Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu

Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu

Datum vydání: 20. 6. 2022

Už tento týden zažije domácí cyklistika jeden z velkých vrcholů sezony. V Mladé Vožici a Kovářově se koná společné mistrovství republiky České a Slovenské republiky. A k vidění budou skutečné hvězdy světové silniční cyklistiky.

 

Mezi přihlášenými pro silniční závod jednotlivců jsou mj. Jan Hirt (Intermarché-Wanty Gobert), šestý muž letošního Giro d´Italia a vítěz jedné z etap, nechybí ani Zdeněk Štybar (Quick-Step Alpha Vinyl), Michal Schlegel (Caja Rural) a i další profesionálové působící v zahraničních týmech jako např. bratři Karel a Mathias Vackové, Daniel Turek nebo Vojtěch Řepa. Do Mladá Vožice se chystala obhajovat o titul i slovenská megastar Peter Sagan (TotalEnergies), ale kvůli pozitivnímu testu na Covid během závodu Kolem Švýcarska bude nucen svou účast zrušit.

 

Chybět však nebudou ani závodníci nejlepších domácích týmů v čele s Elkov Kasper, v jehož dresu se pokusí o obhajobu Michael Kukrle. „Pojede se na těžké trati, za což jsem rád, ale my to budeme mít tím pádem taky těžší na kontrolu. Početní převaha nemusí být až tolik znát. Ale výkonnost máme dobrou a pro tým je jediným cílem titul. I když nás nečeká nic lehkého,“ řekl Kukrle.

„Chtěl bych všechny fanoušky na mistrovství republiky pozvat, určitě to bude stát za to. Věřím, že vytvoří skvělou atmosféru třeba jako na Tour de France, abychom si ten závod užili. A my se naopak budeme snažit udělat pro lidi skvělý a dramatický závod, aby si ho užili i oni z pozice diváka,“ uvedl Zdeněk Štybar.

Už ve čtvrtek se bude v Kovářově na Písecku bojovat o medaile v časovkách. Ve hře jsou české i slovenské tituly v juniorských kategoriích, mužů do 23 let, žen a vrcholem bude bitva mužské elitní kategorie. Mezi muži bude útočit na hattrick v podobě třetího titulu v řadě za sebou Josef Černý (Quick-Step Alpha Vinyl). První závodník mužské elity se vydá na trasu z Kovářova do Milevska a zpět krátce po 15. hodině. 

 

Silniční závody všech kategorií bude hostit Mladá Vožice. V sobotu se bude bojovat o tituly mezi ženami a také v juniorských kategoriích, neděle bude patřit společnému závodu mužské elity a kategorie U23. Ten odstartuje v 10.30 a měří celkem 197 km. Na cyklisty čeká 10 okruhů se startem i cílem v Mladé Vožici.


Foto: Jan Brychta, TZ: zdroj ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Zuzana Šafářová na evropském šampionátu bronzová!
1. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Zuzana Šafářová vybojovala na Mistrovství Evropy v portugalské Anadii bronzovou medaili v disciplíně Eliminátor. Skvěle si vedl i český tým ve štafetách, který obsadil šesté místo.
Juniorka Spěšná evropskou šampionkou v short tracku!
30. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Skvělý úspěch na úvod Mistrovství Evropy v portugalské Anadii předvedla juniorka Simona Spěšná, která vybojovala v short tracku zlatou medaili.
You By Festka – Draci pro Harolda
29. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Společnost Festka, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.
Léto pokračuje závodem Segafredo Sahara Race
28. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Letní část seriálu Prima CUP pokračuje závodem Segafredo Sahara Race.
Warner Bros. Discovery Sports spouští revoluci v cyklistickém vysílání
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost Warner Bros. Discovery Sports (WBDS) se v červenci chystá změnit způsob, jakým si miliony fanoušků ve světě* užívají cyklistiku.
Mostecký maraton úspěšně navázal tradici. Zvítězil Adel
27. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Severočeská klasika Extrém Bike Most navázala na tradici původních pořadatelů a v sobotu 25. června se uskutečnil 2(1). ročník.
Mistrem na silnici Zahálka, opět triumf Elkov Kasper
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Mistrem České republiky v silniční cyklistice se stal v Mladé Vožici Matěj Zahálka ze stáje Elkov Kasper.
Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta
24. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově. Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně.
Pozvánka Regionem Orlicka 2022
21. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 36. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior.
Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu
20. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Už tento týden zažije domácí cyklistika jeden z velkých vrcholů sezony. V Mladé Vožici a Kovářově se koná společné mistrovství republiky České a Slovenské republiky. A k vidění budou skutečné hvězdy světové silniční cyklistiky.
První Čech na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě

20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Daniel Polman na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě NorthCape – Tarifa Bike Race 2022.
Představení Stevens 2022 - X Cross
20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní
Hamburská značka ve své široké nabídce nezapomíná ani na ucelenou řadu sportovně laděných crossových kol.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►