Miculyčová bude v Polsku obhajovat evropské zlato

Miculyčová bude v Polsku obhajovat evropské zlato

Datum vydání: 13. 6. 2023

Ivetu Miculyčovou čeká v Krakově ve dnech 21. – 22. června obhajoba titulu mistryně Evropy v disciplíně Freestyle BMX. V Polsku bude jednou z největších adeptek na medaili z českých cyklistů. Vedle disciplíny Freestyle BMX se v Krakově koná také mistrovství Evropy pro elitní kategorie MTB XCO.

„Do Polska pojedeme s těmi nejlepšími jezdci. Iveta bude velkou favoritkou, v mužích máme Tomáše Berana, který by se měl taky poprat o pódium. Vloni mu to na Evropě uteklo o jedno místo. Celý tým bude mít velké ambice,“ uvedl reprezentační trenér Freestyle BMX Erik Figar. V nominaci jsou celkem čtyři čeští zástupci této disciplíny.

Mistrovství Evropy elitních kategorií se koná v rámci multisportovních Evropských her, takže se bude bojovat o tituly v řadě nejrůznějších sportů. Z cyklistických disciplín to bude ještě cross country horských kol v čele s největší českou hvězdou Ondřejem Cinkem.
 

 

V nominaci je spolu s ním celkem šest českých reprezentantů.

„Snažíme se dát příležitost celé širší reprezentační špičce, aby všichni jezdci zůstali v kontaktu s těmi nejlepšími evropskými závodníky. Největším adeptem na co nejlepší umístění by měl být Ondra Cink. Pokud bude zdravý, je schopen atakovat první pětku, Jitka Čábelická má v ženské kategorii formu na to, aby se umístila v top 15. A rozhodně bych neodepisoval ani našeho veterána Honzu Škarnitzla. Pokud mu všechno sedne, i on je schopen zajet do první patnáctky,“ řekl reprezentační trenér Viktor Zapletal. 

Bikeři pojedou o tituly 25. 6., reprezentanti ve Freestyle BMX se představí v akci 21. – 22. 6.

 

Nominace 

Freestyle BMX, muži: Tomáš Beran, Martin Habada, ženy: Ivety Miculyčová, Kateřina Jalůvková.

 

Cross country – muži: Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Jan Vastl, Lukáš Kobes, ženy: Jitka Čábelická, Jana Czeczinkarová.

 

Foto: Jan Brychta/Jaroslav Svoboda, TZ: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►