Nash začala cyklokrosový Světový pohár vítězstvím

Nash začala cyklokrosový Světový pohár vítězstvím

Datum vydání: 18.09.2017

Tím nejl​epším způsobem vstoupila do letošní cyklokrosové sezony Kateřina Nash. 

V lowa City vyhrála úvodní závod Světového poháru, když suverénně zvítězila před domácí Kaitlin Keoughovou a belgickou mistryní světa Sanne Cantovou. Třetím rokem po sobě vstoupila v USA do seriálu medailovým umístěním.

 

Závod mužů zase ovládl vicemistr světa Mathieu van der Poel z Nizozemska a to způsobem start - cíl. Jediný Čech na startu Michael Boroš se také neztratil a dostal se do Top 10, když dojel devátý.

 

Devětatřicetiletá Nash žijící v USA zahájila pohárovou sezonu vítězně i předloni v Las Vegas, když obsadila druhé místo. V kariéře nyní triumfovala už pošesté. Vedení se ujala ve třetím z šesti okruhů a od té doby ji soupeřky marně stíhaly a nakonec zvítězila s dvanáctisekundovým náskokem před novou tváří v terénu Keoughovou. Cantová s půlminutovým mankem na vítězku vyhrála spurt o třetí místo před obhájkyní celkového prvenství v SP Sophií de Boerovou z Nizozemska.

 

Za týden devítidílný seriál pokračuje v nedalekém Waterloo, v druhé polovině října se pak přesune do Evropy. 

 

Výsledky:

Muži:
 

1. M. Van der Poel (Niz.) 1:06:28, 2. L. Sweeck +43, 3. Hermans +44, 4. Pauwels (všichni Belg.) +54, 5. van der Haar (Niz.) +58, 6. M. Vanthourenhout (Belg.) +1:28, ...9. Boroš (ČR) +1:46.
 

Ženy:
 

1. Nash (ČR) 47:27, 2. Keoughová (USA) +12, 3. Cantová (Belg.) +30, 4. de Boerová +31, 5. Kaptheijnsová (obě Niz.) +34, 6. Maniová (Fr.) +36.

Zdroj: ČSC
 

 

Příspěvek sdílený OakleyBike (@oakleybike),


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí