Milan Kadlec je mistrem republiky!

Milan Kadlec je mistrem republiky!

Datum vydání: 24. 6. 2012

V sedmatřiceti premiérový Kadlecův titul

Po dvou zlatech Petra Benčíka usedl na uvolněný trůn Milan Kadlec z Dukly Praha. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů František Raboň z Omega-Pharma-Quick Step a bronz vybojoval Jiří Polnický z Whirlpool-Author.

 

Závod elite a jezdců do 23 let při společném mistrovství českých a slovenských cyklistů měl po dlouhých letech prakticky kompletní startovní pole v němž nechyběl nikdo z nejlepších jezdců obou zemí a tomu odpovídal i průběh. Byl to rozhodně velice kvalitní závod navíc se skvělým organizačním zabezpečením.

 

Na start se postavilo 190 jezdců, kteří museli zdolat deset okruhů dlouhých 18 kilometrů a navíc desetikilometrové zaváděcí kolo, takže na cyklisty čekalo celkem 190 kilometrů. Před startem sice všichni říkali, že se jede na lehkém okruhu, ale samotný průběh závodu to nepotvrdil, naopak.

 

Vepředu zůstali opravdu jen ti nejlepší

V úvodu unikla z pelotonu dvojice Ondřej Pávek (Sparta Praha) a slovenský jezdec Martin Mahďar z Dukly Trenčín a před ostatními dokázali kroužit celé čtyři dlouhé okruhy a vypracovali si až šestiminutový náskok. Po zlikvidování úniku zaúřadovat hlavně Roman Kreuziger (Astana), který doslova pekelným tempem v jediném tvrdším kopci dokonale roztrhal hlavní pole, takže vepředu zůstali opravdu jen ti nejlepší.

 

Až v předposledním kole se zrodil rozhodující únik. Všem uniklo kvarteto Kadlec, Vojtěch Hačecký (oba Dukla Praha), Raboň a Jiří Polnický a podařilo se jim získat náskok necelé dvě minuty. Tempu však nestačil Vojtěcjh Hačecký, a tak vepředu zbylo trio pozdějších medailistů. V závěru se však taktizovalo a moc nechybělo, aby je peloton nakonec pohltil, takže cílem projelo jen s minimálním náskokem před bleskově se přibližujícím se pelotonem. Ve spurtu uplatnil Kadlec svou dráhovou rychlost a v sedmatřiceti letech vybojoval k nespočtu dráhových i svůj první silniční titul.

Kreuziger spokojen nebyl

Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger obsadil šesté místo a příliš spokojen nebyl. "Jsem trochu zklamaný, že jsem neskončil na pódiu, ale jinak mám ze závodu dobrý pocit. Byl jsem aktivní, tahal jsem a myslím, že jsme s dalšíma klukama z týmů ProTour udělali dobrý závod. Dohodli jsme se na nějaké spolupráci se závodníky Quick Stepu i se Saganem. Po sto kilometrech bylo vidět, že někteří další závodníci začínají vadnout a zhruba osmdesát kilometrů před cílem jsme za to vzali. Točili jsme se, aby se unavilo co nejvíc lidí. Jeli jsme takhle dva okruhy, a zůstalo nás tam asi jen třicet. Z toho už se líp závodilo,“ popsal Roman Kreuziger na svých webových stránkách.

 

V závodě jezdců do 23 let dvě medaile vybojovali cyklokrosaři

Další dvě medaile na silničním šampionátu vybojovali cyklokrosaři v závodu jezdců do 23 let. Zlato vybojoval Karel Hník z týmu Sunweb-Revor Cycling Team, stříbro získal Michal Boroš z celku ČEZ Cyklo team Tábor a teprve třetí skončil silniční specialista Petr Vakoč z francouzského celku CC Etupes.

 

Z velice silného kvarteta slovenských bratrských dvojic Saganů a Velitsů slavil zlato Peter Sagan. Zvítězil ve spurtu hlavního pole, další medaile vybojovala dvojice závodníků Dukly Trenčín Patrik Tybor a Roman Broniš.

 

Výsledky:

 

Elite (190 km):

1. Kadlec (Dukla Praha) 4:32:08, 2. Raboň (Omega-Pharma-Quick Step), 3. J. Polnický (Whirlpool-Author) oba stejný čas, 4. P. Sagan (SR/ Liquigas-Cannondale), 5. Hochmann (Dukla Praha), 6. Štybar (Omega-Pharma-Quick Step), 7. Kreuziger (Astana), 8. Hník (Sunweb-Revor Cycling Team), 9. P. Velits (SR/Omega-Pharma-Quick Step), 10. Boubal (VC Ratisbona Regensburg), 11. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor), 12. P. Vakoč (CC ETUPES), 13. Bucháček (Whirlpool - Author), 14. Bárta (NetApp), 15. Tybor (SR/Dukla Trenčín) všichni stejný čas.

 

Kategorie do 23 let:

1. Hník, 2. Boroš, 3. P. Vakoč.


Přiložené soubory

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě
8. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.
Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►