Na Slezanskim Mnichu v polské Sobótce nejlepší z českých cyklistů Jakoubek na čtvrtém místě

Na Slezanskim Mnichu v polské Sobótce nejlepší z českých cyklistů Jakoubek na čtvrtém místě

Datum vydání: 17. 4. 2023

Slezanski Mnich je tradiční polská jednorázovka, kam obvykle směřuje početná česká cyklistická výprava.

Ani letošek nebyl výjimkou. V silné domácí konkurenci se tu objevily dresy ATT Investments, Elkov-Kasper, Tufo Pardus Prostějov, ČEZ Cyklo Team Tábor či CK Příbram Fany Gastro. Závodilo se hodně, ale nakonec závod vyústil do hromadného spurtu. Za třemi polskými sprinterskými specialisty skončil na čtvrtém místě Tomáš Jakoubek z ATT Investments.

ATT Investments do Polska poslalo sestavu Karel Camrda, Tomáš Jakoubek, Jan Kašpar, Jiří Petruš, Matěj Stránský a Michal Schuran. 

Jelo se na 31 km dlouhém okruhu s jedním 2,5km stoupáním o 5% sklonu. Důležité bylo i to, že závěr se odehrál také ve stoupání, byť mírnějším. 

Hned v prvním okruhu odjeli tři domácí jezdci, a tudíž většina práce na sjíždění připadla cyklistům ATT Investments. Což se po jednom okruhu podařilo. Závodilo se i nadále, především přes kopec, ale žádná skupina nezískala významnější náskok. Až v posledním čtvrtém okruhu se podařil únik další trojice jezdců, v němž se vedle dvou domácích ocitnul i Michael Boroš z českého konkurenčního Elkov-Kasper a bylo tedy opět na jezdcích ATT Investments, aby se postarali o sjetí. I tentokrát byli úspěšní.
 

V cílovém stoupání se startovní pole celkem nadělilo, ale nebylo tak těžké, aby ho nezvládli čistokrevní sprinteři. Nejlépe to rozjeli borci Voster ATS pro Patryka Stosze, ale těsně na pásce ho přespurtoval Bartolomiej Proc (Santic-Wibatech). Třetí skončil Tomasz Budzinski (HRE Mazowsze) a na čtvrté pozici dokončil Tomáš Jakoubek.

Hned za ním projel cílovou čárou Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor), sedmý byl Daniel Mráz (Elkov-Kasper) a devátý Richard Holec (Tufo-Pardus Prostějov).

"Na Tomáše se v závěru jelo proto, že šlo o silovější spurt a on si do něj věřil. Myslím, že v konkurenci polských sprinterů dosáhl maxima možného," komentoval výsledek svých svěřenců Petr Kaltofen.

"Můj sprint byl vlastně záložní plán. Na špici pelotonu ale pracovalo ATT a únik dojeli kousek před cílem,“ řekl k závěru Daniel Mráz.

ATT Investments má sice rychlejší závodníky, ale ti po víkendu odjíždějí na etapový závod Belgrade Banjaluka, kde se podle profilu etap dá předpokládat, že sprinteři budou mít žně. Druhá skupina, kterou budou tvořit i ti, co dnes závodili v Polsku, se představí o nadcházejícím víkendu v Krásné Lípě a České Kamenici na dvou pohárových závodech ŠKODA CUP 2023. 
 

TZ ATT Investments, foto: Filip Bezděk


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►