Netradiční úvodní závod Prima CUPU vyhráli Petruš a Štěpánová

Netradiční úvodní závod Prima CUPU vyhráli Petruš a Štěpánová

Datum vydání: 16. 4. 2023

Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 15. dubna letošní dvanáctidílný cyklistický seriál Prima CUP. 

Na úvodním závodě se sešly stovky cyklistů, aby se vydaly do přilehlých královéhradeckých lesů na tři trasy dlouhé 15, 47 a 67 kilometrů. 

Závod výrazně ovlivnil vytrvalý déšť z předchozích dní, kdy bylo na poslední chvíli nutné upravit trasu v lese z důvodu záplavy některých jejích částí, bikové pasáže byly více jak metr pod vodou. Účastníky to však neodradilo a v sobotu je na startu odměnilo příjemné jarní počasí.

Nejrychlejším na nejprestižnější trase, kde se představila velká část české maratonské špičky, se stal loňský stříbrný medailista Lubomír Petruš.

Ten zvládl trasu za necelé tři hodiny. Druhého muže v pořadí a několikanásobného vítěze seriálu, Filipa Adela (Superior), porazil o necelé tři minuty. Na stupních vítězů je se ztrátou sedmi minut na vítěze doplnil týmový kolega Petruše z týmu D2mont Merida Cycling Team, Tomáš Morávek. 

Nejrychlejší žena, Karla Štěpánová (Česká Spořitelna - Accolade), dojela v čase 3:26, druhá nejlepší Jana Žídeková (Training & Food) ztratila na vítězku dvacet pět minut. Třetí skončila Nikol Flašarová v barvách týmu Endorphin Republic se ztrátou jen jeden a půl minuty na stříbrnou medailistku.

Na 47 kilometrové trase byli nejrychlejší Daniel Polman (Ultra Paka Racing Team) s Evelínou Šedivou (Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem). 

Na 15 kilometrové trati slavili vítězství Marek Nechuta (Bike Freaks Holice) a Lenka Fridrichová z celku Eleven Head Cyklolive. Zde zpestřily start tři výrazné osobnosti: samotná primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. Té dělali doprovod čeští reprezentanti v basketbalu a také hráči týmu Basketball Nymburk, Martin Kříž a Ondřej Sehnal.

Dokonce i dětské kategorie zvládly průjezdy skrze vodu a bahno s nadšením. 

Seriál Prima CUP pokračuje již 30. dubna závodem ČEZ Stolové hory, který se současně jede jako Škoda Auto mistrovství ČR v maratonu. Součástí všech akcí jsou i dětské závody pro děti do 10 let. 

Foto: Ondřej Littera a Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►