Medailový vstup do sezóny pro Nutrend Specialized SKR Racing!

Medailový vstup do sezóny pro Nutrend Specialized SKR Racing!

Datum vydání: 01.04.2024

Trojice bikerů týmu Nutrend Specialized SKR Racing, Patricie Srnská, Jan Zatloukal a Ondřej Novotný, absolvovala koncem února a v březnu celkem šest přípravných, certifikovaných závodů v Řecku a jeden v Čechách.

Cílem početného závodního bloku bylo najetí kvalitních závodních kilometrů a snaha navýšit UCI konta jezdců a českého olympijského týmu o co největší množství bodů, tolik potřebných pro generování olympijské kvóty České republiky pro start nejlepšího českého bikera a bikerky na olympijských hrách v Paříži 2024. Úvodní blok sezóny 2024 vyšel celému týmu na výbornou.     
 
Mladí závodníci týmu Nutrend Specialized SKR Racing mají za sebou nejenom náročnou zimní přípravu, ale i několik certifikovaných závodů na řeckém ostrově Salamina, ve starověké Spartě a víkendový závod ve Stupně, který zahájil českou závodní sezónu. Cílem náročného programu bylo získat před důležitou jarní částí sezóny, kterou odstartují už v půlce dubna dva Světové poháry v Brazílii, body do osobního a olympijského rankingu, ale také absolvovat z plného tréninku řadu modelových závodů ve vysoké intenzitě.   
 
Podobný tréninkový a závodní koncept měla většina předních zahraničních týmů, což bylo nejlépe patrné v Řecku, kde se pořadatelé těšili ze startovního pole plného velkých světových jmen. O to víc těší pódiová umístění a UCI body, které jezdci vybojovali. Jan Zatloukal slavil vítězství ve Spartě a stříbro si odváží ze Salaminy, Patricie Srnská vybojovala cenné stříbro ve Spartě a na pódium se poprvé po přestupu z juniorské kategorie podíval i benjamínek týmu, Ondřej Novotný, bronzový ve Spartě. 
 
Velikonoční porovnání české bikové špičky s řadou zahraničních jezdců ve Stupně probíhalo z pohledu týmu Nutrend Specialized SKR Racing v podobném duchu. Patricie Srnská ovládla elitní kategorii žen stylem start – cíl, v cíli druhý Jan Zatloukal nestačil pouze na českou jedničku Ondřeje Cinka a teprve osmnáctiletý Ondřej Novotný dokončil elitní závod mužů na sedmém místě a ukázal, jaký potenciál má v sobě jeden z nejlepších juniorů minulého roku. 
 
Patricie, Honza i Ondřej absolvují v Praze krátké, víkendové soustředění spojené se závody 1. a 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru, jejichž pořadatelem je právě tým Nutrend Specialized SKR Racing a ihned poté celý tým odlétá společně s Reprezantací MTB do brazilského Sao Paula, kde v lokalitách Mairipora a Araxá nejlepší bikeři světa absolvují úvodní podniky Světové MTB série 2024. 
 
FOTO: Pavel Křikava, zdroj: TZ SKC Praha


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí