Mladí Češi na úvod Světového poháru v Novém Městě zazářili! Holubová 6., Zatloukal 11.

Mladí Češi na úvod Světového poháru v Novém Městě zazářili! Holubová 6., Zatloukal 11.

Datum vydání: 24.05.2024

Světový pohár v Novém Městě na Moravě odstartoval Short track kategorií U23. V náročných podmínkách, kdy trať trpěla ranním deštěm, se skvěle prezentovala Adéla Holubová, která obsadila vynikající 6. místo. V mužích bojoval Jan Zatloukal a dojel na 11. pozici. 

Ženy U23 vlétly do závodu jako první a hned od startu se rozpoutal boj o pozice. Domácí Patricie Srnská sice skvěle odstartovala, ale po hromadném pádu v prvním kole se začala postupně propadat. Naopak Adéla Holubová předvedla skvělý výkon a v závěrečných okruzích se probojovala až na 6. místo. Zvítězila Isabella Holmgren z Kanady, před Ellou Maclean-Howel z Velké Británie a Madigan Munro z USA. Další Češky si vedly také solidně: Simona Spěšná obsadila 13. místo, Patricie Srnská 22., Nela Viktorová 27., Eliška Hanáková 34. a Aneta Novotná 35. 

V mužské kategorii U23 startoval za Českou republiku pouze Jan Zatloukal. Ten hned po startu předvedl skvělý výkon a najel na první místo. Náročný taktický závod s neustále se měnícími pozicemi mu seděl a držel se v popředí od startu až do cíle. V posledním kole nastoupil Američan Amos Riley a závod se roztrhal. Zatloukal i přes velký boj dojel na solidní 11 pozici. Vítězství si odnesl Amos Riley, druhý byl Dario Lillo ze Švýcarska a třetí Luca Wiedman, ze Švýcarska.
 Autor: Tým CykloRepublic
Ilustrační foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí