Mrazivá první belgická klasika roku nezklamala

Datum vydání: 24. 2. 2018

Dán Michael Valgre​n z Astany slaví velké vítězství, Zdeněk Štybar byl u všeho podstatného, do boje o titul se ale nakonec nepustil. 

Šestadvacetiletý dánský cyklista Michael Valgren po parádním výkonu sebe i celého kazašského týmu vyhrál klasiku Omloop het Nieuwsblad. Ve finální pasáži závodu, kterou definovalo stoupání na Geraardsbergen, se ocitl v čelní skupince čítající mimo jiné dva své parťáky (Oscara Gatta and Alexeje Lucenka), Čecha Zdeňka Štybara (Quick-Step Floors), vítěze posledních dvou ročníků Grega van Avermaeta (BMC), jeho krajana Sepa Vanmarcka (Education First) či mistra světa v cyklokrosu, Wouta Van Aerta (Verandas-Willems Crelan). 

Právě Valgren byl tím, koho Astana pověřila úkolem útočit tak, aby jeho kolegové mohli případně sprintovat o vítězství z malé skupinky a využít tak početní převahy. Dánský borec ale ukázal větší potenciál. Svůj poslední kontra-atak, kterým reagoval na předchozí pokus o únik Vanmarckeho (jehož dostihl Štybar), proměnil ve sladké vítězství. Žádný ze soupeřů nebyl ochoten vzít na sebe nevděčnou roli a dojíždět ho. 

Příliš pozdě na to, aby pomýšleli na vítězství, se vydali na zteč Vanmarcke a Polák Lukasz Wisniowski (Sky). Oba za svou bojovnost sklidili alespoň podiové umístění. Jediný český jezdec v závodním poli ukázal sílu, nechyběl v žádném z kritických momentů. Do cíle nakonec dojel v čelní skupině na 20. místě společně se všemi předzávodními favority v čele s Van Avermaetem. 


 

Příspěvek sdílený teamsky (@teamsky),


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
Šestou etapu ve Švýcarsku vyhrál další Dán
15. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Na úterní triumf krajana Juul-Jensena navázal ve čtvrtek Søren Kragh Andersen, který vyhrál těžkou horskou etapu po útoku ze skupiny uprchlíků.
Řidiči a cyklisté: Bezpečnost na silnici
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Řidiči vs. cyklisté? Nemusí to tak být! Důležitý je respekt.
Bývalý kontroverzní lékař týmu Sky napsal knihu o medicíně ve sportu, vyjde týden před Tour
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Doktor Richard Freeman sice odmítl vypovídat před vyšetřovací komisí v otázce podezřelých praktik týmu Sky, pouhý týden před Tour de France ale bude vydávat jako již nečlen týmu svou knihu o pozitivním přínosu medicinských praktik ve sportu.
V Blatné odstartuje pátý díl Kalas Cupu 2018
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici Kalas Cup 2018.
První horskou etapu ve Švýcarsku vyhrál Ulissi
13. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál poprvé v sezoně, když se radoval v cíli první horské etapy závodu Okolo Švýcarska.
V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán
12. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Osmadvacetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže.
Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to
12. 6. 2018 | Kategorie: MTB, silniční
Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama