Merida Silex 2024

Merida Silex 2024

Datum vydání: 19. 10. 2023

Když Merida v roce 2018 poprvé představila SILEX, lidé si nebyli jisti, co si mají o tomto poněkud neobvykle vypadajícím kole myslet. Když však přehodili nohu přes rám a vyjeli na projížďku, byli ohromeni stabilitou, pohodlím a ovladatelností, kterou SILEX poskytuje.

 

Od té doby si kolo našlo své příznivce prakticky všude – jako specializovaný společník pro bikepacking a dobrodružství na kole, jako tréninkové kolo pro jízdu v drsných podmínkách i pro každodenní dojíždění – SILEX využívají v podstatě ke všemu.

 

Nový SILEX si zachovává veškerou tuto všestrannost, ale větší průchodnost plášťů až 700x45 mm ještě více zlepšuje pohodlí a trailové schopnosti. Aktualizovaná geometrie se vyznačuje zvětšeným dosahem (reach) a uvolněným hlavovým úhlem pro lepší stabilitu, zejména při zatížení jízdního kola výbavou a v drsnějším terénu.
 

 

Kratší, sportovněji vyhlížející hlavová trubka ve spojení s delší vidlicí zachovává tolik oblíbenou pohodlnou a jistotu vzbuzující jízdní pozici původního kola.

 

Kromě těchto změn dostala jak cenově dostupná kola s hliníkovým rámem, tak i výkonné karbonové varianty nové vedení kabelů WIRE PORT, které zajišťuje elegantní vzhled a zároveň zabraňuje odírání a drnčení kabelů. Všechna kola mohou být poháněna 1x nebo 2x pohonem, mohou být vybavena blatníky a na hliníkové rámy lze umístit také nosiče brašen.
 

 

Zvětšil se i průměr brzdového rotoru na 180 mm vpředu i vzadu pro lepší kontrolu při plném zatížení a u karbonových modelů podpořili rychlejší chlazení brzd technologií DISC COOLER.

 

S tím, jak SCULTURA ENDURANCE GR přebírá závodní schopnosti na šotolině, je SILEX díky svému zaměření na terén a dobrodružství připraven na epická dobrodružství více než kdy dříve, přičemž si zachovává osvědčené prvky, jako je několik montážních bodů na vidlici a rámu (celkem šest), a přidává i nové, jako například vnitřní vedení kabelů pro přední náboje s dynamem.
 

 

Díky změnám i zachovaným prvkům je nový SILEX nejen připraven pokračovat v „objevování neznámých cest“, ale také vám dává „svobodu objevovat“ ještě dál.

 

Kromě lehkých modelů se zdvihem 100 mm zaměřených především na rychlost a závody, nově představujeme také modely s označením BIG.NINE TR. Ty mají odlišné některé klíčové prvky, jako je zdvih vidlice 120 mm, agresivnější pláště a teleskopická sedlovka pro jistější pozici na kole při sjezdu.  
 
Zdroj a foto: TZ Merida


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►