Cyklokros: Mistr Evropy národním šampionem, mistr světa ostrouhal

Datum vydání: 14. 1. 2019

Mathieu van der ​Poel s přehledem ovládl nizozemský šampionát, jeho největší rival Wout van Aert našel mezi svými belgickými krajany pokořitele v Toonu Aertsovi.

Nizozemec Mathieu van der Poel si dva týdny před mistrovstvím světa drží i nadále obdivuhodnou formu. Tentokráte evropský šampion nedal šanci svým krajanům v rámci národního mistrovství v Huijbergenu. Druhý rok v řadě vybojoval stříbrnou příčku Lars van der Haar před bronzovým Corné van Kesselem.

Nějakých třicet kilometrů vzdušnou čarou od místa konání niozozemského šampionátu se utkali i cyklokrosaři ze sousední Belgie. Na předměstí Antverp fanoušci očekávali souboj mistra světa Wouta van Aerta a lídra bodování Světového poháru Toona Aertse. A dočkali se. Překvapivé však bylo rozuzlení tohoto střetnutí. Van Aert sice v závodě vedl, Aerts se ale nevzdal a rychle uvadajícího soupeře předjel a v cíli mu nadělil téměř minutu. Třetí příčku vybojoval Michael Vanthourenhout.

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Zakonči stylově cyklistickou sezonu v Mikulově!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Cyklistická ​sezona končí 5. října v Mikulově, buď u toho s námi!
Mitas Gočárovy schody tradičně 28. září!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Historické centrum města Hradec Králové bude již pátým rokem patřit cyklistické exhibici Mitas Gočárovy schody.
Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru!
19. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Seriál závodů hor​ských kol v olympijském cross country TOMKET Pražský MTB pohár 2019 čekají 7. a 8. září dvojnásobně bodované závody v Libuši a na Zličíně.
Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí
19. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott.
Jan Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série v Grazu!
18. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) obsadil třetí místo v závodě Juniorské světové série horských kol v rakouském Grazu.
Skvělý Elkov Author, má skalp Bory hansgrohe
15. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vynikajícím způsobem vstoupili jezdci nejlepší české stáje Author Elkov do jedenáctého ročníku etapového závodu první kategorie UCI Czech Tour.
KALAS Sportswear představuje nové logo
14. 8. 2019 | Kategorie: ostatní
Společnost KALAS Sportswear dnes odhalila tvář své nové identity, která zahrnuje logo, slogan, typ písma a barvu.
NOVA CUP v Harrachově již 14. září!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Do Harrachova nejvýhodněji pouze do konce srpna!
„BIKEBEAT“ aneb ALISY Bike Babí Léto již po osmnácté!
Jedinečný MTB maratón poblíž Liberce, kde zažijete maximum přírody, minimum asfaltu?
Pozvánka na 5. závod Stevens Jihočeského poháru MTB
12. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Zveme všechny příznivce horských kol do Jistebnice, kde se dne 17.8.2019 uskuteční již pátý závod seriálu STEVENS Jihočeský MTB pohár 2019.
Mistrem Evropy v silničním závodě je Ital Viviani, Bárta 41.
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Mistrovství Evropy v silniční cyklistice, které v letošním roce hostilo holandské město Alkmaar, dnes vyvrcholilo závode elitní kategorie mužů. Nejlepším Čechem v něm byl Jan Bárta, který obsadil 41. místo.
4. ŠKODA CUP ovládl Jiří Petruš z Topforex-Lapierre
Na nové trase se startem a cílem v Záboří se dnes jel za deštivého počasí čtvrtý závod Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019.