Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu

Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu

Datum vydání: 9. 11. 2022

V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.

 

Světový šampionát se koná od 9. do 13. listopadu a na BMX se kromě freestylu bude závodit i v disciplíně Flatland. Boje o světové tituly mají v Abú Dhabí také trialisté. Ve hře bude celkem 12 českých reprezentantů.
 

Největší hvězdou výpravy je Miculyčová.

„První cíl je finále, dál se uvidí. A bylo by skvělé, kdyby se mi povedlo vybojovat místo pro olympiádu. To je můj velký sen,“ řekla.

„Jedná se o první možnost, kdy se dá olympiádu kvalifikovat,“ uvedl reprezentační trenér Erik Figar.

„Jisté místo mají první dva, ale dá se předpokládat, že třeba i závodníci do první pětky to nakonec vybojují taky. Ale musí se čekat na konečný ranking, který se uzavírá až v roce 2024,“ prozradil.

„Nejblíže k tomu má momentálně Iveta. Do první pětky bych na ni sázel a klidně může pomýšlet i na stupně vítězů. Ale díky tomu, že je teď freestyle olympijská disciplína, tak do toho jde čím dál víc lidí. Přidávají se další holky, které nikdo neznal. A klidně někdo takový může vyletět i na šampionátu,“ řekl Figar.

V kategorii mužů má podle něj nevětší předpoklady na solidní výsledek Tomáš Beran.

„V srpnu byl čtvrtý na Evropě, ale na mistrovství světa tam přibudou ještě nějací další dobří závodníci z USA nebo Austrálie. Na finále Tomáš určitě má,“ dodal trenér reprezentace.


Mezi trialisty brali vloni na MS medaile v kategorii juniorů na 26palcových kolech Tomáš Vepřek (2.) a Vojtěch Kalaš (3.).

„Vojta mezi juniory ještě zůstává a určitě by mohl znovu medaili udělat. Tomáš už postoupil do elitní mužské kategorie a bude hlavně sbírat zkušenosti, protože ten skok je obrovský,“ řekl trenér reprezentace David Kalaš.

Finálové ambice by podle něj měl mít i další junior René Vymětal na malém dvacetipalcovém kole. A v mužské elitní kategorii Václav Kolář.

„Vašek se na mistrovství světa poctivě chystá celý rok, ale ta světová šestka je šíleně našlapaná a dostat se mezi ně je fakt těžké,“ přiznal Kalaš.

„Mezi ženami by Eliška Hříbková klidně mohla skočit na bednu. Na posledním svěťáku byla pátá s minimálním odstupem na třetí a když jí to sedne, může mít medaili.“

Trenér se upíná už ke středeční soutěži národů, která boje trialistů odstartují.

„Historicky poprvé máme na mistrovství světa obsazeny všechny kategorie a když se všechno potká se štěstím, můžeme v tomhle závodě bojovat o medaili,“ dodal Kalaš.

Nominace:
 

FREESTYLE BMX, muži: Tomáš Beran, Jan Broža (oba disciplína Park), Martin Dražil (Flatland). Ženy: Iveta Miculyčová, Kateřina Jalůvková (obě Park).
 

TRIAL – muži: Václav Kolář, Robert Gebr (oba ME 20), Tomáš Vepřek (ME 26). Junioři: Vojtěch Kalaš (JM 26), David Vlasák, René Vymětal (oba JM 20). Ženy: Eliška Hříbková.

 

Foto: Jan Brychta (I.Miculyčová+T. Baran - BMX, V. Kalaš - Trial), zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Na MS do Hoogerheide 21 českých cyklokrosařů
31. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Celkem 21 českých reprezentantů bude startovat na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, které se koná od pátku do neděle.
Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023
30. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Největší český výrobce elektrické energie Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023.
Úrazy na ledu: kdy je lepší navštívit dřív fyzioterapeuta než chirurga
30. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
V ordinacích fyzioterapeutů s mrazem přibývá vyvrtnutých kotníků, natržených vazů a šlach, naraženin ramen i zlomenin zápěstí. Bez včasné rehabilitace a se znehybněním sádrou se rekonvalescence povleče týdny i měsíce a hrozí trvalé následky.
Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj
27. 1. 2023 | Kategorie: MTB
Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.
Která kola značky FESTKA měla v roce 2022 největší ohlas na sociálních sítích?
22. 1. 2023 | Kategorie: silniční
Firma Festka, která vyrábí v Praze špičková karbonová silniční kola, představila již potřetí mezi Vánoci a Novým rokem přehled příspěvků, které se na sociálních sítích setkaly s největším ohlasem.
Nutrend Specialized Racing: Zatloukal stříbrný třiadvacítkář na republikovém MČR v cyklokrosu!
17. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Naděje české bikové reprezentace a člen týmu Nutrend Specialized Racing, dvacetiletý Jan Zatloukal vybojoval stříbrnou medaili v kategorii jezdců do 23 let na republikovém šampionátu v cyklokrosu v Mladé Boleslavi.
Psychologie ve sportu a mentální trénink tématem dalšího dílu Cycling University!
17. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací program Českého svazu cyklistiky, Cycling University bude pokračovat dalším dílem v úterý 7. února 2023 od 10:00 hodin v Konferenčním sále České unie sportu v Praze na Strahově.
Pozvánka na ČEZ Kolem Lipna
13. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní

Zveme vás na závod ČEZ Kolem Lipna, který patří k hlavnímu programu mnohem rozsáhlejšího sportovního festivalu ČEZ Lipno Sport Festival.

ATT Investments vstupuje do roku 2023 se sedmi posilami, které významně navyšují kvalitu týmu
11. 1. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments oficiálně představil v prostorách Mercedes-Benz Praha sestavu týmu pro sezónu 2023.
Fotogalerie: Rozloučení s Františkem Jursou
6. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Poslední rozloučení s vynikajícím cyklistou, olympionikem a trenérem panem Františkem Jursou. Fotogalerii pro vás připravil Vlastimil Homola.
Trail Hunter: 10 nejzajímavějších kol, ze kterých bych si teď vybral
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na nové video Trail Huntera.
Novoroční jízda 2023 brněnských cyklistů
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Téměř 250 cyklistů z Brna a okolí se zůčastnilo na Náměstí Svobody v Brně tradiční Novoroční jízdy.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►