Mistrovství republiky v silniční cyklistice s řadou hvězd

Mistrovství republiky v silniční cyklistice s řadou hvězd

Datum vydání: 19.06.2023

Už tento týden, od čtvrtka 22. do neděle 25. června, se koná společné mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice. Letos hostí šampionát jihoslovenské Tlmače a na startu se představí řada hvězd. Včetně slovenské megastar Petera Sagana, který se loučí se silniční kariérou a dál se chce věnovat hlavně horským kolům.

 

Ve čtvrtek 22. června jsou na programu časovky všech kategorií, o víkendu pak proběhnou silniční závody. V sobotu se představí ženy s juniorkami a junioři, v neděli mistrovství vyvrcholí závodem elitní mužské kategorie. 

 

S muži pojedou i jezdci U23, ale ti se o tituly své kategorie utkali v samostatném závodě v Bánovcích nad Bebravou už teď v neděli a český titul získal Daniel Mráz z Elkov Kasper. Takže cyklisté U23 už zvlášť klasifikováni nebudou. Samostatně budou jako již tradičně ve všech disciplínách hodnoceni jezdci každého státu.
 

 

Na startu se sejde téměř kompletní česká i slovenská špička včetně Petera Sagana. Slovenský trojnásobný mistr světa se právě v Tlmačích bude loučit s fanoušky na jednom z posledních startů na domácí půdě. 

„Chceme ukázat celému světu, jak se umíme rozloučit s legendou. Peter bude navždy patřit k jedněm z největších cyklistických velikánů a už teď mám chvění z toho, když pomyslím, že náš závod bude jeden z jeho rozlučkových. Srdečně k nám zveme všechny fanoušky cyklistiky a věříme, že vytvoří skvělou atmosféru,“ prohlásil ředitel šampionátu Tomáš Baláž. 

Tituly v silničním závodě jednotlivců obhajují mezi muži Matěj Zahálka (Elkov Kasper) a právě Peter Sagan (TotalEnergies), jenž se stal slovenským šampiónem již osmkrát. V časovce mužské elity bude o osmý český titul usilovat Jan Bárta (Elkov Kasper), který absolvuje svou poslední sezonu kariéry.

 

„Honza se na tu časovku dlouhodobě speciálně chystá. Všichni bychom si moc přáli, aby na závěr kariéry překonal rekord v počtu časovkářských titulů. Je mu osmatřicet a někteří ze soupeřů by skoro mohli být jeho synové. Ale dává tomu maximum a forma graduje. Teď to potvrdil šestým místem na etapovém závodě ve Francii,“ uvedl ředitel stáje Elkov Kasper Vladimír Vávra. 

 

Jeho největším soupeřem by měl být Mathias Vacek (Trek-Segafredo), který vloni vyhrál titul v časovce do 23 let, ale dál už bude závodit jen mezi elitou, přestože by ještě věkově mohl bojovat o medaile v kategorii U23. Formu má, na závodě Kolem Belgie skončil devátý a vyhrál soutěž o nejlepšího mladého jezdce.

 

Vacek nebude chybět ani v neděli na startu silničního závodu jednotlivců. Ze závodníků působících v elitních zahraničních týmech se dále představí mj. jeho bratr Karel Vacek (Corratec), Pavel Bittner (DSM), Tomáš Bárta, Michal Schlegel, Daniel Babor (vš. Caja Rural - Seguros RGA), Michael Kukrle (Felbermayr Simplon Wels), Petr Kelemen (Tudor), Milan Kadlec a Adam Seeman (oba Development Team DSM) a další.

 

Z českých jezdců působících v domácích týmech by měli tvořit závod zejména cyklisté dvou nejsilnějších stájí Elkov Kasper a ATT Investments. Silniční závod na bezmála 230 km se jede na rovinatém okruhu, který teoreticky nahrává sprinterům.

 

Program šampionátu
 

Časovky

Čtvrtek 22. 6., 9.00: juniorky (11,5 km), ženy elite (23 km), junioři (23 km), 15.30: muži U23 (34,5 km), muži elite (46 km).

 

 

Silniční závody

Sobota 24. 6., 10.00: ženy + juniorky (96,7 km), 14.30: junioři (129,5 km). Neděle 25. 6., 10.30: muži elite (227,9 km).
 
Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí