Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu

Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu

Datum vydání: 9. 11. 2022

V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.

 

Světový šampionát se koná od 9. do 13. listopadu a na BMX se kromě freestylu bude závodit i v disciplíně Flatland. Boje o světové tituly mají v Abú Dhabí také trialisté. Ve hře bude celkem 12 českých reprezentantů.
 

Největší hvězdou výpravy je Miculyčová.

„První cíl je finále, dál se uvidí. A bylo by skvělé, kdyby se mi povedlo vybojovat místo pro olympiádu. To je můj velký sen,“ řekla.

„Jedná se o první možnost, kdy se dá olympiádu kvalifikovat,“ uvedl reprezentační trenér Erik Figar.

„Jisté místo mají první dva, ale dá se předpokládat, že třeba i závodníci do první pětky to nakonec vybojují taky. Ale musí se čekat na konečný ranking, který se uzavírá až v roce 2024,“ prozradil.

„Nejblíže k tomu má momentálně Iveta. Do první pětky bych na ni sázel a klidně může pomýšlet i na stupně vítězů. Ale díky tomu, že je teď freestyle olympijská disciplína, tak do toho jde čím dál víc lidí. Přidávají se další holky, které nikdo neznal. A klidně někdo takový může vyletět i na šampionátu,“ řekl Figar.

V kategorii mužů má podle něj nevětší předpoklady na solidní výsledek Tomáš Beran.

„V srpnu byl čtvrtý na Evropě, ale na mistrovství světa tam přibudou ještě nějací další dobří závodníci z USA nebo Austrálie. Na finále Tomáš určitě má,“ dodal trenér reprezentace.


Mezi trialisty brali vloni na MS medaile v kategorii juniorů na 26palcových kolech Tomáš Vepřek (2.) a Vojtěch Kalaš (3.).

„Vojta mezi juniory ještě zůstává a určitě by mohl znovu medaili udělat. Tomáš už postoupil do elitní mužské kategorie a bude hlavně sbírat zkušenosti, protože ten skok je obrovský,“ řekl trenér reprezentace David Kalaš.

Finálové ambice by podle něj měl mít i další junior René Vymětal na malém dvacetipalcovém kole. A v mužské elitní kategorii Václav Kolář.

„Vašek se na mistrovství světa poctivě chystá celý rok, ale ta světová šestka je šíleně našlapaná a dostat se mezi ně je fakt těžké,“ přiznal Kalaš.

„Mezi ženami by Eliška Hříbková klidně mohla skočit na bednu. Na posledním svěťáku byla pátá s minimálním odstupem na třetí a když jí to sedne, může mít medaili.“

Trenér se upíná už ke středeční soutěži národů, která boje trialistů odstartují.

„Historicky poprvé máme na mistrovství světa obsazeny všechny kategorie a když se všechno potká se štěstím, můžeme v tomhle závodě bojovat o medaili,“ dodal Kalaš.

Nominace:
 

FREESTYLE BMX, muži: Tomáš Beran, Jan Broža (oba disciplína Park), Martin Dražil (Flatland). Ženy: Iveta Miculyčová, Kateřina Jalůvková (obě Park).
 

TRIAL – muži: Václav Kolář, Robert Gebr (oba ME 20), Tomáš Vepřek (ME 26). Junioři: Vojtěch Kalaš (JM 26), David Vlasák, René Vymětal (oba JM 20). Ženy: Eliška Hříbková.

 

Foto: Jan Brychta (I.Miculyčová+T. Baran - BMX, V. Kalaš - Trial), zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►