Merida Silex 2024

Merida Silex 2024

Datum vydání: 19.10.2023

Když Merida v roce 2018 poprvé představila SILEX, lidé si nebyli jisti, co si mají o tomto poněkud neobvykle vypadajícím kole myslet. Když však přehodili nohu přes rám a vyjeli na projížďku, byli ohromeni stabilitou, pohodlím a ovladatelností, kterou SILEX poskytuje.

 

Od té doby si kolo našlo své příznivce prakticky všude – jako specializovaný společník pro bikepacking a dobrodružství na kole, jako tréninkové kolo pro jízdu v drsných podmínkách i pro každodenní dojíždění – SILEX využívají v podstatě ke všemu.

 

Nový SILEX si zachovává veškerou tuto všestrannost, ale větší průchodnost plášťů až 700x45 mm ještě více zlepšuje pohodlí a trailové schopnosti. Aktualizovaná geometrie se vyznačuje zvětšeným dosahem (reach) a uvolněným hlavovým úhlem pro lepší stabilitu, zejména při zatížení jízdního kola výbavou a v drsnějším terénu.
 

 

Kratší, sportovněji vyhlížející hlavová trubka ve spojení s delší vidlicí zachovává tolik oblíbenou pohodlnou a jistotu vzbuzující jízdní pozici původního kola.

 

Kromě těchto změn dostala jak cenově dostupná kola s hliníkovým rámem, tak i výkonné karbonové varianty nové vedení kabelů WIRE PORT, které zajišťuje elegantní vzhled a zároveň zabraňuje odírání a drnčení kabelů. Všechna kola mohou být poháněna 1x nebo 2x pohonem, mohou být vybavena blatníky a na hliníkové rámy lze umístit také nosiče brašen.
 

 

Zvětšil se i průměr brzdového rotoru na 180 mm vpředu i vzadu pro lepší kontrolu při plném zatížení a u karbonových modelů podpořili rychlejší chlazení brzd technologií DISC COOLER.

 

S tím, jak SCULTURA ENDURANCE GR přebírá závodní schopnosti na šotolině, je SILEX díky svému zaměření na terén a dobrodružství připraven na epická dobrodružství více než kdy dříve, přičemž si zachovává osvědčené prvky, jako je několik montážních bodů na vidlici a rámu (celkem šest), a přidává i nové, jako například vnitřní vedení kabelů pro přední náboje s dynamem.
 

 

Díky změnám i zachovaným prvkům je nový SILEX nejen připraven pokračovat v „objevování neznámých cest“, ale také vám dává „svobodu objevovat“ ještě dál.

 

Kromě lehkých modelů se zdvihem 100 mm zaměřených především na rychlost a závody, nově představujeme také modely s označením BIG.NINE TR. Ty mají odlišné některé klíčové prvky, jako je zdvih vidlice 120 mm, agresivnější pláště a teleskopická sedlovka pro jistější pozici na kole při sjezdu.  
 
Zdroj a foto: TZ Merida


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí