Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23

Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23

Datum vydání: 23.09.2022

Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem.


 

Až ve finiši ho předčil Kazach Jevgenij Fjodorov. Navíc Pavel Bittner spurtoval na skvělém šestém místě.

„Za mě je to super výsledek, snažil jsem se být na 100% koncentrovaný celý závod, držet si pozici, v předposledním kole jsem šel do úniku, a nakonec se všechno podařilo a vyplatilo, jsem opravdu šťastný,“ uvedl po závodě Mathias Vacek.

„Všichni jsme ale jeli výborně, „Biťák“ se šetřil na spurt, my s Jakubem jsme to zkoušeli do úniků a Petr byl odjetý od začátku, jeli jsem fakt dobře, na to že jsme byli jen čtyři a dva jsme skončili v TOP 10, to je skvělý,“ doplnil ještě Vacek.


 

Na startu bylo 132 jezdců a mezi nimi české kvarteto Jakub Ťoupalík, Mathias Vacek, Pavel Bittner a Petr Kelemen a již před startem šampionátu bylo jasné, že právě v tomto závodě má česká cyklistiky největší medailové naděje a Vacek je naplnil, když za vítězem zaostal o pouhou jedinou vteřinu, třetí Nor Soren Waerenskjold, který vyhrál časovku, zaostal o tři vteřiny. Jakub Ťoupalík obsadil 26. místo a Petr Kelemen projel cílem na 47. místě.

 

Do elitní desítky se dostal i junior Pavel Novák, který dojel ve svém závodě desátý. Ze zlata se radoval německý jezdec Emil Herzog, který již předtím skončil třetí v časovce. Ve finiši Herzog porazil Antonia Morgada z Portugalska, s nímž byl v úniku a před desítkou pronásledovatelů měli k dobru 55 vteřin. 
 

Ve spurtu o bronz byl nejrychlejší Vlad van Mechelen z Belgie. Ve druhé skupině přijel do cíle Milan Kadlec na šestnácté pozici, Martin Bárta na 25. místě zaostal za vítězem o 7:16 a Štěpán Telecký závod nedokončil. Náročný závod ze 108 jezdců na startu dokončilo šedesát. 

 

Výsledky:
 

Junioři (135,6 km):
 

1. Herzog (Něm.) 3:11:07, 2. Morgado (Portug.) stejný čas, 3. van Mechelen (Belg.), 4. Magnier (Fr.), 5. Shmidst (USA), 6. Huising (Niz), ...10. Novák všichni +55, 16. Kadlec +2:48, 25. M. Bárta +7:16, Telecký (všichni ČR) nedokončil.

 

Muži U23 (169,8km):
 

1. Fjodorov (Kaz.) 3:57:08, 2. Vacek (ČR) +1, 3. Waerenskjold (Nor.), 4. Mihkels (Est.), 5. Kooij (Niz.), 6. Bittner všichni +3, ...26. J. Ťoupalík +1:14, 47. P. Kelemen (všichni ČR) +5:43.

 

Foto: Auriol C./UCI, zdroj: TZ UCI


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
» více novinek a videí