Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23

Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23

Datum vydání: 23. 9. 2022

Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem.


 

Až ve finiši ho předčil Kazach Jevgenij Fjodorov. Navíc Pavel Bittner spurtoval na skvělém šestém místě.

„Za mě je to super výsledek, snažil jsem se být na 100% koncentrovaný celý závod, držet si pozici, v předposledním kole jsem šel do úniku, a nakonec se všechno podařilo a vyplatilo, jsem opravdu šťastný,“ uvedl po závodě Mathias Vacek.

„Všichni jsme ale jeli výborně, „Biťák“ se šetřil na spurt, my s Jakubem jsme to zkoušeli do úniků a Petr byl odjetý od začátku, jeli jsem fakt dobře, na to že jsme byli jen čtyři a dva jsme skončili v TOP 10, to je skvělý,“ doplnil ještě Vacek.


 

Na startu bylo 132 jezdců a mezi nimi české kvarteto Jakub Ťoupalík, Mathias Vacek, Pavel Bittner a Petr Kelemen a již před startem šampionátu bylo jasné, že právě v tomto závodě má česká cyklistiky největší medailové naděje a Vacek je naplnil, když za vítězem zaostal o pouhou jedinou vteřinu, třetí Nor Soren Waerenskjold, který vyhrál časovku, zaostal o tři vteřiny. Jakub Ťoupalík obsadil 26. místo a Petr Kelemen projel cílem na 47. místě.

 

Do elitní desítky se dostal i junior Pavel Novák, který dojel ve svém závodě desátý. Ze zlata se radoval německý jezdec Emil Herzog, který již předtím skončil třetí v časovce. Ve finiši Herzog porazil Antonia Morgada z Portugalska, s nímž byl v úniku a před desítkou pronásledovatelů měli k dobru 55 vteřin. 
 

Ve spurtu o bronz byl nejrychlejší Vlad van Mechelen z Belgie. Ve druhé skupině přijel do cíle Milan Kadlec na šestnácté pozici, Martin Bárta na 25. místě zaostal za vítězem o 7:16 a Štěpán Telecký závod nedokončil. Náročný závod ze 108 jezdců na startu dokončilo šedesát. 

 

Výsledky:
 

Junioři (135,6 km):
 

1. Herzog (Něm.) 3:11:07, 2. Morgado (Portug.) stejný čas, 3. van Mechelen (Belg.), 4. Magnier (Fr.), 5. Shmidst (USA), 6. Huising (Niz), ...10. Novák všichni +55, 16. Kadlec +2:48, 25. M. Bárta +7:16, Telecký (všichni ČR) nedokončil.

 

Muži U23 (169,8km):
 

1. Fjodorov (Kaz.) 3:57:08, 2. Vacek (ČR) +1, 3. Waerenskjold (Nor.), 4. Mihkels (Est.), 5. Kooij (Niz.), 6. Bittner všichni +3, ...26. J. Ťoupalík +1:14, 47. P. Kelemen (všichni ČR) +5:43.

 

Foto: Auriol C./UCI, zdroj: TZ UCI


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►