ATT In​vestments: Mistrem ČR v časovce jednotlivců se stal Otruba

ATT In​vestments: Mistrem ČR v časovce jednotlivců se stal Otruba

Datum vydání: 22. 6. 2023

Časovka jednotlivců na českém šampionátu byla jedním z nejdůležitějších letošních cílů Jakuba Otruby, který letos posílil český kontinentální ATT Investments.

Přizpůsobil tomu přípravu, od týmu dostal veškerou potřebnou podporu včetně špičkového materiálu a vše nakonec vyústilo v republikový titul. Časovku za velkého horka zvládl velmi dobře i po taktické stránce, kdy si dokázal výborně rozvrhnout síly, takže po relativně vlažnějším začátku se neustále posouval v pořadí dopředu, až z toho byl jasný titul. Stříbro bral Petr Kelemen, bronz Mathias Vacek.

Na start elitní časovky se postavilo 16 cyklistů. ATT Investments postavil do závodu čtyři muže, Elkov Kasper tři. Mezi nejžhavější favority se ale řadili také Mathias Vacek (Trek-Segafredo) i Petr Kelemen (Tudor Pro Cycling). Menším otazníkem byla aktuální forma Michaela Kukrleho (Felbermayr-Simplon Wels), loni druhého v pořadí za vítězným Janem Bártou (Elkov Kasper). Právě Bárta před závodem mluvil o tom, že se na závod připravoval a formu by měl mít. Takže i on určitě patřil k okruhu největších favoritů.

Jelo se za teploty přesahující 30°C, na technicky jednoduché a zcela rovinaté trati. Necelých 6 km směrem z Tlmačů na Levice a zpět, elita měla vyměřeny čtyři takové okruhy. Dohromady tedy 46 km. Nefoukalo, podmínky byly v průběhu závodu stejné pro všechny.

Jakub Otruba časovku absolvoval v čase 54:22 min., což představovalo průměrnou rychlost 50,77 km/hod. Petr Kelemen na druhém místě zaostal o 23 sekund, Mathias Vacek na třetím 55 sekund. 

Úspěch ATT Investments podtrhli na 4. místě Daniel Turek (+1:28 min.) a na 5. Tomáš Jakoubek (+2:00). Nejlepším jezdcem Elkov Kasper se stal na 6. místě Adam Ťoupalík, který na Jakuba Otrubu ztratil +2:09. Hned za ním o dalších 7 sekund ztráty skončil obhájce loňského prvenství a majitel sedmi republikových titulů v této disciplíně Jan Bárta.

"Sedlo mi to, bylo potřeba počítat s tím, že časovka je dlouhá a jela se za velkého vedra. I proto jsem začal vlažněji a postupně se na mezičasech posouval dopředu, odpovídal tomu i wattový výkon, který se mi dařilo zvyšovat až do cíle," řekl vítěz časovky pro RoadCycling.CZ. 

Co říká Kuba výkonu soupeřů a týmových kolegů? 

"To, že Petr a Mathias budou patřit k nejlepším, se dalo očekávat. Ale to, že Dan i Tomáš se umístili do pětky, není náhoda. Máme veškerou podporu týmu, špičkový materiál, v laboratoři jsme ladili posed, to všechno hraje důležitou roli jak při samotném výkonu, tak v motivaci."

Připravoval se na tenhle závod dlouho a speciálně?

"Od začátku roku jsme před sebou tenhle cíl měli. Od posledního etapáku Oberösterreich Rundfahrt, což je tři týdny zpátky, jsem na koze seděl denně dvě až tři hodiny. Jsem moc rád, že jsem týmu mohl tímto způsobem vrátit veškerou podporu, které se mi dostává!"

Dá se z výsledků časovky odvodit něco k nedělnímu závodu? 

"Bude to samozřejmě o něčem jiném. Možných variant vývoje je spousta. Ale časovka ukázala, že jsme jako tým připraveni dobře, což samozřejmě posiluje sebedůvěru do nedělního silničního mistráku."

Čtyři jezdci ATT Investments posbírali v rámci mistrovské časovky dohromady 76 UCI bodů. 15 bodů přihodil za 4. místo v časovce na maďarském šampionátu Márton Dina, takže se jejich letošní sbírka opět pěkně rozrostla a řadí je mezi úplně nejlepší evropské kontinentální týmy. 
 
Zdroj: TZ ATT Investments, foto: Filip Bezděk


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►