Metrostav handy cyklo maraton odstartoval jedenáctý ročník

Metrostav handy cyklo maraton odstartoval jedenáctý ročník

Datum vydání: 28. 7. 2023

25. srpna odstartoval od Löwitova mlýna v Praze již 11. ročník Metrostav handy cyklo maratonu.

Pětidenní cyklistickou akci pořádá největší česká stavební firma společně se spolkem Cesta za snem. Trasa letošního ročníku vede přes všechny kraje České republiky. Pro týmy jsou na trase připraveny tematické průjezdní body, které musí ve správném pořadí projet. Délka trasy čítá 2 222 kilometrů a účastníci ji musí zvládnout v limitu 111 hodin.

Jedinečná cyklistická štafeta Metrostav handy cyklo maraton letos odstartovala svůj jedenáctý ročník. Závod je otevřen všem bez rozdílů a hlavním cílem je pomocí sportu a cyklistiky dokázat, že všichni mohou budovat jeden tým, jednu společnost.  Zajímavostí závodu je, že v každém týmu je alespoň jedna osoba s handicapem. Může jít o vozíčkáře, člověka s amputací či jiným tělesným omezením. Jednotlivé týmy společně zdolávají ve dne i v noci obrovskou výzvu. 

„Skupina Metrostav podporuje aktivní životní styl a integraci znevýhodněných a handicapovaných občanů. Dlouholetá podpora Metrostav handy cyklo maratonu je toho důkazem a zároveň tímto partnerstvím vyjadřujeme naše hodnoty a principy vyplývající z etického kodexu,“ říká prezident Skupiny Metrostav František Kočí a dodává:

„Unikátnost projektu dokládá, že Metrostav handy cyklo maraton v loňském roce získal nejvyšší ocenění od Evropské komise za nejlepší sportovní integrační projekt z celé Evropské unie.“

Tématem aktuálního Metrostav handy cyklo maratonu jsou významné osobnosti z české historie a jejich propojení s místy, kterými budou cyklisté v rámci celé trasy projíždět. Skupinu Metrostav zastupují celkem čtyři týmy sestavené převážně z řad zaměstnanců a jejich rodin či přátel. Diváci mohou podpořit jezdce během celé trasy nebo v cíli, který se uskuteční v sobotu 29. července na ostrově Štvanice v Praze. Na místě je zajištěn program pro děti a dospělé.

Metrostav a.s. se za více než 51 let své činnosti vypracoval ve finančně silnou a stabilní univerzální stavební společnost se schopností získávat a řídit velké a složité projekty na domácím trhu i v dalších zemích světa. Mezi jeho klíčové obory působnosti patří dopravní stavby, podzemní stavby, občanské stavby, stejně jako projekty pro průmysl a ekologické stavby, pro veřejné i soukromé investory. 
 
Zdroj a foto: TZ Metrostav


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►