Mistrovství světa v maratonu v Glasgow se zúčastní šest bikerů

Mistrovství světa v maratonu v Glasgow se zúčastní šest bikerů

Datum vydání: 25. 7. 2023

 

Šestice českých jezdců se zúčastní Mistrovství světa v cross country v maratonu horských kol, které se uskuteční 6. srpna v Glasgow.

Disciplína, která je celosvětově populární mezi širokou cyklistickou veřejností se ve své vrcholové podobě na úrovni závodů Světového poháru, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa zatím hledá a nenaplňuje původní záměr představitelů horských kol v maratonu. Ti očekávali účast široké sportovní veřejnosti i na těchto vrcholových akcích.

Je tedy pravděpodobné, že ani Glasgow nebude v tomto ohledu výjimkou a závodu se bude účastnit pouze absolutní světová špička. Ostatně tomu odpovídá i velikost české výpravy, která čítá pouhých šest jezdců, přestože účastnická kvóta nepodléhá žádné oficiální nominaci.

Český reprezentační tým ale rozhodně není bez ambicí na kvalitní umístění a troufáme si tvrdit, že v některých případech můžeme očekávat i útok na posty nejvyšší. Naše naděje směřují především k Martinovi Stoškovi (Canyon Northwave), aktuální světové trojky v rankingu UCI. Martin už má ve své sbírce covidový bronz z turecké Segovie z roku 2021 a jistě by svou sbírku úspěchů rád rozšířil.

Na kvalitní výsledek může pomýšlet čerstvý republikový mistr v cross country Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade), který o víkendu v Bedřichově předvedl skvělou formu. Překvapit by mohl také úřadující český šampion v maratonu, Lubomír Petruš (D2Mont Merida). Mezi ženami budeme spoléhat především na Karlu Loffelmann (Česká spořitelna Accolade), která se postupně transformuje na specialistku - maratonkyni světového formátu.

Každopádně budeme všem našim reprezentantům držet palce, závod startuje v neděli 6. srpna 2023 ve skotském Glentress Forest.

MS XCM Glasgow - Glentress Forest:

Ženy:

1. Karla Loffelmann

2. Nikol Flašarová

Muži:

1. Martin Stošek

2. Marek Rauchfuss

3. Lubomír Petruš

4. Jaromír Skála

Foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►