Mistrovství světa v maratonu v Glasgow se zúčastní šest bikerů

Mistrovství světa v maratonu v Glasgow se zúčastní šest bikerů

Datum vydání: 25.07.2023

 

Šestice českých jezdců se zúčastní Mistrovství světa v cross country v maratonu horských kol, které se uskuteční 6. srpna v Glasgow.

Disciplína, která je celosvětově populární mezi širokou cyklistickou veřejností se ve své vrcholové podobě na úrovni závodů Světového poháru, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa zatím hledá a nenaplňuje původní záměr představitelů horských kol v maratonu. Ti očekávali účast široké sportovní veřejnosti i na těchto vrcholových akcích.

Je tedy pravděpodobné, že ani Glasgow nebude v tomto ohledu výjimkou a závodu se bude účastnit pouze absolutní světová špička. Ostatně tomu odpovídá i velikost české výpravy, která čítá pouhých šest jezdců, přestože účastnická kvóta nepodléhá žádné oficiální nominaci.

Český reprezentační tým ale rozhodně není bez ambicí na kvalitní umístění a troufáme si tvrdit, že v některých případech můžeme očekávat i útok na posty nejvyšší. Naše naděje směřují především k Martinovi Stoškovi (Canyon Northwave), aktuální světové trojky v rankingu UCI. Martin už má ve své sbírce covidový bronz z turecké Segovie z roku 2021 a jistě by svou sbírku úspěchů rád rozšířil.

Na kvalitní výsledek může pomýšlet čerstvý republikový mistr v cross country Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade), který o víkendu v Bedřichově předvedl skvělou formu. Překvapit by mohl také úřadující český šampion v maratonu, Lubomír Petruš (D2Mont Merida). Mezi ženami budeme spoléhat především na Karlu Loffelmann (Česká spořitelna Accolade), která se postupně transformuje na specialistku - maratonkyni světového formátu.

Každopádně budeme všem našim reprezentantům držet palce, závod startuje v neděli 6. srpna 2023 ve skotském Glentress Forest.

MS XCM Glasgow - Glentress Forest:

Ženy:

1. Karla Loffelmann

2. Nikol Flašarová

Muži:

1. Martin Stošek

2. Marek Rauchfuss

3. Lubomír Petruš

4. Jaromír Skála

Foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí