Nová generace kol Festka přichází s plně integrovanou kabeláží

Nová generace kol Festka přichází s plně integrovanou kabeláží

Datum vydání: 20.03.2022

Společnost FESTKA, český výrobce špičkovýc​h karbonových rámů pro jízdní kola, uvádí na trh novou generaci svých modelů ONE a Scalatore.

Oba rámy prošly výraznou modernizací, která značce konečně umožnila nabídnout je s integrovanými kabely. Zákazníci Festky požadovali toto řešení již od chvíle, kdy se objevilo u mnoha sériově vyráběných kol. Umožnilo to však až použití technologie 3D tištěných dílů. Kromě čistého vzhledu jsou kabely chráněny před působením živlů a náhodným poškozením.

Michael Moureček, spoluzakladatel společnosti Festka a hlavní tvůrce jejích kol, vysvětluje:

„Naší strategií vždy bylo, aby naše rámy byly kompatibilní s co nejširší škálou komponentů. To však způsobilo, že vnitřní vedení kabelů bylo poměrně problematické, protože je k němu nutná kompatibilita hned několika komponentů: rámu, vidlice, hlavového složení, představce a řídítek. Měli jsme dvě možnosti - buď navrhnout vlastní řešení a omezit univerzalitu našich rámů, nebo počkat, které z mnoha řešení převládne a umožní všem na trhu kombinovat různé produkty."

Situace sice ještě nedospěla do stádia volného výběru, ale konečně existuje dostatek komponentů třetích stran, které Festka může použít pro stavbu kol s vnitřně vedenými hydraulickými hadičkami a elektrickými kabely. 3D tištěné díly v novém řešení vedení kabeláže slouží ke dvěma účelům. Zaprvé jako rozhraní k vzájemnému spojení komponentů a zadruhé jako pomůcky usnadňující instalaci hadiček a kabelů uvnitř rámu. Díky vlastním kapacitám technologie 3D tisku je nyní společnost schopna nabídnout individuální řešení pro každý jednotlivý případ.
 

Kromě integrovaných kabelů přicházejí oba modely s dalšími úpravami a vylepšeními. Trubky z navíjených karbonových vláken, které tvoří jedno z klíčových know-how značky, doznaly technických zlepšení, která zvyšují dva nejdůležitější parametry silničního kola: komfort a tuhost.

Ceny nové generace modelu Festka ONE začínají na 109 990 Kč za rámovou sadu a 194 690 Kč za celostavbu. Cena nové generace Festka Scalatore začíná na 159 000 Kč za rámovou sadu a 243 530 Kč za celostavbu. K dispozici jsou ve čtyřech kategoriích grafických designů - od základního Core až po plně zakázkový You By Festka.

Podrobnosti najdete v přiložených produktových listech nebo na stránkách festka.com
 
Zdroj a foto: TZ Festka


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí