Nejkrásnější závod seriálu již 30. dubna. Rozhodne se o českém šampionovi

Nejkrásnější závod seriálu již 30. dubna. Rozhodne se o českém šampionovi

Datum vydání: 24. 4. 2023

Závod ČEZ Stolové hory se uskuteční jako Škoda Auto Mistrovství ČR v maratonu.

Zažijte jedinečnou atmosféru závodu Škoda Auto Mistrovství České republiky v maratonu v rámci závodu ČEZ Stolové hory. Utkejte se s těmi nejlepšími a objevte kouty nejatraktivnějšího pohoří Sudet. Již 30. dubna v Machově na Náchodsku, v areálu skokanských můstků Machov, se sejde elitní česká špička bojující o titul mistra České republiky v maratonu. 

V krásném prostředí CHKO Broumovsko, na česko-polském pomezí, na vás budou čekat poctivé kopce a zábavné sjezdy. Připraveny jsou tři trasy o rozdílné náročnosti vyhovující potřebám i ambicím všech zúčastněných.

Udělujeme titul českého maratonského šampiona

Trasa A, která se pojede jako Škoda Auto Mistrovství České republiky v maratonu, bude v cíli korunovat nového mistra a mistryni. Trasa o vzdálenosti 68 kilometrů s převýšením přes 2.200 výškových metrů zavítá nejen do polských luhů a hájů.

Pokud máte rádi výzvy a věříte si natolik, že chcete bojovat o titul českého šampiona, je zapotřebí mít licenci vydanou Českým svazem cyklistiky platnou pro sezónu 2023. Splníte-li tuto podmínku, nebrání vám nic v tom vyzvat na souboj národní cyklistickou elitu. Na startu se představí všechny české profesionální týmy zaměřující se na maratonské distance. Samozřejmě, pokud se chcete vydat na tuto nejtěžší a nejdelší trasu bez závodní licence, pravidla ČSC vám v účasti bránit nebudou, ale v případě vítězství mistrovský dres nezískáte. 

Všem závodníkům doporučujeme zřídit si cestovní pojištění kvůli polské části závodu. Věříme, že se všichni dostanou bez zdravotní újmy do cíle, přesto buďte raději připraveni. 

Závodu se mohou zúčastnit i amatéři

Závodníkům, kteří si vyberou kratší trasu o délce 36 kilometrů s převýšením kolem 1.000 výškových metrů, stačí pouze registrace k závodu a uhrazené startovné. Pro ty podmínka závodní licence neplatí. Co ale platí je mezinárodní výlet a s ním i doporučení na vyřízení si cestovního pojištění.

Téměř hned po startu, na 11. kilometru, si náš trasér připravil nejtěžší kopec z celého závodu s majestátným výhledem Ptasia Skala. Poté se pojede houpavým terénem až pod skokanské můstky zpět do cíle v Machově. Zadarmo to ale nebude. 

Prima jízda pro prima pocit

Nesmíme zapomenout pozvání na Prima jízdu a dětské závody. Trasa C, takzvaná Prima jízda, dlouhá 14 kilometrů s převýšením necelých 340 výškových metrů je ideální volbou pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi. I pro trasu C platí obligátní pravidlo tohoto dílu Prima CUPu a tím je doporučení zřízení si cestovního pojištění, jelikož se opět pojede na polský kopec Ptasia Skala. Co je ale pozitivní? Po vrcholu tohoto kopce má zbytek trasy klesavou tendenci. Kdo má obavy z výjezdu na Ptasia Skala, na trase C je povolen také e-bike, což ale postrádá možnost vyhlášení na pódiu, jelikož start na e-bike je pouze účastnický.

Pro vaše nejmenší jsou připravené závody přímo v areálu skokanských můstků Machov, kde bude zázemí závodu ČEZ Stolové hory. 

Věříme, že se opět potkáme 30. dubna v Machově na Náchodsku. Veškeré podrobné a důležité informace najdete na stránce závodu ČEZ Stolové hory.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►