Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu

Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu

Datum vydání: 09.11.2022

V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.

 

Světový šampionát se koná od 9. do 13. listopadu a na BMX se kromě freestylu bude závodit i v disciplíně Flatland. Boje o světové tituly mají v Abú Dhabí také trialisté. Ve hře bude celkem 12 českých reprezentantů.
 

Největší hvězdou výpravy je Miculyčová.

„První cíl je finále, dál se uvidí. A bylo by skvělé, kdyby se mi povedlo vybojovat místo pro olympiádu. To je můj velký sen,“ řekla.

„Jedná se o první možnost, kdy se dá olympiádu kvalifikovat,“ uvedl reprezentační trenér Erik Figar.

„Jisté místo mají první dva, ale dá se předpokládat, že třeba i závodníci do první pětky to nakonec vybojují taky. Ale musí se čekat na konečný ranking, který se uzavírá až v roce 2024,“ prozradil.

„Nejblíže k tomu má momentálně Iveta. Do první pětky bych na ni sázel a klidně může pomýšlet i na stupně vítězů. Ale díky tomu, že je teď freestyle olympijská disciplína, tak do toho jde čím dál víc lidí. Přidávají se další holky, které nikdo neznal. A klidně někdo takový může vyletět i na šampionátu,“ řekl Figar.

V kategorii mužů má podle něj nevětší předpoklady na solidní výsledek Tomáš Beran.

„V srpnu byl čtvrtý na Evropě, ale na mistrovství světa tam přibudou ještě nějací další dobří závodníci z USA nebo Austrálie. Na finále Tomáš určitě má,“ dodal trenér reprezentace.


Mezi trialisty brali vloni na MS medaile v kategorii juniorů na 26palcových kolech Tomáš Vepřek (2.) a Vojtěch Kalaš (3.).

„Vojta mezi juniory ještě zůstává a určitě by mohl znovu medaili udělat. Tomáš už postoupil do elitní mužské kategorie a bude hlavně sbírat zkušenosti, protože ten skok je obrovský,“ řekl trenér reprezentace David Kalaš.

Finálové ambice by podle něj měl mít i další junior René Vymětal na malém dvacetipalcovém kole. A v mužské elitní kategorii Václav Kolář.

„Vašek se na mistrovství světa poctivě chystá celý rok, ale ta světová šestka je šíleně našlapaná a dostat se mezi ně je fakt těžké,“ přiznal Kalaš.

„Mezi ženami by Eliška Hříbková klidně mohla skočit na bednu. Na posledním svěťáku byla pátá s minimálním odstupem na třetí a když jí to sedne, může mít medaili.“

Trenér se upíná už ke středeční soutěži národů, která boje trialistů odstartují.

„Historicky poprvé máme na mistrovství světa obsazeny všechny kategorie a když se všechno potká se štěstím, můžeme v tomhle závodě bojovat o medaili,“ dodal Kalaš.

Nominace:
 

FREESTYLE BMX, muži: Tomáš Beran, Jan Broža (oba disciplína Park), Martin Dražil (Flatland). Ženy: Iveta Miculyčová, Kateřina Jalůvková (obě Park).
 

TRIAL – muži: Václav Kolář, Robert Gebr (oba ME 20), Tomáš Vepřek (ME 26). Junioři: Vojtěch Kalaš (JM 26), David Vlasák, René Vymětal (oba JM 20). Ženy: Eliška Hříbková.

 

Foto: Jan Brychta (I.Miculyčová+T. Baran - BMX, V. Kalaš - Trial), zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (12. 2. -18. 2. 2024)
12.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Nový týden přináší opět novou várku slev! Prozkoumejte s námi čerstvé výhody a jedinečné příležitosti. Bez ohledu na Vaše přání vám naše výběry pomohou najít skvělé produkty a ušetřit peníze.
» více novinek a videí