Merida BikeRanch Team startuje rok 2023

Merida BikeRanch Team startuje rok 2023

Datum vydání: 14. 4. 2023

Už do své 26. sezóny letos vstupuje pražský BikeRa​nch Team.


Formace se po 4 sezónách na kolech Kross přesouvá na stroje Merida, která se propisuje i do názvu týmu, tedy Merida BikeRanch Team. A není to pro celek Michal Douši vstup do neznámých vod, vždyť na Meridě jsme tento tým mohli vídat už v sezónách 2008 a 2009.

“Jsem velmi rád, že jsme se po ukončení spolupráce s Kross velmi rychle dohodli s Meridou. Moc děkuji za vstřícný přístup Peterovi Ilavskému z Meridy, se kterým nás pojí obchodní, partnerské a troufám si říci, že i přátelské vztahy. Merida vždy byla a i je mojí oblíbenou značkou, která si udržuje top kvalitu kol už pár desítek let,” uvádí staronovou spolupráci Michal Douša.

Tuto dobu také samozřejmě pamatuje stále současná jednička týmu a stálice české maratonské špičky Michal Bubílek:

“Když se začala rýsovat možnost spolupráce s Meridou, tak jsem se hned nadchl. Na sezóny na Meridách vzpomínám moc rád, biky byly tenkrát na světové úrovni. Pro mě to bylo v mých 22 letech první topmodelové kolo na XTR v životě, do té doby jsem si šáhl maximálně na Xtéčko :-) Značka Merida si drží svoji pozici a stále patří k lídrům v oboru, takže pro nás jako závodníky skvělá volba,” říká.

Ten v sezóně 2022 zvládl udržet vysoký standard především v druhé polovině sezóny počínajíc ME na Malevilu, kde i s defektem bral v nabité konkurenci 28. místo. Následně si prožil svůj už skoro tradiční boj s Janem Jobánkem při Obr Drásalovi, kde v téměř osmihodinové bitvě za Džobrem zaostal o pouhých 9s. Připsal si ale vítězství na německém etapovém závodě Treibjagd im Dunkewald. Zapomenout nesmíme ani na druhé vítězství na legendární Rallye Sudety či druhé místo v celkovém hodnocení ČP XCM i Prima Cupu.

 

Po odchodu Jakuba Šimka mu v elitní části týmu zbyl jediný parťák a zároveň svěřenec Adam Lávička, který má před sebou další sezónu v kategorii U23:

“V letošním roce mám v plánu objet kompletní ČP v Maratonu. Ještě 2 sezóny sice patřím do kategorie U23, na tu se ale kromě MČR nebere ohled. MČR V Machově je tedy hlavní cíl první poloviny sezóny. Je ale důležité prosadit se i v ostatních závodech v kategorii Elite. Mám radost ze spolupráce se značkou Merida, je to TOP kolo, které nám v náročných závodech bude skvělou oporou,” plánuje Lávička.

Hlavní část programu týmu vyplní tradičně ČP XCM, tedy Prima Cup, jehož několik závodů je i součástí kalendáře UCI, o kvalitu by tedy neměla být nouze. Pomyslné první vrcholy čekají závodníky už zanedlouho- MČR v Machově a SP XCM v Novém Městě na Moravě.

“Letos vyšel mistrák už na konec dubna, takže to chtělo hodně intenzivní práce udělat už během zimy, aby forma byla co nejlepší hned na jaře. Mně i Adamovi vyšla soustředění v teple, kde jsme odtrénovali bez omezení a zdraví. Bohužel v ČR jaro moc nespolupracuje a chce to hodně úsilí udržet se v kondici a zdráv. Naštěstí už se sezóna rozbíhá, a to závodníkovi vždy pomůže, takže na Prima Cupu v Hradci konečně začne závodní kolotoč,” popisuje Michal Bubílek.

Dále se Michal i Adam vypraví zvládnout jednu z největších tuzemských výzev, etapák MTB Trilogy, který je letos v UCI kalendáři jako závod kategorie S1. Bubla zde má již řadu zkušeností, zato pro Adama půjde o premiéru:

“Po loňské zkušenosti ze zahraničního etapového závodu Ischgl Ironbike se chci letos vypravit na další etapový závod do Rakouska, po kterém bude následovat jediný domácí etapový závod na horském kole, Trilogy. Bude to výzva, etapy na Trilogy jsou známé svou náročností jak do kopce, tak především ze sjezdu. Broumovskou krajinu mám ale moc rád a na závod se těším,” doplňuje Adam.

První ostré porovnání s ostatními maratonci proběhne již tento víkend při Prima Cupu v Hradci Králové.

 

Mimo dvojici eliťáků oblékne dres teamu také hobby část: Michal Vlášek, Marek Slavíček, Vojtěch Dobšovič, Jiří Nentvich či František Kubala.
 


Kromě nových kol bude team používat sedla italského výrobce SMP a computery Bryton, to vše od Merida Bikes Czech. Jinak zůstává vše při starém- hlavními partnery jsou pražské prodejny kol a příslušenství BikeRanch a Stavební skupina Eurovia CS. Přilby, tretry, brýle a civilní oblečení dodává španělský Spiuk, pláště zase německé Schwalbe. Dresy už od začátku fungování týmu, tedy již 25 let, dodává Sýkora Sportswear. Několikátou sezonu je BikeRanch Team také spojený s výrobcem zapletených kol Kastar.

Tým ale není jen o dospělých závodnících, už řadu let také funguje juniorská sekce, která čítá více než 30 dětí a 5 kvalifikovaných trenérů. Na děti opět čeká plno akcí včetně týdenního letního soustředění. Co se týče závodů, junioři se zúčastnili úvodních kol Pražského MTB poháru i Českého poháru XCO.

“Junioři nám dorůstají, letos měli poprvé opravdovou zimní přípravu. Bohužel nám to trochu narušují přijímačky na střední školy, jsou to silné ročníky a nemají nic jistého, takže logicky volný čas dělí na přípravu na ně a sport. První závod Pražského poháru přesně ukázal, že kdo v zimě poctivě pracoval, předvedl kvalitní výkon a byl u něj vidět posun. Zúčastnili jsme se i závodů v Kutné Hoře, což byla pro některé premiéra na ČP. I tam byla přes neregulérní podmínky vidět chuť do závodění a v podstatě nikdo, kdo měl start v plánu, závod nevynechal a celý absolvoval. Museli jsme je ale ujišťovat, že každá trať ČP takhle po dešti nevypadá,” směje se jeden z trenérů Vojtěch Dobšovič, který se po jednosezónní pauze zároveň opět stará i o provozní stránku týmu.

Děti nebudou samozřejmě chybět také na domácím BikeRanch Cupu o Pohár starosty MČ Praha 9, který tým kolem Michala Douši pořádá.

“Letos to bude již jubilejní desátý ročník. Budeme se tedy snažit připravit i nějaké to překvapení ve spolupráci s vedením MČ Prahy 9 a panem starostou Tomášem Portlíkem. V této sezoně to budou závody dva: první v sobotu 23.9. a druhý v neděli 8.10. 2023,” zve Douša.

Zdroj a foto: TZ tým BikeRanch


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►