Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu je po operaci srdce

Datum vydání: 07.09.2017

Jednatřicetiletému Nielsi Albertovi musel být kvůli srdeční arytmii implantován defibrilátor.   

Belgický dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu z let 2009 a 2012, Niels Albert, musel před třemi lety ukončit aktivní kariéru kvůli srdeční arytmii.

Ta se u něj nadále zhoršovala, takže se po domluvě s lékaři rozhodl podstoupit dnes již relativně běžný zákrok, kdy by mu byl implantován tzv. implantabilní kardioverter.

Tento interní defibrilátor se implantuje pacientům, kteří jsou kvůli onemocnění srdce ohrožení na životě. Přístroj sám vyhodnotí, kdy je nutné pomoci srdci výbojem.

Albert podstoupil operaci uplynulý víkend v Brugách a musí si tak částečně dát pauzu ve svém současném zaměstnání - je manažerem profesionální cyklokrosové stáje Crelan-Charles, za kterou jezdí i úřadující světový šampion Wout van Aert. Úvodních dvou dílů SP v Americe se Albert musí zříci a bude své svěřence sledovat pouze u televize. 
 

Zdroj: road.cc


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí