Nizozemský fenomén obhájil titul mistra Evropy v cyklokrosu

Datum vydání: 05.11.2018

Mathie​u van der Poel ovládl domácí mistrovství Evropy konané na jeho oblíbené trati v Hertogenboschi a obhájil loňský titul.

Nizozemský cyklokrosový šampion Mathieu van der Poel na nedělním ME potvrdil letošní dominantní pozici, kdy jen zřídka nachází mezi elitou konkurenci. Jednou z mála výjimek bylo jeho nepovedené představení minulý týden na Koppenbergcross, kde skončil hluboko v poli poražených.

Jako pravý šampion ale na porážku rychle zapomněl a v neděli bral druhý titul mistra Evropy v řadě. Jeho největší konkurent a úřadující mistr světa Belgičan Wout Van Aert sice špičkově vystartoval, Van der Poel ho ale rychle dojel a už ve druhém kole po drtivém útoku definitivně upláchl.

Van Aert bral nakonec stříbrnou medaili před svým krajanem Laurensem Sweeckem. Na startu se objevili i tři Češi - nejlépe z nich si vedl 15. Michael Boroš, Tomáš Paprstka byl 26. a Jan Nesvadba hned za ním.

V kategorii žen vládly domácí Nizozemky. Titul mistryně Evropě vybojovala teprve dvaadvacetiletá Annemarie Worst před o devět let starší Marianne Vos a další krajankou Denise Betsema. Mistryně světa Sanne Cantová z Belgie se musela spokojit se čtvrtým místem. České závodnice Pavla Havlíková a Karla Štěpánková dojely na 12. respektive 14. místě.

Příspěvek sdílený MVDP (@mathieuvanderpoel),

Příspěvek sdílený Corendon-Circus (@corendoncircus),

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel.
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen.
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.