Netradiční úvodní závod Prima CUPU vyhráli Petruš a Štěpánová

Netradiční úvodní závod Prima CUPU vyhráli Petruš a Štěpánová

Datum vydání: 16.04.2023

Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 15. dubna letošní dvanáctidílný cyklistický seriál Prima CUP. 

Na úvodním závodě se sešly stovky cyklistů, aby se vydaly do přilehlých královéhradeckých lesů na tři trasy dlouhé 15, 47 a 67 kilometrů. 

Závod výrazně ovlivnil vytrvalý déšť z předchozích dní, kdy bylo na poslední chvíli nutné upravit trasu v lese z důvodu záplavy některých jejích částí, bikové pasáže byly více jak metr pod vodou. Účastníky to však neodradilo a v sobotu je na startu odměnilo příjemné jarní počasí.

Nejrychlejším na nejprestižnější trase, kde se představila velká část české maratonské špičky, se stal loňský stříbrný medailista Lubomír Petruš.

Ten zvládl trasu za necelé tři hodiny. Druhého muže v pořadí a několikanásobného vítěze seriálu, Filipa Adela (Superior), porazil o necelé tři minuty. Na stupních vítězů je se ztrátou sedmi minut na vítěze doplnil týmový kolega Petruše z týmu D2mont Merida Cycling Team, Tomáš Morávek. 

Nejrychlejší žena, Karla Štěpánová (Česká Spořitelna - Accolade), dojela v čase 3:26, druhá nejlepší Jana Žídeková (Training & Food) ztratila na vítězku dvacet pět minut. Třetí skončila Nikol Flašarová v barvách týmu Endorphin Republic se ztrátou jen jeden a půl minuty na stříbrnou medailistku.

Na 47 kilometrové trase byli nejrychlejší Daniel Polman (Ultra Paka Racing Team) s Evelínou Šedivou (Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem). 

Na 15 kilometrové trati slavili vítězství Marek Nechuta (Bike Freaks Holice) a Lenka Fridrichová z celku Eleven Head Cyklolive. Zde zpestřily start tři výrazné osobnosti: samotná primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. Té dělali doprovod čeští reprezentanti v basketbalu a také hráči týmu Basketball Nymburk, Martin Kříž a Ondřej Sehnal.

Dokonce i dětské kategorie zvládly průjezdy skrze vodu a bahno s nadšením. 

Seriál Prima CUP pokračuje již 30. dubna závodem ČEZ Stolové hory, který se současně jede jako Škoda Auto mistrovství ČR v maratonu. Součástí všech akcí jsou i dětské závody pro děti do 10 let. 

Foto: Ondřej Littera a Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
» více novinek a videí