Merida přepracovala svou řadu kol One-Sixty a One-Forty

Merida přepracovala svou řadu kol One-Sixty a One-Forty

Datum vydání: 03.03.2024

Nové modely eOne-Sixty CF, eOne-Sixty Lite a eOne-Forty Lite mají nový design, který používá zadní tlumič umístěný horizontálně a u modelů One-Sixty odpružení flex-stay.Karbonový model CF má pevnou vnitřní baterii s kapacitou 600 Wh, zatímco modely Lite z lehké slitiny mají větší 750Wh jednotku, kterou lze vyndat. Všechny modely jsou poháněny elektromotorem Shimano EP-801 o výkonu 85 Nm a 600 W.Zdvih je u obou modelů eOne-Sixty stejný (174 mm vzadu s 27,5palcovým zadním kolem). Model eOne-Forty má stejný tvar jako jeho větší sourozenec, ale místo odpružení s pružnými vzpěrami má čep se sedlovou vzpěrou, který dává 143mm zdvih.

 
Karbonový model má zcela uzavřenou spodní rámovou trubku – a nevyjímatelnou baterii – zatímco baterie u slitinových verzí jsou vyjímatelné skrz výřez ve spodní rámové trubce ve tvaru písmene “U”.  Všechny modely mají vnitřně vedené kabely skrz porty na hlavovém složení, nazývané Wire Port.  Vnější hladké trubky karbonového rámu mají mřížky pro odvod tepla, které odstraňují přebytečné teplo z prostoru pro baterii, u rámu ze slitiny je tato funkce vynechána.  

Nechybí ani ochrana spodní části rámu, ochrana řetězu a vestavěný blatník hlavního čepu. Na mostě sedlové tyče jsou montážní otvory pro další, delší zadní blatník.


 
Teleskopická sedlovka s nastavitelným zdvihem 30-230 mm přispívají k této univerzálnosti. V porovnání s modelem One-Sixty jsou údaje ebikové verze o něco kratší a hlavové úhly strmější pro jakoukoli srovnatelnou velikost, což je odůvodněno vyšší hmotností kola zvyšující stabilitu, která neguje potřebu delší geometrie.


 
Všechny modely jsou kompatibilní s externím 360Wh prodlužovačem dojezdu, který je umístěn na speciálních úchytech v předním trojúhelníku kola.
Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Merida


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí