Nejdelší etapa Gira: Chaves z kola ven!

Datum vydání: 15. 5. 2018

Po volném dni čekalo jezdce 240 závodních kilometrů a šestihodinová šichta v sedle, druhý muž pořadí Johan Esteban Chaves vypadl ze hry, malinká evropská země Slovinsko má dalšího hrdinu! 

Giro je nenapodobitelný závod, milovaný i nenáviděný, kouzelný i začarovaný. Dnešní 240 kilometrů měřící etapa probudila i ty jezdce, kteří by snad po pondělním volnu odvykli závodnímu rytmu. Cit (či bezcitnost?) pořadatelů pro navození co nejvyšší hladiny laktátu v unavených svalech jezdců byl dnes promítnut v úvodu etapy, kdy peloton hned od startu 21 kilometrů stoupal.  

Útok jako nejlepší obranu (ikdyž nic jiného jim nezbývá) zvolili jezdci týmu Sky a vyplatilo se. Jejich tempo překvapivě neustál do té doby druhý muž celkového pořadí Johan Esteban Chaves z doposud dominující stáje Mitchelton-Scott. Ztratil kontakt s první skupinou a přes pomoc svých parťáků včetně Romana Kreuzigera už se v dalších dlouhých hodinách zpět nedotáhnul. Nakonec rezignoval a do cíle dorazil o téměř půl hodiny za vítězem. 

Tím se stal teprve třiadvacetiletý Slovinec Matej Mohorič (Bahrain-Merida), který vyhrál po úspěšném úniku. V něm odpáral všechny soupeře až na Němce Nica Denze (AG2R La Mondiale), jehož porazil až ve sprintu. Ohromně talentovaný cyklista tak navázal na loňské vítězství na Vueltě, kdy vyhrál také po více jak 200 kilometrech sedmou etapu. 

Růžový trikot nicméně s přehledem udržel Chavesův parťák Simon Yates a při dnešním nepovedeném představení kolumbijského cyklisty minimálně ulehčil týmu rozhodování o lídrovi týmu. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
Přilba Moravy 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: dráha
Bodovací závod na 50 km Přilba Moravy byl posledním letošním podnikem na brněnském velodromu.
Odhalení pamětní desky Miroslava Vymazala
20. 9. 2018 | Kategorie:
V pondělí 17. září 2018 byla slavnostně odhalena pamětní deska čtyřnásobného mistra světa v tandemech Miroslava Vymazala.
» více novinek a videí

 
Reklama