Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce

Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce

Datum vydání: 23. 9. 2022

Dobré věci často vyžadují čas, proto jsme velmi rádi, že se můžeme konečně podělit o novinku v podobě dvojice horských kol, která určují standardy pro horká kola MERIDA – zcela nová dvojice kol ONE-SIXTY a ONE-FORTY.

Prošli jsme jedním z nejdelších vývojových a testovacích programů napříč všemi dosud uvedenými modely kol MERIDA. S radostí tak můžeme říct, že tyto dvě nová kola jsou nejpokročilejšími a nejvybavenějšími horskými koly, která jsme kdy vyrobili. Zároveň jsou obě kola navržena tak, aby pracovala v dokonalé harmonii s jezdcem a umožnila mu posunout limity výkonu ještě dál, než tomu bylo dosud.

ONE-SIXTY je celoodpružené kolo s vyšším zdvihem, určené pro nadšené enduro jezdce a závodníky nebo pro kohokoli, kdo potřebuje maximální výkon a spolehlivost v náročném terénu, se schopností zvládnout nejtěžší a nejdrsnější sjezdy a stoupání. Model ONE-FORTY je vyladěn pro současné trailové jezdce, kteří si poradí se všemi nástrahami trati a je potřeba vyvážit obratnost v terénu se schopností svižně stoupat do kopce. 

V současné době je výjimkou, když dostanete víc, než jste čekali, naštěstí se to ale týká obou modelů, které mají vyšší zdvih odpružení než dříve. U ONE-SIXTY je to 170 mm zdvihu vepředu a 161 mm vzadu v případě osazení dvojce 29“ kol, nebo 170 mm vzadu v případě „mullet“ osazení se zadním 27,5“ kolem.

Model ONE-FORTY je osazen 29“ koly a nabídne vepředu zdvih 150 mm a vzadu zdvih 143 mm, který má na starosti nová kinematika odpružení „Flexstay-Adjustable-Size-Tuned“ (FAST), která je opravdu rychlá.

V části odpružení je použit upravený bezdúdržbový systém P-FLEX, který je použit u cross-country kol řady NINETY-SIX, kolo je přizpůsobitelné tak, aby fungovalo s 29" i 27,5" zadními koly, aniž by se měnila geometrie. Velikostně je vyladěné tak, aby poskytovalo větší progres odpružení s nárůstem velikosti (delší reach), což znamená lepší stabilitu u větších nebo drsnějších jezdců a zároveň umožňuje lehčím jezdcům využít plný zdvih odpružení.
 

Ačkoli jsou obě kola určena různým jezdcům, obě přinášejí obrovské množství inovací díky zcela nové konstrukci platformy pro odpružení, tu využívají jak karbonové rámy (CF), tak hliníkové varianty LITE. Bez ohledu na výběr platformy obě dvě sdílejí geometrii, design a naprostou většinu vlastností.

Vyřešili jsme také kompromisy, které musí moderní jezdci dělat při výběru velikosti, která vyhovuje jejich fyzickým charakteristikám a zároveň i požadovaným jízdním vlastnostem. Ať už chcete kolo s dlouhým rozvorem vysokou stabilitou, nebo chcete mít obratné a mrštné kolo, budete si moci vybrat ideální kolo bez kompromisů. A to díky našemu systému AGILOMETER, který pracuje s krátkým stackem, celkovou výškou kola a plynule nastavitelnou (30–230 mm) teleskopickou sedlovkou MERIDA TEAM TR.

Radikální změny se dočkala také geometrie kola a nabízí mnohem širší škálu odstupňování v pěti velikostech u každého z modelů – od malého XS až po opravdu dlouhý XL model. K tomu si ještě přidejme velmi strmý úhel sedlové trubky pro lepší stoupání a více předkopnutou vidlici pro stabilitu na nerovných trailech.

A aby toho nebylo málo, je tu celá řada dalších prvků, které posouvají všestrannost a spolehlivost o stupeň výš; možnost uložení nejen nářadí do integrované schránky v rámu nebo snadná údržba celého kola a mnoho dalších detailů, které by vydaly na samostatný list papíru. Mají tyto funkce i jiná kola na trhu? Samozřejmě, ale žádné z nich je nemá všechny dohromady.

Náš nový systém výběru velikosti podle jízdního stylu, progresivní geometrie a použitá kinematika odpružení přinášejí skvělý výkon, který je doplněný perfektně „padnoucím“ kolem s pokročilými funkcemi. Vy se tak můžete soustředit pouze na cestu před vámi, aniž byste museli dělat kompromisy.

Vybrané modely ONE-SIXTY a ONE-FORTY budou na českém trhu dostupné na přelomu roku 2022/2023, kompletní řada pak bude na trhu v průběhu roku 2023.

Podrobné informace o nových modelech najdete na webových stránkách merida-bike.cz.
 
Zdroj a foto: TZ Merida


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►