Motol čeká premiérový závodní víkend ŠKODA Pražského MTB poháru!

Motol čeká premiérový závodní víkend ŠKODA Pražského MTB poháru!

Datum vydání: 12. 7. 2021

Biková trať v pražském Motole je úplným nováčkem v seriálu ŠKODA Pražského MTB poháru a ve dnech 17. a 18. července ji čeká první ostrá závodní zkouška.

Najít v Praze vhodnou lokalitu pro vybudování nové bikové tratě pro závody vůbec není snadné s ohledem na vlastníky pozemků, životní prostředí i subjekty, které s lokalitou sousedí. V případě Motola se to podařilo díky spolupráci s příslušnými odbory Magistrátu Hlavního města, jehož pracovníci pomohli pořadatelům nalézt lokalitu, která by pořádání bikových závodů umožňovala. V případě Motola je základem okruhu výsek pod vedením vysokého napětí vedoucího z Bílé hory až dolů k Plzeňské ulici v jehož koridoru se traily závodu linou. Více informací k nové motolské závodní trati, procesu jakým vzniká i s jakým cílem a ideou je budována přineseme v samostatném článku na stránkách ŠKODA Pražského MTB poháru www.prahamtb.cz.
 
Sobotní i nedělní závod se pojede na totožném okruhu, modifikace tratí budou součástí až dalších závodů. Nedělní závod přiláká do Prahy vysokoškolskou bikovou špičku. V rámci ŠKODA Pražského MTB poháru se totiž uskuteční akademické Mistrovství republiky a ve hře nebudou jenom mistrovské dresy a medaile, ale i možnost dosáhnout, v případě odpovídajícího výsledku, na nezanedbatelné vysokoškolské stipendium. Vzhledem k faktu, že řada bikerů vysokoškoláků je i členy Reprezentačního „A“ týmu České republiky, slibuje závod dramatickou podívanou. 
 
Trénink na trati bude možný v pátek 16. července. S ohledem na opatření, která v lokalitě panují a na jejich uvolnění je třeba ustanovit výjimku (například vjezd vozidel do areálu, který mimo závod není možný), žádá pořadatelský tým SK Cyklistů Praha NUTREND Specialized o maximální dodržování pokynů organizátorů závodu a sledování oficiálních stránek Pražského MTB poháru, kde budou v průběhu týdne zveřejněné další informace.     
 
Propozice pro 4. a 5. závod ŠKODA Pražský MTB pohár v MOTOLE:  prahamtb.cz
Rozpis závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021: prahamtb.cz
Trasa hlavního okruhu: www.google.cz/maps
Přihlášky sobota 17.7.: www.sportt.cz/
Přihlášky neděle 18.7., včetně Akademického MČR: www.sportt.cz
Celkové pořadí po 3. kolech na www.sportt.cz
Více informací na www.prahamtb.cz.
 
Zdroj: TZ SKC PRAHA, foto: Jiří Štěpaník


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gočárovy schody v Hradci Králové již 28. září
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Tradiční termín 28. září patří exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční na Svatého Václava a Den české státnosti v Hradci Králové.
Biková sezóna končí - startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Sezóna horských kol 2021 finišuje a ke svému vyvrcholení směřuje i seriál v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů.
Galaxy Stevens série: Sušický High Point maraton vyhrál Jiří Reeh
21. 9. 2021 | Kategorie: MTB
V Sušici proběhl již čtvrtý ročník Sušického High Point MTB maratonu.
Prima CUP: Maratonskými mistry Holubová a Strož
20. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Na devátém závodě seriálu Prima CUP se rozhodlo o národních šampionech v maratonu. Proporce mistrovského závodu Kross Harrachov byly 115 kilometrů s převýšením přes 3.750 výškových metrů. S extrémně náročnou trasou si nejlépe poradila mladičká Adéla Holubová a Jan Strož.
Na MS do Belgie jede 17 českých cyklistů
16. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Celkem 17 silničních cyklistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Belgii, které se koná od 19. do 26. září.
Konečný i Zatloukal celkovými vítězi Českého poháru MTB!
16. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Jezdci týmu NUTREND Specialized Racing, Filip Konečný a Jan Zatloukal se stali, ve svých kategoriích junior a U23, celkovými vítězi IZOMAT Českého poháru horských kol 2021.
Brambora z Tokia potvrzuje životní sezónu Patrika Jahody!
13. 9. 2021 | Kategorie: ostatní
Výborné, ale nepopulární čtvrté místo vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu český reprezentant a člen týmu NUTREND Specialized Racing.
Pozvánka na 2. závod Galaxy Stevens série - Sušický High Point maraton
11. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Přijeďte si zazávodit i s dětmi na 2. závod Galaxy Stevens série 2021 - Sušický High Point maratontřetí zářijovou sobotu do Sušice, pomyslné brány Šumavy. Koná se zde již tradiční MTB maraton, který prověří, kolik jste toho letos natrénovali.
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál Jan Písař
11. 9. 2021 | Kategorie:
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál na trase 50 km Jan Písař z týmu Cycle Experts Mezi ženami slavila vítězství Kateřina Stanzelová.
Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!
8. 9. 2021 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.
Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili
7. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.
Prima CUP - Silesia Bike Marathon
6. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Podívejte se na reportáž ze závodu Silesia Bike Marathon. 
» více novinek a videí

 
Reklama 
►