorbuje energii několika způsoby. Při nárazu se jednotlivé vrstvy materiálu WaveCel pohybují nezávisle na sobě a ohýbají se, dokud se stěny buněk nerozpadnou, což způsobí jejich posun, přičemž dochází k absorbování rotační energie, která je přesměrována mimo hlavu.Tato třífázová změna struktury materiálu - ohýbání, rozpad a posun - velmi účinně rozptýlí energii nárazu. Téměř v 99 případech ze 100 zabrání WaveCel otřesu mozku v důsledku běžných cyklistických nehod.

„Jsme velcí příznivci cyklistiky a chtěli jsme, aby si výhody jízdy na kole vychutnalo co nejvíce lidí, proto jsme se jim rozhodli nabídnout nejlepší možnou ochranu,“ vysvětluje Tony White, hlavní konstruktér projektu.

„WaveCel představuje významný skok vpřed, a to pro všechny typy jezdců. Jsme pyšní, že tato technologie je k dostání výhradně na přilbách značky Bontrager.“

Všechny nové přilby v řadě Bontrager WaveCel získaly nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti Virginia Tech.

„Přilby z různých odvětví testujeme a hodnotíme již téměř deset let a určujeme ty výrobky, které poskytují hlavě nejlepší ochranu před úrazem,“ uvedla Megan Bland, doktorandka a výzkumná asistentka z Virginia Tech.

„Přilby, které získají nejvyšší hodnocení, nabízejí podstatně lepší ochranu oproti ostatním oblíbeným přilbám na trhu.“

WaveCel představuje obrovskou inovaci v kategorii, která za posledních 30 let nezaznamenala podstatnější změny. Vychází ze závazku společnosti Trek učinit cyklistiku bezpečnější pro každého jezdce.

„Chceme změnit svět tím, že přesvědčíme více lidí, aby jezdili na kole. A toho hodláme dosáhnout zvýšením bezpečnosti a dostupnosti cyklistiky pro každého,“ vysvětluje prezident společnosti Trek John Burke.

„WaveCel představuje nejpokročilejší technologii přileb na světě. Jedná se o obrovský krok vpřed pro bezpečnější a příjemnější jízdu na kole pro každého cyklistu.“

V počáteční fázi budou nabízeny čtyři modely přileb Bontrager WaveCel:

  • přilba XXX WaveCel na silniční kola (299,99 USD)
  • přilba Blaze WaveCel na horská kola (299,99 USD)
  • přilba Specter WaveCel na silniční kola (149,99 USD)
  • přilba Charge WaveCel pro dojíždění (149,99 USD)

WaveCel je k dispozici pouze na přilbách Bontrager online a u autorizovaných prodejců Trek a Bontrager.

Další informace naleznete na trekbikes.com/wavecel a na sociálních sítích Trek: Facebook, Twitter a Instagram.

Zdroj a foto: TZ


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
Chlap chtěl zablokovat Giro
31. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
"Nepřítel" italského Gira chtěl zablokovat cestu položením rozpadlého kola přímo do trasy. Kolo na silnici zanesl přímo po průjezdu policie.
Foto: 500+1 kolo
31. 5. 2019 | Kategorie: dráha
Dosavadní suverenitu Poláků letošního ročníku 500+1kolo přerušil až v závěrečné etapě italský cyklista Matteo Donega, když porazil Daniela Staniszewského o 20 bodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►