Nejdelší etapa Gira: Chaves z kola ven!

Datum vydání: 15. 5. 2018

Po volném dni čekalo jezdce 240 závodních kilometrů a šestihodinová šichta v sedle, druhý muž pořadí Johan Esteban Chaves vypadl ze hry, malinká evropská země Slovinsko má dalšího hrdinu! 

Giro je nenapodobitelný závod, milovaný i nenáviděný, kouzelný i začarovaný. Dnešní 240 kilometrů měřící etapa probudila i ty jezdce, kteří by snad po pondělním volnu odvykli závodnímu rytmu. Cit (či bezcitnost?) pořadatelů pro navození co nejvyšší hladiny laktátu v unavených svalech jezdců byl dnes promítnut v úvodu etapy, kdy peloton hned od startu 21 kilometrů stoupal.  

Útok jako nejlepší obranu (ikdyž nic jiného jim nezbývá) zvolili jezdci týmu Sky a vyplatilo se. Jejich tempo překvapivě neustál do té doby druhý muž celkového pořadí Johan Esteban Chaves z doposud dominující stáje Mitchelton-Scott. Ztratil kontakt s první skupinou a přes pomoc svých parťáků včetně Romana Kreuzigera už se v dalších dlouhých hodinách zpět nedotáhnul. Nakonec rezignoval a do cíle dorazil o téměř půl hodiny za vítězem. 

Tím se stal teprve třiadvacetiletý Slovinec Matej Mohorič (Bahrain-Merida), který vyhrál po úspěšném úniku. V něm odpáral všechny soupeře až na Němce Nica Denze (AG2R La Mondiale), jehož porazil až ve sprintu. Ohromně talentovaný cyklista tak navázal na loňské vítězství na Vueltě, kdy vyhrál také po více jak 200 kilometrech sedmou etapu. 

Růžový trikot nicméně s přehledem udržel Chavesův parťák Simon Yates a při dnešním nepovedeném představení kolumbijského cyklisty minimálně ulehčil týmu rozhodování o lídrovi týmu. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Dvojice Kulhavý-Gaze šestí v první etapě Cape Epic
18. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Švýcarská dvojice Nino Schurter a Lars Forster pokračují ve vedení Cape Epic.
Tři Češi v TOP 10 v prologu na Cape Epic
17. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem skončili na třetím místě v prologu největšího etapového závodu horských kol Cape Epic.
Akademie Romana Kreuzigera sní o dalším Čechovi ve World Tour
16. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Cyklistická akademie Romana Kreuzigera vstoupila do druhé sezóny. A v půlce března oslavila rok od svého vzniku. „Nový jezdec World Tour? Ano, je to náš sen. Ale cesta k tomu je dlouhá,“ říká Petr Kubias, šéf týmu.
Kolo Jaroslava Kulhavého pro Cape Epic
16. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Prohlédněte si kolo Jaroslava Kulhavého, na kterém vyrazí za obhajobou vítězství na Cape Epic.
Favorit Brno: Kvalitní trénink a první závody v Chorvatsku
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Favorit Brno absolvuje v těchto dnech finální tréninkový kemp v chorvatské Poreči. Svěřenci trenéra Františka Trkala už za sebou mají i první dva závody a v závěru týdne je v Chorvatsku čeká třetí start.
Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.
Tirreno začalo vítězstvím týmu Mitchelton-Scott, Majku srazil fanoušek
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Nepřízeň počasí doprovázela start italského etapového závodu Tirreno-Adriatico, kde byla na programu týmová časovka na 21,5 kilometrů.
NOVA CUP 2019: Dominik Hašek na startu v Hradci Králové
13. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Již 13. dubna odstartuje úvodní závod seriálu NOVA CUP 2019 a u jeho startu nebude chybět stejně jako v loňském roce legendární hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana 1998 Dominik Hašek.
Český svaz cyklistiky zahájil projekt vzdělávání Cycling University
13. 3. 2019 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University vzbudil velký zájem.
Světový boxerský šampion má nový silniční speciál
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Anthony Joshua, šampion v těžké váze a držitel tří prestižních pásů, si oblíbil cyklistiku jako ideální součást tréninku.
Sagana trápí žaludeční problémy, start na Tirrenu v ohrožení
12. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Petra Sagana postihla žaludeční viróza v dost nevhodnou chvíli.
Trojnásobná mistryně světa v cyklistice spáchala sebevraždu
12. 3. 2019 | Kategorie: dráha
Americká úspěšná reprezentantka Kelly Catlin spáchala sebevraždu.
» více novinek a videí

 
Reklama