Na Slezanskim Mnichu v polské Sobótce nejlepší z českých cyklistů Jakoubek na čtvrtém místě

Na Slezanskim Mnichu v polské Sobótce nejlepší z českých cyklistů Jakoubek na čtvrtém místě

Datum vydání: 17.04.2023

Slezanski Mnich je tradiční polská jednorázovka, kam obvykle směřuje početná česká cyklistická výprava.

Ani letošek nebyl výjimkou. V silné domácí konkurenci se tu objevily dresy ATT Investments, Elkov-Kasper, Tufo Pardus Prostějov, ČEZ Cyklo Team Tábor či CK Příbram Fany Gastro. Závodilo se hodně, ale nakonec závod vyústil do hromadného spurtu. Za třemi polskými sprinterskými specialisty skončil na čtvrtém místě Tomáš Jakoubek z ATT Investments.

ATT Investments do Polska poslalo sestavu Karel Camrda, Tomáš Jakoubek, Jan Kašpar, Jiří Petruš, Matěj Stránský a Michal Schuran. 

Jelo se na 31 km dlouhém okruhu s jedním 2,5km stoupáním o 5% sklonu. Důležité bylo i to, že závěr se odehrál také ve stoupání, byť mírnějším. 

Hned v prvním okruhu odjeli tři domácí jezdci, a tudíž většina práce na sjíždění připadla cyklistům ATT Investments. Což se po jednom okruhu podařilo. Závodilo se i nadále, především přes kopec, ale žádná skupina nezískala významnější náskok. Až v posledním čtvrtém okruhu se podařil únik další trojice jezdců, v němž se vedle dvou domácích ocitnul i Michael Boroš z českého konkurenčního Elkov-Kasper a bylo tedy opět na jezdcích ATT Investments, aby se postarali o sjetí. I tentokrát byli úspěšní.
 

V cílovém stoupání se startovní pole celkem nadělilo, ale nebylo tak těžké, aby ho nezvládli čistokrevní sprinteři. Nejlépe to rozjeli borci Voster ATS pro Patryka Stosze, ale těsně na pásce ho přespurtoval Bartolomiej Proc (Santic-Wibatech). Třetí skončil Tomasz Budzinski (HRE Mazowsze) a na čtvrté pozici dokončil Tomáš Jakoubek.

Hned za ním projel cílovou čárou Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor), sedmý byl Daniel Mráz (Elkov-Kasper) a devátý Richard Holec (Tufo-Pardus Prostějov).

"Na Tomáše se v závěru jelo proto, že šlo o silovější spurt a on si do něj věřil. Myslím, že v konkurenci polských sprinterů dosáhl maxima možného," komentoval výsledek svých svěřenců Petr Kaltofen.

"Můj sprint byl vlastně záložní plán. Na špici pelotonu ale pracovalo ATT a únik dojeli kousek před cílem,“ řekl k závěru Daniel Mráz.

ATT Investments má sice rychlejší závodníky, ale ti po víkendu odjíždějí na etapový závod Belgrade Banjaluka, kde se podle profilu etap dá předpokládat, že sprinteři budou mít žně. Druhá skupina, kterou budou tvořit i ti, co dnes závodili v Polsku, se představí o nadcházejícím víkendu v Krásné Lípě a České Kamenici na dvou pohárových závodech ŠKODA CUP 2023. 
 

TZ ATT Investments, foto: Filip Bezděk


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí