Na MS do Belgie jede 17 českých cyklistů

Na MS do Belgie jede 17 českých cyklistů

Datum vydání: 16. 9. 2021

Celkem 17 silničn​ích cyklistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Belgii, které se koná od 19. do 26. září.

V nominaci, kterou schválila silniční komise Českého svazu cyklistiky, nechybějí borci z WorldTour jako Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Josef Černý nebo olympionik a nejlepší český muž z nedávného ME Michael Kukrle.

„V nominaci je v podstatě to nejlepší, co bylo v danou chvíli k dispozici. Určitě můžeme myslet skoro ve všech kategoriích na hodně dobré umístění, což by byl výsledek v top 10. Medaile by byla úplně super, ale je to mistrovství světa, kde bude skvělá konkurence. K úspěchu je potřeba kromě formy i štěstí,“ říká reprezentační trenér Tomáš Konečný.

 

Silniční závody vrcholí na náročném městském okruhu v Leuvenu, který bude vyhovovat hlavně klasikářům. „Bude tam spousta nervozity, asi i pádů, pojede se po úzkých cestách. Rozhodnou i zkušenosti a bude tam velký boj o pozice,“ odhadoval trenér.

 

Do vrcholu šampionátu, silničního závodu mužské elity, nominoval kvarteto Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Josef Černý, Michael Kukrle.

„Hlavně Štybar s Vakočem mají s podobnými závody obrovské zkušenosti a bude jim to sedět. Štybar navíc kousek od cíle bydlí, takže bude mít dvojnásobnou motivaci. Ale hodně věřím i Kukrlemu, který byl teď na Evropě naším nejlepším mužem. Pepa Černý bude spíš v silničním závodě pracovat pro kluky, protože pro něj je klíčová hlavně časovka a hodně se k ní upíná,“ prozradil Konečný.

V ostatních kategoriích je podle něj více závodníků, kteří mohou pomýšlet na úspěch. A jmenuje třeba sourozence s příjmením Kopecky, kteří žijí v Nizozemsku.

„Julia zajela v juniorkách několik velmi dobrých výsledků na Světových pohárech, v juniorech by měl zúročit zkušenosti Matyáš Kopecky, který je druhoročák a ta trať mu bude sedět. Oni jsou na podobné tratě z Nizozemska zvyklí, bude to v podstatě městské kritérium po kostkách s krátkými prudkými výjezdy,“ řekl trenér.

 

V kategorii mužů U23 startuje ještě jejich bratr Tomáš Kopecky.

„Ten to směřuje hlavně k časovce, na Tour de l´Avenir byl pátý v prologu. Bohužel měl pak v dalším průběhu závodu pád, zranil se a jeho příprava na šampionát byla trochu ovlivněna. Proto počítáme, že v silničním závodě bude spíš pomáhat klukům, z nichž může uspět v podstatě kdokoli. Máme tam hodně rychlé závodníky, kteří mají šanci i ve spurtu, hlavně Bittnera,“ prohlásil Tomáš Konečný.

Do Belgie jede nakonec jediná česká žena, a tou je zkušená Jarmila Machačová. Startovat bude jen v silničním závodě.

„Nahlášené jsme měly čtyři závodnice, jenže Neumanová ukončila sezónu ze zdravotních důvodů a Nosková s Bajgerovou se rozhodly po mistrovství Evropy, že na svět jet nechtějí. Dál už nebylo kam sáhnout, ta díra za těmito čtyřmi je dost velká,“ vysvětlil trenér reprezentace.

Program MS a česká účast:
 

Časovky
 

Neděle 19. 9.: muži ELITE (43,3 km), Josef Černý. 
 

Pondělí 20. 9.: muži U23 (30,3 km), Tomáš Kopecky, ženy ELITE (30,3 km) bez české účasti. 
 

Úterý 21. 9.: junioři (22,3 km), Štěpán Telecký, Matyáš Kopecky, juniorky (19,3 km) Julia Kopecky, Eliška Kvasničková. 
 

Středa 22. 9.: smíšená štafeta (bez české účasti). 

 

Silniční závody
 

Pátek 24. 9.: junioři (121,4 km) Štěpán Telecký, Matyáš Kopecky, Adam Seeman, Milan Kadlec, muži U23 (160,9 km) Pavel Bittner, Petr Kelemen, Daniel Babor, Jakub Ťoupalík, Tomáš Kopecky.
 

Sobota 25. 9.: juniorky (75 km) Julia Kopecky, Eliška Kvasničková, Gabriela Bártová, ženy ELITE (157,7 km) Jarmila Machačová. 
 

Neděle 26. 9.: muži ELITE (268,3 km), Michael Kukrle, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Josef Černý. 
 

Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

První cyklistické informační centrum v Písku!
20. 10. 2021 | Kategorie: ostatní
V pondělí 25. října 2021 v 16 hodin bude slavnostně otevřeno v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy.
Jak vybrat to nejlepší dámské nebo pánské elektrokolo?
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokolo se stalo v posledních letech velmi žádaným zbožím. Dnes už jej má prakticky skoro každý, ostatně vám umožní užít si naplno projížďky krajinou, i když na to zrovna nemáte sílu nebo zdraví úplně neslouží.
Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.
Galaxy Stevens série: Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros
11. 10. 2021 | Kategorie: silniční
Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice.
Singltrek pod Smrkem: ukázka trailů
10. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede po Singltreku pod Smrkem, rájem milovníků stezek pro horská kola.
Termíny Pražského MTB poháru 2022!
8. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.
Alpa Hradec Králové zakončí cyklistickou sezónu 16. října!
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Buď součástí závěrečného cyklistického závodu seriálu Prima CUP, kterým je třetí říjnový víkend Alpa Hradec Králové. Připraveny jsou tři trasy.
Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.
Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!
5. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
Galaxy Stevens série 2021: Tour de Brdy již tuto sobotu!
5. 10. 2021 | Kategorie:
Trasa 15. ročníku Tour de Brdy je připravená.
Prima CUP v Mikulově si užila řada hvězd! Vítězem závodu Bubílek
5. 10. 2021 | Kategorie:
Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.
Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021!
30. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►