NUTREND Specialized Racing: Zatloukal dominoval republikovému šampionátu v XCO

NUTREND Specialized Racing: Zatloukal dominoval republikovému šampionátu v XCO

Datum vydání: 25. 7. 2023

Jezdci týmu NUTREND Specialized Racin​g Jan Zatloukal a Filip Konečný ovládli kategorii do 23 let na republikovém šampionátu horských kol v Bedřichově. Jan Zatloukal navíc dokázal zvítězit i v elitní kategorii mužů. 

Úspěch týmu dovršil vítězstvím v kategorii juniorů také nejmladší člen, Ondřej Novotný, který v tomto roce závodí v barvách týmu DUKLY Praha. 
 
Výborným způsobem bylo organizované a připravené Mistrovství České republiky horských kol v Bedřichově. Celkově sympatickou kulisu nejvýznamnějšího tuzemského podniku v olympijském cross country horských kol umocňovalo příjemné letní počasí a bouřlivá divácká atmosféra. Společný závod elitní kategorie mužů a jezdců do 23 let byl pak pravým vyvrcholením sobotního programu. Dramatický závod se rozhodoval až v závěrečných metrech, kde měl nejvíce sil Jan Zatloukal a potvrdil, že mu právem patří pozice v první světové desítce jezdců kategorie do 23 let. Honza navíc ovládnul celý závod, až na druhém místě se umístil nejlepší „eliťák“ zkušený Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade). 

„Honza se s Markem Rauchfussem dobře zná, často společně trénují, což je prospěšné pro oba. Honza čerpá od „Ráfka“ nejenom zkušenosti a učí se z jeho výborných sjezdových vlastností, ale vzhledem k tomu, že není úplně tréninkovým typem, tak ho společný trénink nutí i k tréninkové disciplíně. Pro Marka, který je o 12 let starší než Honza a patří mezi maratonskou špičku je zase přínosné jezdit s „mladou puškou“ která je výbušná a dynamická a celý proces je tak efektivní. Podobným způsobem ale Honza využívá v přípravě i zkušeností a kondice olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Vzhledem k tomu, že si dvojice Zatloukal - Rauchfuss dokáže na trati vzájemně pomoci i jet vysoké tempo vyhovující oběma, bylo v sobotu skutečně velmi těžké je porazit. V plánu bylo i využít síly Jaroslava Kulhavého, který se v úvodních kolech pohyboval v popředí závodu, Járovu jízdu ale zmařil defekt zadního kola,“ nastiňuje zákulisí přípravy i taktiku závodu trenér týmu NUTREND Specialized a české reprezentace, Viktor Zapletal. 

Úspěšnost týmu NUTRED Specialized Racing potvrdil výbornou jízdou také Filip Konečný, který vybojoval titul vicemistra České republiky v kategorii U23 a svým výsledkem si zároveň zajistil účast na světové šampionátu v Glasgow. 
 
Čerstvý student Lékařské fakulty v Hradci Králové se po více než tři měsíce trvající studijní a zdravotní přestávce vrátil zpět do závodů v plné parádě a na úrovni, kterou odborníci i fanoušci, vzhledem k Filipovu talentu, očekávali.   
 
Předpoklady pro výkonnostní cyklistiku potvrdil vítězstvím a stylem start - cíl junior Ondřej Novotný, závodící v barvách mládežnického týmu Dukly Praha, který NUTREND Specialized Racing dlouhodobě podporuje.

„Ondra je v naší přímé materiální podpoře a absolvuje s NUTREND Specialized i část společné tréninkové přípravy, především soustředění. Záměrně ho ale ponecháváme až do konce juniorské kariéry v úspěšném mládežnickém týmu Dukly Praha, který vede Jirka Štěpáník, kde má kvalitní tréninkový a závodní program nejenom v horských kolech, ale také na silnici a na dráze. To z Ondřeje činí, už nyní, komplexního jezdce, ostatně jeho pozice ve světové juniorské desítce je tomu asi nejlepším důkazem,“ doplňuje Viktor Zapletal.   

Všichni tři talentovaní mladíci jsou nyní v plné přípravě na blížící se cyklistický multi svátek – společné Mistrovství světa všech disciplín v Glasgow. 

„Ondřej a Honza pojedou v sobotu rámci tréninku Mistrovství České republiky v Gravelu, následovat bude poslední rychlý tréninkový týden a odlet do Glasgow. Třiadvacítkáři startují v Glentress Forest v pátek 11. srpna, junior Ondra Novotný nastoupí do závodu ve čtvrtek 10. srpna a ve středu společně s Honzou Zatloukalem ještě budou bojovat za co nejlepší umístění české štafety,“ uzavírá Viktor Zapletal   

Zdroj: TZ tým NSR, foto: Pavel Křikava
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►