NMNM opět nejlepším závodem Světového poháru

NMNM opět nejlepším závodem Světového poháru

Datum vydání: 22. 12. 2022

S končícím rokem se obvykle bilancuje a hodnotí uplynulé období a rádi se ohlíží i organizátoři závodu světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě.

S velkou radostí mohou konstatovat:  ročník 2022 se vydařil na jedničku. Už podesáté totiž získal novoměstský organizační tým pod vedením Petra Vaňka, cenu UCI za nejlepší závod v letošním seriálu, jenž měl celkem 9 zastávek.

Není však vůbec špatné, přečíst si také nezávislé hodnocení ze vnějšku. Nejlépe to vystihují slova Sportovního ředitele UCI, pana Petera Van den Abeeleho, který organizátorům zaslal milý dopis:

„V této sezóně jsme byli v rámci seriálu UCI Světového poháru horských kol svědky skutečně mnoha vysoce kvalitních akcí. Ale panel hodnotitelů, který zahrnuje jezdce, týmy, sponzory a další zainteresované strany, se domnívá, že když vezmeme v úvahu řadu různých faktorů a celkovou kvalitu organizace, právě vaše akce byla tou nejlepší.

Kromě toho bych rád zdůraznil vynikající úspěch vašeho týmu, který získává toto ocenění již podesáté, což se zatím doposud nikomu nepodařilo. A je to bezpochyby zasloužené.

Děkuji vám za vaši přetrvávající podporu seriálu UCI Světového poháru horských kol. Vašeho úsilí o podporu našeho sportu si velmi vážíme a těšíme se na další spolupráci s vámi.“

Taková slova se přirozeně čtou moc příjemně, není to ale jen o pořadatelském úsilí. Svoji část do novoměstské mozaiky tradičně přidávají také fanoušci a diváci, kteří sportu fandí, a to jak na místě ve Vysočina Aréně, tak třeba i vzdáleně u televizních obrazovek, což svými slovy potvrzuje i Petr Vaněk, předseda organizačního týmu: 

„Musím poděkovat především všem fanouškům, že si po 2 smutných ročnících a fakticky tedy po dlouhých 3 letech, v květnu opět našli cestu do Vysočina Arény na vrcholné závody horských kol. Právě fanoušci jsou totiž esenciálním a nepostradatelným kořením naší akce, díky kterému si Nové Město již dlouhodobě drží své skvělé jméno.“

Ocenění ve formě důstojné skleněné trofeje přeberou novoměstští pořadatelé z rukou zástupců UCI při dalším ročníku akce, která se již nyní chystá na termín 12. – 14. května 2023 a bude plná novinek díky zapojení nového promotéra seriálu. 

Rámcový program naleznete na našem webu zde, vstupenky jsou již v předprodeji.

Kompletní kalendář Světového poháru horských kol 2023 naleznete zde. 
 

Zdroj: TZ pořadatelé, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►