Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce

Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce

Datum vydání: 23. 9. 2022

Dobré věci často vyžadují čas, proto jsme velmi rádi, že se můžeme konečně podělit o novinku v podobě dvojice horských kol, která určují standardy pro horká kola MERIDA – zcela nová dvojice kol ONE-SIXTY a ONE-FORTY.

Prošli jsme jedním z nejdelších vývojových a testovacích programů napříč všemi dosud uvedenými modely kol MERIDA. S radostí tak můžeme říct, že tyto dvě nová kola jsou nejpokročilejšími a nejvybavenějšími horskými koly, která jsme kdy vyrobili. Zároveň jsou obě kola navržena tak, aby pracovala v dokonalé harmonii s jezdcem a umožnila mu posunout limity výkonu ještě dál, než tomu bylo dosud.

ONE-SIXTY je celoodpružené kolo s vyšším zdvihem, určené pro nadšené enduro jezdce a závodníky nebo pro kohokoli, kdo potřebuje maximální výkon a spolehlivost v náročném terénu, se schopností zvládnout nejtěžší a nejdrsnější sjezdy a stoupání. Model ONE-FORTY je vyladěn pro současné trailové jezdce, kteří si poradí se všemi nástrahami trati a je potřeba vyvážit obratnost v terénu se schopností svižně stoupat do kopce. 

V současné době je výjimkou, když dostanete víc, než jste čekali, naštěstí se to ale týká obou modelů, které mají vyšší zdvih odpružení než dříve. U ONE-SIXTY je to 170 mm zdvihu vepředu a 161 mm vzadu v případě osazení dvojce 29“ kol, nebo 170 mm vzadu v případě „mullet“ osazení se zadním 27,5“ kolem.

Model ONE-FORTY je osazen 29“ koly a nabídne vepředu zdvih 150 mm a vzadu zdvih 143 mm, který má na starosti nová kinematika odpružení „Flexstay-Adjustable-Size-Tuned“ (FAST), která je opravdu rychlá.

V části odpružení je použit upravený bezdúdržbový systém P-FLEX, který je použit u cross-country kol řady NINETY-SIX, kolo je přizpůsobitelné tak, aby fungovalo s 29" i 27,5" zadními koly, aniž by se měnila geometrie. Velikostně je vyladěné tak, aby poskytovalo větší progres odpružení s nárůstem velikosti (delší reach), což znamená lepší stabilitu u větších nebo drsnějších jezdců a zároveň umožňuje lehčím jezdcům využít plný zdvih odpružení.
 

Ačkoli jsou obě kola určena různým jezdcům, obě přinášejí obrovské množství inovací díky zcela nové konstrukci platformy pro odpružení, tu využívají jak karbonové rámy (CF), tak hliníkové varianty LITE. Bez ohledu na výběr platformy obě dvě sdílejí geometrii, design a naprostou většinu vlastností.

Vyřešili jsme také kompromisy, které musí moderní jezdci dělat při výběru velikosti, která vyhovuje jejich fyzickým charakteristikám a zároveň i požadovaným jízdním vlastnostem. Ať už chcete kolo s dlouhým rozvorem vysokou stabilitou, nebo chcete mít obratné a mrštné kolo, budete si moci vybrat ideální kolo bez kompromisů. A to díky našemu systému AGILOMETER, který pracuje s krátkým stackem, celkovou výškou kola a plynule nastavitelnou (30–230 mm) teleskopickou sedlovkou MERIDA TEAM TR.

Radikální změny se dočkala také geometrie kola a nabízí mnohem širší škálu odstupňování v pěti velikostech u každého z modelů – od malého XS až po opravdu dlouhý XL model. K tomu si ještě přidejme velmi strmý úhel sedlové trubky pro lepší stoupání a více předkopnutou vidlici pro stabilitu na nerovných trailech.

A aby toho nebylo málo, je tu celá řada dalších prvků, které posouvají všestrannost a spolehlivost o stupeň výš; možnost uložení nejen nářadí do integrované schránky v rámu nebo snadná údržba celého kola a mnoho dalších detailů, které by vydaly na samostatný list papíru. Mají tyto funkce i jiná kola na trhu? Samozřejmě, ale žádné z nich je nemá všechny dohromady.

Náš nový systém výběru velikosti podle jízdního stylu, progresivní geometrie a použitá kinematika odpružení přinášejí skvělý výkon, který je doplněný perfektně „padnoucím“ kolem s pokročilými funkcemi. Vy se tak můžete soustředit pouze na cestu před vámi, aniž byste museli dělat kompromisy.

Vybrané modely ONE-SIXTY a ONE-FORTY budou na českém trhu dostupné na přelomu roku 2022/2023, kompletní řada pak bude na trhu v průběhu roku 2023.

Podrobné informace o nových modelech najdete na webových stránkách merida-bike.cz.
 
Zdroj a foto: TZ Merida


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
Polar představuje novou řadu multisportovních hodinek Vantage V3 s průlomovou biosenzorickou technologií
20. 10. 2023 | Kategorie: ostatní
Finský výrobce sportovních hodinek neboli sporttesterů Polar s více než 50letou historií uvádí na trh nové prémiové hodinky Polar Vantage V3. Tato novinka s sebou přináší revoluční biosenzorickou technologii Polar Elixir™, zahrnující nový optický snímač tepové frekvence, senzor EKG, oxymetr i měření tělesné teploty.
Merida Silex 2024
19. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Když Merida v roce 2018 poprvé představila SILEX, lidé si nebyli jisti, co si mají o tomto poněkud neobvykle vypadajícím kole myslet. Když však přehodili nohu přes rám a vyjeli na projížďku, byli ohromeni stabilitou, pohodlím a ovladatelností, kterou SILEX poskytuje.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►