ATT In​vestments: Mistrem ČR v časovce jednotlivců se stal Otruba

ATT In​vestments: Mistrem ČR v časovce jednotlivců se stal Otruba

Datum vydání: 22.06.2023

Časovka jednotlivců na českém šampionátu byla jedním z nejdůležitějších letošních cílů Jakuba Otruby, který letos posílil český kontinentální ATT Investments.

Přizpůsobil tomu přípravu, od týmu dostal veškerou potřebnou podporu včetně špičkového materiálu a vše nakonec vyústilo v republikový titul. Časovku za velkého horka zvládl velmi dobře i po taktické stránce, kdy si dokázal výborně rozvrhnout síly, takže po relativně vlažnějším začátku se neustále posouval v pořadí dopředu, až z toho byl jasný titul. Stříbro bral Petr Kelemen, bronz Mathias Vacek.

Na start elitní časovky se postavilo 16 cyklistů. ATT Investments postavil do závodu čtyři muže, Elkov Kasper tři. Mezi nejžhavější favority se ale řadili také Mathias Vacek (Trek-Segafredo) i Petr Kelemen (Tudor Pro Cycling). Menším otazníkem byla aktuální forma Michaela Kukrleho (Felbermayr-Simplon Wels), loni druhého v pořadí za vítězným Janem Bártou (Elkov Kasper). Právě Bárta před závodem mluvil o tom, že se na závod připravoval a formu by měl mít. Takže i on určitě patřil k okruhu největších favoritů.

Jelo se za teploty přesahující 30°C, na technicky jednoduché a zcela rovinaté trati. Necelých 6 km směrem z Tlmačů na Levice a zpět, elita měla vyměřeny čtyři takové okruhy. Dohromady tedy 46 km. Nefoukalo, podmínky byly v průběhu závodu stejné pro všechny.

Jakub Otruba časovku absolvoval v čase 54:22 min., což představovalo průměrnou rychlost 50,77 km/hod. Petr Kelemen na druhém místě zaostal o 23 sekund, Mathias Vacek na třetím 55 sekund. 

Úspěch ATT Investments podtrhli na 4. místě Daniel Turek (+1:28 min.) a na 5. Tomáš Jakoubek (+2:00). Nejlepším jezdcem Elkov Kasper se stal na 6. místě Adam Ťoupalík, který na Jakuba Otrubu ztratil +2:09. Hned za ním o dalších 7 sekund ztráty skončil obhájce loňského prvenství a majitel sedmi republikových titulů v této disciplíně Jan Bárta.

"Sedlo mi to, bylo potřeba počítat s tím, že časovka je dlouhá a jela se za velkého vedra. I proto jsem začal vlažněji a postupně se na mezičasech posouval dopředu, odpovídal tomu i wattový výkon, který se mi dařilo zvyšovat až do cíle," řekl vítěz časovky pro RoadCycling.CZ. 

Co říká Kuba výkonu soupeřů a týmových kolegů? 

"To, že Petr a Mathias budou patřit k nejlepším, se dalo očekávat. Ale to, že Dan i Tomáš se umístili do pětky, není náhoda. Máme veškerou podporu týmu, špičkový materiál, v laboratoři jsme ladili posed, to všechno hraje důležitou roli jak při samotném výkonu, tak v motivaci."

Připravoval se na tenhle závod dlouho a speciálně?

"Od začátku roku jsme před sebou tenhle cíl měli. Od posledního etapáku Oberösterreich Rundfahrt, což je tři týdny zpátky, jsem na koze seděl denně dvě až tři hodiny. Jsem moc rád, že jsem týmu mohl tímto způsobem vrátit veškerou podporu, které se mi dostává!"

Dá se z výsledků časovky odvodit něco k nedělnímu závodu? 

"Bude to samozřejmě o něčem jiném. Možných variant vývoje je spousta. Ale časovka ukázala, že jsme jako tým připraveni dobře, což samozřejmě posiluje sebedůvěru do nedělního silničního mistráku."

Čtyři jezdci ATT Investments posbírali v rámci mistrovské časovky dohromady 76 UCI bodů. 15 bodů přihodil za 4. místo v časovce na maďarském šampionátu Márton Dina, takže se jejich letošní sbírka opět pěkně rozrostla a řadí je mezi úplně nejlepší evropské kontinentální týmy. 
 
Zdroj: TZ ATT Investments, foto: Filip Bezděk


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí