Nejkrásnější závod seriálu již 30. dubna. Rozhodne se o českém šampionovi

Nejkrásnější závod seriálu již 30. dubna. Rozhodne se o českém šampionovi

Datum vydání: 24.04.2023

Závod ČEZ Stolové hory se uskuteční jako Škoda Auto Mistrovství ČR v maratonu.

Zažijte jedinečnou atmosféru závodu Škoda Auto Mistrovství České republiky v maratonu v rámci závodu ČEZ Stolové hory. Utkejte se s těmi nejlepšími a objevte kouty nejatraktivnějšího pohoří Sudet. Již 30. dubna v Machově na Náchodsku, v areálu skokanských můstků Machov, se sejde elitní česká špička bojující o titul mistra České republiky v maratonu. 

V krásném prostředí CHKO Broumovsko, na česko-polském pomezí, na vás budou čekat poctivé kopce a zábavné sjezdy. Připraveny jsou tři trasy o rozdílné náročnosti vyhovující potřebám i ambicím všech zúčastněných.

Udělujeme titul českého maratonského šampiona

Trasa A, která se pojede jako Škoda Auto Mistrovství České republiky v maratonu, bude v cíli korunovat nového mistra a mistryni. Trasa o vzdálenosti 68 kilometrů s převýšením přes 2.200 výškových metrů zavítá nejen do polských luhů a hájů.

Pokud máte rádi výzvy a věříte si natolik, že chcete bojovat o titul českého šampiona, je zapotřebí mít licenci vydanou Českým svazem cyklistiky platnou pro sezónu 2023. Splníte-li tuto podmínku, nebrání vám nic v tom vyzvat na souboj národní cyklistickou elitu. Na startu se představí všechny české profesionální týmy zaměřující se na maratonské distance. Samozřejmě, pokud se chcete vydat na tuto nejtěžší a nejdelší trasu bez závodní licence, pravidla ČSC vám v účasti bránit nebudou, ale v případě vítězství mistrovský dres nezískáte. 

Všem závodníkům doporučujeme zřídit si cestovní pojištění kvůli polské části závodu. Věříme, že se všichni dostanou bez zdravotní újmy do cíle, přesto buďte raději připraveni. 

Závodu se mohou zúčastnit i amatéři

Závodníkům, kteří si vyberou kratší trasu o délce 36 kilometrů s převýšením kolem 1.000 výškových metrů, stačí pouze registrace k závodu a uhrazené startovné. Pro ty podmínka závodní licence neplatí. Co ale platí je mezinárodní výlet a s ním i doporučení na vyřízení si cestovního pojištění.

Téměř hned po startu, na 11. kilometru, si náš trasér připravil nejtěžší kopec z celého závodu s majestátným výhledem Ptasia Skala. Poté se pojede houpavým terénem až pod skokanské můstky zpět do cíle v Machově. Zadarmo to ale nebude. 

Prima jízda pro prima pocit

Nesmíme zapomenout pozvání na Prima jízdu a dětské závody. Trasa C, takzvaná Prima jízda, dlouhá 14 kilometrů s převýšením necelých 340 výškových metrů je ideální volbou pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi. I pro trasu C platí obligátní pravidlo tohoto dílu Prima CUPu a tím je doporučení zřízení si cestovního pojištění, jelikož se opět pojede na polský kopec Ptasia Skala. Co je ale pozitivní? Po vrcholu tohoto kopce má zbytek trasy klesavou tendenci. Kdo má obavy z výjezdu na Ptasia Skala, na trase C je povolen také e-bike, což ale postrádá možnost vyhlášení na pódiu, jelikož start na e-bike je pouze účastnický.

Pro vaše nejmenší jsou připravené závody přímo v areálu skokanských můstků Machov, kde bude zázemí závodu ČEZ Stolové hory. 

Věříme, že se opět potkáme 30. dubna v Machově na Náchodsku. Veškeré podrobné a důležité informace najdete na stránce závodu ČEZ Stolové hory.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (12. 2. -18. 2. 2024)
12.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Nový týden přináší opět novou várku slev! Prozkoumejte s námi čerstvé výhody a jedinečné příležitosti. Bez ohledu na Vaše přání vám naše výběry pomohou najít skvělé produkty a ušetřit peníze.
» více novinek a videí