Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu

Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu

Datum vydání: 26. 1. 2021

Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.


Počet lidí, kteří Festku sledují na Instagramu se v loňském roce téměř zdvojnásobil na aktuálních více než 50 tisíc sledujících a ohlas na pravidelné příspěvky poskočil na zcela novou úroveň.

„Napadlo nás tedy, že by nebylo na škodu sestavit z nejpopulárnějších příspěvků žebříček. Ten jsme postupně zveřejnili na Instagramu mezi Vánocemi a Novým rokem. A reakce byla opět skvělá,“ říká spoluzakladatel firmy Festka Michael Moureček. 

Přehled vítězů se stručným komentářem Michaela Mourečka.  

 

1. Festka Rover Camo
 


Gravelová kola se stávají opravdovým hitem. Festka Rover nabízí úžasný výkon při použití na silnici a velkou zábavu v terénu. Připevněte na kolo brašny a můžete vyrazit na několikadenní dobrodružství do přírody. Lehký a odolný rám, bezdrátové elektronické řazení a úžasná kola americké firmy Enve staví toto kolo na vrchol tohoto segmentu. 

2. Festka Scalatore Mumie

Velmi univerzální kolo i přesto, že jeho hmotnost těsně pod 6 kg vybízí ke zdolávání těch nejdelších a nejvyšších průsmyků. Krom ráfků, které jsou vyrobené v USA, je zbytek komponentů od evropských značek, což je v dnešním světě kol celkem výjimečné. Design byl původně navržený jako zakázkový pro milovníka starého Egypta. 

3. Festka Scalatore Samuraj
 


Toto kolo můžete spatřit v akci, pokud se vydáte na Kostariku. Z této země přišel požadavek na stavbu exkluzivního kola, které krom té nejlepší selekce komponentů nabízí velmi lehký rám vyrobený majiteli na míru. Unikátní je i ruční kresba, o kterou se postaral přední český ilustrátor Michal Bačák. Práce na takovém kole trvají i celý rok a cena za takový kus se rovná ceně rodinného vozu.

 

4. Festka Spectre Splash
 


Supersportovní model postavený pro hollywoodského herce Orlanda Blooma. Vše je podřízeno maximálnímu výkonu: loukoťová kola, keramická ložiska i speciální řídítka, která umožňují zaujmout lepší aerodynamickou pozici než ta běžná, vás nutí dosahovat opravdu vysokých rychlostí. Vše umocňují zářivé barvy a design, který čerpal inspiraci v lyžařských kombinézách 90. let.

 

5. Festka Scalatore Silver Bullet

Nenápadně vypadající kolo, které vás při bližším ohledání uhrane dokonalým lakem. Ten svou plnou krásu nejlépe ukáže na přímém slunci, kterého si v Thajsku, kde toto kolo můžete spatřit na silnicích, jistě jeho majitel užívá dostatek. Připravit povrch rámu pro lakování takové barvy zabere několik dní. Nenápadně vypadající komponenty patří k tomu nejlepšímu, co se dá na trhu najít. Pro lepší vyniknutí rámu z nich bylo zčásti odstraněno logo nebo byly přelakovány.

 

6. Festka Spectre Floyd
 


Další závodně laděný stroj, kde je vše podřízeno výkonu. 80mm vysoké ráfky vyžadují, aby měl jezdec velké zkušenosti. Náraz bočního větru totiž může být velmi nebezpečný. Design kola je inspirován rozpadem světelného paprsku. Barevné proužky se nanášejí přes šablony lakem, ty zlaté se dělají 24karátovými zlatými plátky. Lakování takového rámu zabere okolo 100 hodin. Tento stroj sedlá jeden ze zakladatelů značky. 

7. Festka ONE
 


Tento kus skvěle dokládá, že krásné kolo nemusí být osazené drahými komponenty. Jedná se o základní model z nabídky naší značky. Svou jednoduchostí a zajímavou barvou zaujal fanoušky na Instagramu tak, že svým umístěním na sedmém místě překonal mnoho výraznějších exemplářů z naší produkce. Toto kolo můžete potkat na silnicích v okolí Prahy. 

Zdroj a foto: TZ Festka

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Návrat Favoritu Brno ze soustředění ve Španělsku
23. 2. 2021 | Kategorie: silniční
Cyklisté silničního týmu mužů Favoritu Brno se vrátili z třítýdenního kempu ve španělské Esteponě, kde našli ideální podmínky pro trénink na kolech Stevens.
Nedostupnost kol v roce 2021: Můžete čekat třeba až do léta
19. 2. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Podívejte se na video, kde Trail Hunter otevře problematiku nedostupnosti kol.
Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty
12. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Český výrobce prémiových silničních kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a společně připravili limitovanou kolekci merchandisingu Festka x CHATTY v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty.
Představujeme dres Favoritu Brno na sezónu 2021
7. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Favorit Brno představuje dres na sezónu 2021, který stejně jako v minulém roce vyrobila firma JER53Y.
Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade
6. 2. 2021 | Kategorie: MTB
Dvojnásobný olympijský medailista ​Jaroslav Kulhavý mění dres.
Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!
4. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.
Charitativní dražba na podporu 12leté hendikepované sportovkyně Alex Borské!
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Chceme vás tímto informovat o charitativní dražbě podepsaných cyklistických dresů Kateřiny Nash, Jitky Čábelické, Karly Štěpánové a Petra Vabrouška, jejíž celý výtěžek půjde na dobrou věc. Podpoříte tím 12letou Alex při cestě za jejím velkým životním snem!
ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Všichni si uvědomujeme, že to, co ještě před rokem bylo bráno jako okrajová záležitost případně hudba budoucnosti, doba „covidová“ v řadě oblastí, a sport nevyjímaje, posunula během krátké doby do reality a každodenní činnosti.
Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu
26. 1. 2021 | Kategorie: silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.
GoPro: Top 10 Mountain Bike
26. 1. 2021 | Kategorie: MTB
Výběr TOP 10 od GoPro.
Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce
23. 1. 2021 | Kategorie: MTB, silniční
Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.
Dohoda s UCI rozšiřuje v roce 2021 cyklistickou nabídku Eurosportu
20. 1. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
» více novinek a videí

 
Reklama 
►