Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů

Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů

Datum vydání: 02.11.2022

Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.

„Co se týče ambicí, rádi bychom zabojovali o nějakou medaili, i když jednoduché to rozhodně nebude,“ řekl reprezentační trenér Petr Klouček. 

„Asi největší šanci má v juniorech Venca Ježek. Měla by mu sedět i trať. Když má formu, je schopen zajet úplně na všem. O medaili by se měl rvát,“ uvedl Klouček na adresu druhého nejlepšího juniora ze Světového poháru v Táboře.

Ježkovi vyšla dobře i generálka na úterním závodě v belgickém Oudenaarde, kde na legendárním Koppenbergcrossu skončil mezi juniory třetí.

„Na solidní umístění v top 10 bude určitě pomýšlet i Kristýna Zemanová v kategorii žen U23 a v desítce bych viděl i dvě naše juniorky. Doufám, že na desítku zaútočí i Boroš, i když mezi muži bude ta konkurence největší,“ odhadoval Klouček.

V Namuru se pojede na náročné trati s poměrně velkým převýšením.

„Většinou tam bývá bláto. Podle předpovědi by mělo i teď ve druhé půlce týdne sprchnout, tak uvidíme,“ dodal reprezentační trenér českých cyklokrosařů.

Do dějiště šampionátu se většina závodníků přesune ve čtvrtek, v pátek se poprvé všichni sejdou na oficiálním tréninku na trati.

 

Nominace:
 

Muži Elite: Michael Boroš, muži U23: Pavel Jindřich, Matyáš Fiala, Patrik Černý, junioři: Václav Ježek, Ondřej Novotný, Pavel Šumpík, Jan Faltýnek, Filip Samec.

Ženy U23: Kristýna Zemanová, Barbora Jeřábková, juniorky: Eliška Hanáková, Vanda Dlasková, Karla Nováková, Kateřina Douděrová.
 

Program ME:

Sobota 5. 11., 11.00: juniorky, 13.15: muži U23, 15.00: ženy.
Neděle 6. 11., 11.00: junioři, 13.15: ženy U23, 15.00: muži ELITE.

 

Foto: Jan Brychta, Zdroj TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Výsledky: MČR XCO Harrachov
20.07.2024 | Kategorie: MTB
Kompletní výsledková listina z MČR v Harrachově.
Giant představil nejnovější generaci svých gravel kol
18.07.2024 | Kategorie: MTB, cyklokros
Nová řada gravel kol je vybavena vnitřním vedením kabelů a integrovaným úložným prostorem pro vyšší rychlost a všestrannost.
Perfektní sportovní doplněk – prémiové samolepky na kolo
16.07.2024 | Kategorie: Komerční sdělení

Vítejte ve světě, kde váš cyklistický zážitek právě dostal novou dimenzi. StickersMakers vyrábí prémiové samolepky určené pro amatérské i profesionální sportovce.

AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (15.7.-21.7.2024)
15.07.2024 | Kategorie:
Začátek nového týdne znamená další vlnu slev! Opět jsme tento týden nelenili a připravili jsme si pro Vás další přehled slev. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
» více novinek a videí