Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23

Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23

Datum vydání: 23. 9. 2022

Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem.


 

Až ve finiši ho předčil Kazach Jevgenij Fjodorov. Navíc Pavel Bittner spurtoval na skvělém šestém místě.

„Za mě je to super výsledek, snažil jsem se být na 100% koncentrovaný celý závod, držet si pozici, v předposledním kole jsem šel do úniku, a nakonec se všechno podařilo a vyplatilo, jsem opravdu šťastný,“ uvedl po závodě Mathias Vacek.

„Všichni jsme ale jeli výborně, „Biťák“ se šetřil na spurt, my s Jakubem jsme to zkoušeli do úniků a Petr byl odjetý od začátku, jeli jsem fakt dobře, na to že jsme byli jen čtyři a dva jsme skončili v TOP 10, to je skvělý,“ doplnil ještě Vacek.


 

Na startu bylo 132 jezdců a mezi nimi české kvarteto Jakub Ťoupalík, Mathias Vacek, Pavel Bittner a Petr Kelemen a již před startem šampionátu bylo jasné, že právě v tomto závodě má česká cyklistiky největší medailové naděje a Vacek je naplnil, když za vítězem zaostal o pouhou jedinou vteřinu, třetí Nor Soren Waerenskjold, který vyhrál časovku, zaostal o tři vteřiny. Jakub Ťoupalík obsadil 26. místo a Petr Kelemen projel cílem na 47. místě.

 

Do elitní desítky se dostal i junior Pavel Novák, který dojel ve svém závodě desátý. Ze zlata se radoval německý jezdec Emil Herzog, který již předtím skončil třetí v časovce. Ve finiši Herzog porazil Antonia Morgada z Portugalska, s nímž byl v úniku a před desítkou pronásledovatelů měli k dobru 55 vteřin. 
 

Ve spurtu o bronz byl nejrychlejší Vlad van Mechelen z Belgie. Ve druhé skupině přijel do cíle Milan Kadlec na šestnácté pozici, Martin Bárta na 25. místě zaostal za vítězem o 7:16 a Štěpán Telecký závod nedokončil. Náročný závod ze 108 jezdců na startu dokončilo šedesát. 

 

Výsledky:
 

Junioři (135,6 km):
 

1. Herzog (Něm.) 3:11:07, 2. Morgado (Portug.) stejný čas, 3. van Mechelen (Belg.), 4. Magnier (Fr.), 5. Shmidst (USA), 6. Huising (Niz), ...10. Novák všichni +55, 16. Kadlec +2:48, 25. M. Bárta +7:16, Telecký (všichni ČR) nedokončil.

 

Muži U23 (169,8km):
 

1. Fjodorov (Kaz.) 3:57:08, 2. Vacek (ČR) +1, 3. Waerenskjold (Nor.), 4. Mihkels (Est.), 5. Kooij (Niz.), 6. Bittner všichni +3, ...26. J. Ťoupalík +1:14, 47. P. Kelemen (všichni ČR) +5:43.

 

Foto: Auriol C./UCI, zdroj: TZ UCI


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►