Nová sada SRAM Red AXS má novou ergonomii, vylepšené řazení a nižší hmotnost

Nová sada SRAM Red AXS má novou ergonomii, vylepšené řazení a nižší hmotnost

Datum vydání: 16.05.2024

SRAM představil svůj nejnovější model cyklistické sady, SRAM Red AXS 2024. Tento model přináší řadu vylepšení a inovací, které posouvají hranice toho, co je možné od cyklistické sady očekávat.Vylepšená ergonomie páček
Páčky SRAM Red AXS 2024 jsou navrženy tak, aby byly pohodlné a snadno ovladatelné. Jsou delší než u předchozí generace a dokonce delší než u Shimano GRX Di2. Toto vylepšení zvyšuje komfort a kontrolu při řazení a brzdění.

Výrazně lepší brzdový výkon
SRAM tvrdí, že brzdový úsilí se snížilo o 80 % na kapotách a o 33 % na spodní části řídítek. To znamená, že jezdec musí vyvinout méně úsilí při brzdění, což zvyšuje bezpečnost a kontrolu.Nižší hmotnost
Celková hmotnost sady je 2495 g, což je o 153 g méně než u předchozí generace. Nižší hmotnost znamená, že jezdec může jezdit rychleji a efektivněji.

Kompatibilita s ostatními komponenty AXS Flattop
Nová sada je plně kompatibilní s ostatními komponenty AXS Flattop. To znamená, že jezdec může snadno vyměnit komponenty nebo upgradovat svůj současný systém.Vylepšený zadní přehazovač
Nový zadní přehazovač je o 16 g lehčí než předchozí model a je kompatibilní s kazetami až do velikosti 10-36t. To znamená, že jezdec má více možností při výběru převodů.

SRAM Red AXS 2024 je skvělou sadou, která nabízí vynikající výkon a ergonomii. Každý komponent byl vylepšen, aby byl lehčí, rychlejší a více integrovaný. SRAM se zaměřil na snížení úsilí jezdce při používání sady, což je patrné na všech komponentech.
Cena sady je sice vysoká, ale vzhledem k výkonu a inovacím, které přináší, je to investice, která se vyplatí.
SRAM Red AXS je skvělým příkladem toho, jak technologický pokrok může zlepšit cyklistický zážitek.

Více na webu výrobce ZDE
Autor: Tým CykloRepublic
Foto: SRAM Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí