Nelehká sezóna čeká horská kola!

Nelehká sezóna čeká horská kola!

Datum vydání: 6. 12. 2019

Komise horských kol představuje nejrozsáhlejší uskupení ve struktuře Českého svazu cyklistiky.

Komise v současné podobě zastřešuje a provozuje několik reprezentačních týmů. Mimo olympijského cross country dále maratonskou reprezentaci, XCE, sjezd, 4X, Trial a zapomenout nelze ani na medailově úspěšný dětský reprezentační tým „Lvíčata“. 
 
Problematikou všech zmíněných subjektů, zhodnocením sezóny a výhledem na sezónu příští, olympijskou se zabývala na svém zasedání Komise MTB.
 
Bikeři mají za sebou další úspěšnou sezónu. Medaile z vrcholných závodů jsou považovány za udržení vysoko nastavené laťky, kterou jezdci v uplynulých deseti letech posunuli až do nejvyšších sfér.
 
V roce 2019 jsme se mohli radovat z titulu Mistryně světa Romany Labounkové, Kristian Hynek slavil světové maratonské stříbro, ve Světovém poháru úspěšně bojoval Ondřej Cink a medailově se dařilo i dětské reprezentaci Lvíčat.
 
Nelze opomenout ani na mezinárodní úspěchy Trialu a to nejenom v kategorii seniorské, ale i mládežnické. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak udělení prestižního ocenění Král cyklistiky Romaně Labounkové, zároveň první cyklistky, která tuto cenu získala.
   
Blížící se sezóna ale bude pro horská kola nelehká. Nejpodstatnější událostí roku 2020 budou olympijské hry v Tokiu. Český tým díky Jaroslavovi Kulhavému přivezl zlato z Londýna 2012, stříbro z Ria 2016 a také z Tokia mohou Češi přivézt některou z medailí. 
 
Želízkem v ohni by měl být Ondřej Cink, který se výkonnostně stabilizoval mezi jezdci absolutní světové špičky. Snížení olympijské kvóty a zraněními i nemocemi ovlivněná sezóna 2019 dostala český tým do pozice, která mu nyní přisuzuje pouze jedno účastnické místo pro závod mužů i žen. Naši nejlepší bikeři jsou ale připraveni bojovat o navýšení kvóty, celý reprezentační „A“ tým je v plném tréninku a čeká ho společná reprezentační příprava na tuzemských i zahraničních soustředěních.  
 
Gravity disciplíny mají několik dlouhodobých cílů. Patří mezi ně především snaha prosadit se v seniorských i juniorských kategoriích v královské disciplíně DHI na úrovni závodů Světového poháru. Vysoký standard by chtěli udržet jezdci specializující se na 4X a věříme, že se zástupcům sjezdu podaří obnovit seriál plnohodnotného Českého poháru DHI, včetně prestiže národního šampionátu.
 
Trialisté by se v roce 2020 měli těšit ze zvýšené finanční dotace, určené především pro zlepšení podmínek reprezentačního týmu.
 
Komise MTB se také podrobně zabývala problematikou vzniku nových disciplín ve struktuře UCI. Jde o Alpine Snow Bike, Enduro, E-MTB. Tato uskupení byla zastřešena Komisí MTB a Komise bude postupně reagovat na další vývoj nových celků.
 
Už několik sezón provází horská kola rostoucí zájem široké veřejnosti a účastnický nárůst dětských kategorií na úrovni závodů Českého poháru, ale i regionálních soutěží. Tato skutečnost nese svá pozitiva a už v blížící se sezóně vstoupí do juniorské kategorie první vlna šikovných dětí, kde celá řada z nich disponuje předpoklady pro výkonnostní sport.
 
Věříme, že nástupci Kateřiny Nash, Romany Labounkové, Jaroslava Kulhavého nebo Ondřeje Cinka naváží na juniorské úspěchy svých vzorů už v sezóně 2020.
 
Zdroj: TZ ČSC / Viktor Zapletal

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Trénuj s repre MTB - Ondřej Cink
29. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je Ondřej Cink – „Cimbál“!
Na kole v době koronavirové
29. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Trail Hunter na kole v době koronavirové.
Trénuj s repre MTB - Jaroslav Kulhavý
28. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu "Trénuj s repre MTB!" je Jaroslav Kulhavý - "Jaro".
Biker Hynek představuje plán B: Rozvoz polévek zaměstnancům odběrových míst v rámci tréninku
27. 3. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
V současné situaci pomáhá každý, kdo může, a nejinak je tomu i u sportovců.
Trénuj s repre MTB - Jitka Čábelická
27. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je Jitka Čábelická - "Jíťa".
Děti Velo Akademie cvičí už 10. den!!!
26. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Každý den nové cvičení na blogu Velo Akademie.
Trénuj s repre MTB - Jan Vastl
26. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je Jan Vastl - "Vastlík".
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021
25. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021 Mezinárodní olympijský výbor oznámil přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021. Dohodli se na tom prezident MOV Thomas Bach a japonský premiér Šinzo Abé.
Trénuj s repre MTB - Jana Czeczinkarová
25. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je nejmladší členka elitní formace Reprezentace MTB, Jana Czeczinkarová - „Čičina“.
Pusťte si on-line semináři o adaptaci a růstu výkonnosti
24. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Chcete vědět, jak posunout svou výkonnost? Pusťte si on-line seminář od specialistů na sportovní výživu pro vytrvalce.
Trénuj s repre MTB – Jan Škarnitzl
24. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB je Honza Škarnitzl alias "Škarna"!
Trénuj s repre MTB – Karla Štěpánová
23. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Úvodním hostem projektu Trénuj s repre MTB je Karla Štěpánová.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►