Mathias Vacek má stříbro z ME U23

Mathias Vacek má stříbro z ME U23

Datum vydání: 11. 7. 2022

Další skvělý výsledek pro české barvy vybojoval na evropském šampionátu juniorů a jezdců do 23 let v portugalské Anadii velký talent dvacetiletý Mathias Vacek.

 

Po nepříliš vydařené časovce dnes v závodu s hromadným startem získal stříbrnou medaili, když nestačil pouze na německého závodníka Felixe Engelhardta, bronz bral Davide de Pretto z Itálie. Český úspěch navíc podtrhl osmým místem Pavel Bittner. 

„Závod se jel tak, jak jsme očekávali. Rozhodlo se v posledních dvou kolech. Nepodcenili jsme horko, měli dost vody a ledu. Byla to taková „odpadávací“ metoda a závodilo se až poslední dvě kola. Asi třicet kilometrů před cílem odjela ve stoupání čtveřice s Mathiasem (Vackem) a vytvořila si až minutový náskok a nikdo to již nesjel. Kvarteto spurtovalo celé a Mathias prohrál těsně o dvacet centimetrů. Měli jsme to pojištěné ještě Pavlem Bittnerem. Kdyby čtveřici dojeli, tak bychom tu medaili měli zřejmě také,“ řekl spokojený trenér Tomáš Konečný.


Vacek se před dvěma lety stal evropským juniorským šampionem v časovce, v úvodu letošní sezony vyhrál dokonce jednu etapu závodu UAE Tour (WT) a třetí skončil na letošním Závodu míru jezdců U23.

„V úvodu odjela skupina tří lidí, nechali jsme jim čtyři minuty a potom to víc jak půl závodu kontrolovali Holanďani. Dvě kola před cílem jsem se cítil dobře a říkal si, že bych to chtěl zkusit. Nejprve odjel Němec a Maďar, pak Ital a dojel jsem si i já. Jeli jsme tempo, ale přesto to vypadalo, že nás dojedou. Nakonec to vyšlo, ale ve spurtu mě posledních 50 metrů chytali křeče a již jsem nepřejel toho Němce. Se svým výsledkem jsem spokojen, medaile je paráda,“ řekl v cíli Mathias Vacek.

V letošní sezoně po problémech jeho stáje měl málo závodů, ale na významných akcích vždy vybojoval dobrý výsledek.

„Když člověk delší dobu nezávodí, tak je to hodně o hlavě. Snažím se objíždět závody, v poslední době mi velké příležitosti dala reprezentace a za to jsem vděčný. Jsem neustále v kontaktu s trenérem a snažím se co nejvíce udržovat motivaci a co nejlépe se připravovat,“ pokračoval Vacek a pochvaloval si i tým.

„Tahle skupina jezdí výborně. Vpředu jsme byli všichni, naskakovali do úniků a vyšlo to na mě, navíc dobře zaspurtoval i Pavel (Bittner),“ doplnil Vacek. 

"Závod se jel ve velkém horku a důležité bylo i občerstvení a celá práce organizačního týmu. Jsme sehraní, byla to skvělá práce i od masérů a mechaniků, jsou velkou pomocí týmu,“ dodal ještě Mathias Vacek.

 
V závodě žen Češky neuspěly, dominovaly nizozemské cyklokrosařky. Pro zlato si dojela Shirin van Anrooijová, třetí skončila Fem van Empelová a mezi ně se vklínila Italka Vittoria Guazziniová. Kristýna Burlová dojela na 42. místě a čtyřiapadesátá byla klasifikována Denisa Slámová.  

 

Výsledky:
 

Ženy U23 (104,5 km):
 

1. van Anrooijová (Niz.) 2:57:41, 2. Guazziniová (It.), 3. van Empelová (Niz.), 4. Zanardiová (It.), 5. van der Duinová (Niz.), 6. Rüeggová (Švýc.) všechny +11, ...42. Burlová, 54. Slámová (obě ČR) obě +9:06.

 

Muži U23 (147,3 km):
 

1. Engelhard (Něm.) 3:37:27, 2. M. Vacek, 3. de Pretto (It.), 4. Fetter (Maď.) všichni stejný čas, 5. Govekar (Slovin.), 6. Parisini (It.), ...8. Bittner, 19. J. Ťoupalík, 26. P. Kelemen, 28. Řeha všichni +3, 92. K. Vacek (všichni ČR) +10:04.
 
Zdroj: ČSC, foto: Michal Frantík


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►