Michal Schuran se stal celkovým vítězem Tour of Bulgaria

Michal Schuran se stal celkovým vítězem Tour of Bulgaria

Datum vydání: 1. 9. 2023

Na 70. ročník Okolo Bulharska, závodu kategorie 2.2 UCI, odjel tým ATT Investments v silné sestavě, která mohla mít ty nejvyšší ambice.

Aktivním pojetím závodění, skvělými výkony jak po fyzické, tak taktické stránce a snad i dokonalým týmovým pojetím takové ambice také naplnili. Michal Schuran celý etapový závod vyhrál a ke žlutému dresu přidal i puntíkatý pro nejlepšího vrchaře. Jeden den v dresu lídra závodu strávil i Tomáš Jakoubek a k těmto hlavním úspěchům přidali jezdci ATT Investments ještě tři pódiová umístění v jednotlivých etapách. Celkem jim závod vynesl 71 UCI bodů, čímž jen potvrdili, že patří do absolutní světové špičky na úrovni kontinentálních týmů 

Do závodu odstartovalo 11 kontinentálních týmů a deset národních a klubových celků. Největšími konkurenty pro pardubický tým se jevily rozvojové týmy prvodivizních Astana a EF Education a polský Voster ATS. A to se také v průběhu závodu potvrdilo.

ATT Investments nastoupil v sestavě Jakub Otruba, Tomáš Jakoubek, Daniel Turek, Jiří Petruš, Matúš Štoček a Michal Schuran.

V úvodním kilometrovém prologu v centru Sofie, který sloužil hlavně k rozdání jednotlivých dresů, se z ATT umístil nejlépe Tomáš Jakoubek na 10. místě. Další den následovaly dvě půletapy. V té první, zvlněné přes tři vrchařské prémie se z 50členné první skupiny prosadil na 6. místo Matúš Štoček. 

Druhá, přes dva dlouhé kopce, přičemž ten druhý byl 21 km dlouhý, přinesla jednu ze dvou rozhodujících akcí celého závodu. Jezdci ATT Investments se postarali o to, že do cíle dorazila jako první pouze 14členná skupina, v níž jich bylo pět! Tahle aktivita vynesla do čela průběžné klasifikace Tomáše Jakoubka, který ve spurtu jen těsně podlehl Italu Gazzolimu z Astany!

Hned další etapa však dominanci cyklistů českého týmu ještě zvýraznila. V nejtěžším, 13 km dlouhém kopci, odjel z vedoucí 15členné skupiny Michal Schuran, k němuž se dokázal připojit pouze Polák Grabis z Voster ATS. Spravedlivě se podělili o zisky. Grabis dostal etapu, Michal získal žlutý dres!

V dalších dvou jen mírně zvlněných etapách se vítězové rekrutovali z hromadné koncovky 95, resp. 80 jezdců. V jednotlivých soutěžích žádné zásadní změny nepřinesly.

Změny mohla přinést ještě poslední etapa, v níž se v první části jelo přes dva náročnější kopce. Na čele hlavní skupiny se od počátku usadila kompletní šestice ATT Investments, v průběhu závodu především trojice Otruba, Turek a Petruš pokryla všechny pokusy o únik, v čemž vynikali především jezdci Astany. O etapu se tedy nakonec utkalo 54 lidí a Matúš Štoček byl 3. nejlepší z nich. 

Lepší než on byli na pásce Ital Michele Gazzoli z Astany, který se skvěle předvedl na nedávném Arctic Race of Norway (2.Pro), kde vyhrál i jednu z etap, a Švýcar Félix Stehli z EF Education-NIPPO a díky bonifikačním sekundám oba odsunuli Tomáše Jakoubka na konečné 4. místo.
 

Michala Schurana v pozici lídra závodu tímto počinem ale ohrozit nemohli! A jelikož Michal vyhrál v průběhu závodu obě nejtěžší vrchařské prémie 1. kategorie, stal se i nejlepším vrchařem závodu.

V týmech obsadilo ATT 2. místo za polským Vosterem s odstupem pouhých 7 sekund. Třetí EF Education-NIPPO ztrácel už přes 3 minuty a Astana téměř 5,5 minuty.

„Je to zatím největší úspěch mé cyklistické kariéry. V závěru května při Fléche du Sud mě soupeř poslal do dopravní značky, kterou jsem trefil stehnem a byl z toho nakonec měsíc bez kola a období složité i psychicky. Když jsem začal s pravidelným tréninkem, cítil jsem, jak se každým týdnem zlepšuju a tenhle proces vyústil až k dnešnímu úspěchu. Možná mi ten měsíc odpočinku paradoxně pomohl,“ řekl ke svému vítězství Michal Schuran, který ve svých 27 letech působí v týmu druhým rokem.

Zdroj a foto: TZ ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►